Mobilieji patikros punktai: nenori Amerikos scenarijaus

Milena Andrukaitytė, BNS
2020-03-17
Mobiliems patikros punktams pradėjus darbą galės būti svarstoma galimybė leisti dėl koronaviruso tirtis ir užsienyje nebuvusiems asmenims, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
Mobilieji patikros punktai: nenori Amerikos scenarijaus

Ministras pažymi, kad sprendimai dėl patikros manantiems, jog galėjo užsikrėsti Lietuvoje būdami viešose erdvėse, galės būti priimti įvertinus, ar sklandžiai mobilieji punktai veikia, kokia jų apkrova.

„Kai mes būsim tikri, kad nenukentės tie, kuriuos privalome tirti, tada galėsime atvėrinėti tuos vartus plačiau. Pasileis tie punktai, pažiūrėkime, kaip sekasi, kiek žmonių atvažiuoja, kiek yra tų, kurie yra su simptomais, ir pamatysim, kiek galim plėst“, – antradienį Seime žurnalistams sakė A.Veryga.
 
„Nepadarykim taip, kad mes viską dabar atidarom, per dvi dienas, kaip Amerikoj atsitiko, kilometrinės eilės, viskas užsikemša, žmonės bendrauja vienas su kitu, tada užsikrečia ir taip toliau“, – kalbėjo A.Veryga.
Didžiuosiuose Lietuvos miestuose trečiadienį planuojama atidaryti pirmuosius mobilius koronaviruso patikros punktus. Tyrimus atlikti juose galės tik tarnybų nukreipti asmenys.
Asmenys, kuriems pasireiškė koronavirusui būdingi simptomai, turės skambinti trumpuoju numeriu 1808, tada konsultantai asmenims turės paskirti atvykimo laiką į mobilų patikros punktą. 
 
„Turime tą tyrimų plėtimą daryti atsakingai. Pirmiausia sulaukime, šią savaitę  tegu sustartuoja tie punktai, matysime, kaip viskas vyksta. Jei matysime, kad visko turime pakankamai, neįstrigo prie sienos reagentai, atkeliavo, kas suplanuota, kitą savaitę galime žiūrėti, ką galime plėsti“, – kalbėjo ministras.
Iš viso Lietuvoje atlikta per 700 tyrimų dėl koronaviruso, nustatytas 21 infekcijos atvejis, kol kas visi jie – įvežtiniai. Tyrimai kol kas atliekami vienintelėje Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje.
Kai kurie medikai ir opozicijos politikai sako, kad tyrimų apimtys Lietuvoje kol kas yra per siauros. Ministras sulaukė raginimų leisti tyrimus atlikti ne tik Vilniuje, bet ir kitose įstaigose Klaipėdoje, Kaune.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

  Sveika šeima


  Spa namuose. Pradėkite nuo kūno žemėlapio

  Užkardą grožio centrams uždėjęs kranktinas, SPA ritualus verčia susikurti namuose. Jei skirtingos veido zonos daugeliui ne naujiena, kūno odos žemėlapis, ko gero, pažįstamas tik grožio specialistams.

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica