Mobilieji patikros punktai: nenori Amerikos scenarijaus

Milena Andrukaitytė, BNS
2020-03-17
Mobiliems patikros punktams pradėjus darbą galės būti svarstoma galimybė leisti dėl koronaviruso tirtis ir užsienyje nebuvusiems asmenims, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
Mobilieji patikros punktai: nenori Amerikos scenarijaus

Ministras pažymi, kad sprendimai dėl patikros manantiems, jog galėjo užsikrėsti Lietuvoje būdami viešose erdvėse, galės būti priimti įvertinus, ar sklandžiai mobilieji punktai veikia, kokia jų apkrova.

„Kai mes būsim tikri, kad nenukentės tie, kuriuos privalome tirti, tada galėsime atvėrinėti tuos vartus plačiau. Pasileis tie punktai, pažiūrėkime, kaip sekasi, kiek žmonių atvažiuoja, kiek yra tų, kurie yra su simptomais, ir pamatysim, kiek galim plėst“, – antradienį Seime žurnalistams sakė A.Veryga.
 
„Nepadarykim taip, kad mes viską dabar atidarom, per dvi dienas, kaip Amerikoj atsitiko, kilometrinės eilės, viskas užsikemša, žmonės bendrauja vienas su kitu, tada užsikrečia ir taip toliau“, – kalbėjo A.Veryga.
Didžiuosiuose Lietuvos miestuose trečiadienį planuojama atidaryti pirmuosius mobilius koronaviruso patikros punktus. Tyrimus atlikti juose galės tik tarnybų nukreipti asmenys.
Asmenys, kuriems pasireiškė koronavirusui būdingi simptomai, turės skambinti trumpuoju numeriu 1808, tada konsultantai asmenims turės paskirti atvykimo laiką į mobilų patikros punktą. 
 
„Turime tą tyrimų plėtimą daryti atsakingai. Pirmiausia sulaukime, šią savaitę  tegu sustartuoja tie punktai, matysime, kaip viskas vyksta. Jei matysime, kad visko turime pakankamai, neįstrigo prie sienos reagentai, atkeliavo, kas suplanuota, kitą savaitę galime žiūrėti, ką galime plėsti“, – kalbėjo ministras.
Iš viso Lietuvoje atlikta per 700 tyrimų dėl koronaviruso, nustatytas 21 infekcijos atvejis, kol kas visi jie – įvežtiniai. Tyrimai kol kas atliekami vienintelėje Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje.
Kai kurie medikai ir opozicijos politikai sako, kad tyrimų apimtys Lietuvoje kol kas yra per siauros. Ministras sulaukė raginimų leisti tyrimus atlikti ne tik Vilniuje, bet ir kitose įstaigose Klaipėdoje, Kaune.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  Nacionaliniame vėžio institute (NVI) atlikta pirmoji, o Lietuvoje viena iš pirmųjų minimaliai invazinė stemplės vėžio opera...
  Lukas Pavlavičius: „Noriu pažinti ne tik ligas, bet ir žmogų“

  Lukas Pavlavičius: „Noriu pažinti ne tik ligas, bet ir žmogų“

  Kauno poliklinikos šeimos gydytojas Lukas Pavlavičius teigia, kad jo specialybės atstovai dažnai nuvertinami, esą gali i&sc...

  Budinti vaistinė


  Vaistininko patarimai, kaip įveikti 5 dažnas pavasario problemas

  Vaistininko patarimai, kaip įveikti 5 dažnas pavasario problemas

  Šylant orams tikimės sulaukti ir geresnės savijautos, tačiau neįdėjus pastangų, deja, bet tik susiduriame su naujais sveika...
  Paslauga vaistinėse paskatino gyventojus pirmą kartą pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

  Paslauga vaistinėse paskatino gyventojus pirmą kartą pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

  Jau kuris laikas specialius kursus baigę išplėstinės praktikos vaistininkai gali skiepyti šalies gyventojus nuo erki...

  Sveika šeima


  Nenustebkite, jei susirgus COVID-19 ims slinkti plaukai

  Persirgę COVID-19 vis daugiau žmonių skundžiasi, kad jiems ėmė slinkti plaukai. Gydytoja-trichologė Gitana Šabūnienė ramina – toks infekcijos poveikis laikinas.

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kolumbijos tremtinių tikrovė: dešimtmečiai be namų

  Per maždaug penkerius metus Kolumbijos pabėgėlių, prašančių prieglobsčio Ispanijoje, skaičius išaugo beveik 40 kartų. 2016 metais jų buvo užfiksuota mažiau nei 700, o pernai skaičius išaugo iki 28 tūkstančio. Ana (38 m.) ir jos šeima – vieni iš daugelio Kolumbijos gyventojų, kurių gyvenimus sugriovė pilietinis karas.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Henrikas Vaitiekūnas Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Survivalistai
  Henrikas Vaitiekūnas Survivalistai
  Keletas taisyklių pavasariui
  Henrikas Vaitiekūnas Keletas taisyklių pavasariui

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica