Ministerija su „dramatiška“ situacija Ignalinoje paskubėjo

www.lsveikata.lt
2020-04-02
Trečiadienį Seimo Sveikatos reikalų komitete sveikatos apsaugos viceministrė Lina Jaruševičienė paskelbė apie „neeilinę“ padėtį Ignalinoje. „Mūsų žiniomis, Ignalinos ligoninė nuo šiandien (trečiadienio - red. past.) nebeturi nei direktoriaus, nei pavaduotojos medicinai. Liūdna. Situaciją galime įvardinti kaip paliktą laivą su darbuotojais ir pacientais“, - teigė viceministrė. Kaip taip? Vadovai nebesusitvarko su darbu ir bėga?
Ministerija su „dramatiška“ situacija Ignalinoje paskubėjo

Žiniasklaidos atstovai puikiai prisimena SAM pamokymus, kad rašant straipsnius ar rengiant reportažus reikia vadovautis patikimais šaltiniais, o informaciją tikrinti. Panašu, kad šis pamokymas būtų naudingas ir pačiai ministerijai.
Tikrinam situaciją: skambutis į Ignalinos ligoninę, internete nurodytu vadovės Drąsuolė Jatulienė mobiliuoju. Atsiliepia vyriškas balsas

- Laba diena, „Lietuvos sveikata“, ieškau vadovės Drąsuolės Jatulienės, bet iš balso sprendžiu, kad ne čia pataikiau.

- Laba diena, na, kaip ir čia. Čia buvusios vadovės telefonas. Ji nuo šiandien nebedirba. Pakeitė darbą ir šiuo metu aš vykdau ligoninės vadovo funkcijas.

- O kuo jūs vardu ir kokios jūsų pareigos buvo iki šiol?
- Arvydas Ramelis, laikinai einantis Ignalinos ligoninės vadovo pareigas ir esu Ignalinos PSPC vadovas.

- Viceministrė Lina Jaruševičienė vos prieš kelias minutes Sveikatos reikalų komitete pranešė, kad Ignalinos ligoninė liko ir be vadovo, ir pavaduotojos. Kas nutiko? Kodėl vadovybė taip staigiai paliko pareigas?
- Kad ne staigiai... Įprasti dalykai ir, jei ne pandemija, niekas nė dėmesio nekreiptų. Vadovė rado naują darbą, o manęs savivaldybė iš anksto paprašė laikinai vadovauti ir ligoninei, kad įstaiga galėtų tęsti veiklą. Kad keičiasi vadovas, natūralus dalykas. Tik šiuo metu į tai yra kiek jautriau reaguojama. Bet turiu iš karto pasakyti, jog ligoninė nė vienos dienos nebuvo be vadovo.

- Vadinasi, situacija nėra dramatiška?

- Situacija valdoma tiek, kiek reikia užtikrinti būtinąją veiklą. Pavaduotoja buvo medikė, ji ir toliau dirba ligoninėje, tik atsisakė vienų pareigų. Nemanau, kad pacientai dėl šių pokyčių pajus kokių nors trūkumų.

- Ligoninėje šiuo metu yra koronavirusu užsikrėtusių pacientų?
- Ne, pačioje šių įvykiu pradžioje buvo du gydytojai, kuriems jis buvo. Mes vadovaujamės visais nurodymais bei ruošiamės galimiems protrūkiams, kartu stengsimės, kad veikla nesutriktų.

- Kodėl tai nutiko, kad ministerija apie vadovės pasitraukimą buvo informuota, o apie laikiną vadovą ne?
- Pirma informacija buvo tokia, kad vadovas išeina iš darbo, bet, matyt, ministerijos nepasiekė po to sekusi informacija, kad gydymo įstaigai paskirtas ir laikinas vadovas. Šiandien kolektyvas susirinko į darbą, aptarėme einamuosius darbus, pasiteiravau, kuo galėčiau jiems būti naudingas. Darbas vyksta.

 
Komentaras
Ignalinos rajono meras Justas Rasikas:


- Ligoninės vadovė iš užimamų pareigų pasitraukė savo noru. Savivaldybei tai nebuvo naujiena, apie tokį sprendimą žinojome prieš geras tris savaites ir tam ruošėmės. Kiek man žinoma, buvusios vadovės kadencija turėjo baigtis šią vasarą. Ji prieš keletą savaičių mus informavo, kad laimėjo konkursą kitame mieste. Jokios panikos nėra, situacija valdoma. Tiek ligoninei, tiek ir pirminiam sveikatos priežiūros centrui šiuo metu vadovauja vienas žmogus ir manome, kad karantino laikotarpiu tai - geras sprendimas. Savivaldybė savo ruoštu stengiasi aprūpinti visų gydymo įstaigų medikus reikiamomis apsaugos ir darbo priemonėmis.
 

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

  Sveika šeima


  Spa namuose. Pradėkite nuo kūno žemėlapio

  Užkardą grožio centrams uždėjęs kranktinas, SPA ritualus verčia susikurti namuose. Jei skirtingos veido zonos daugeliui ne naujiena, kūno odos žemėlapis, ko gero, pažįstamas tik grožio specialistams.

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica