Kornelija Mačiulienė: „Mūsų specialybės žmonės – labai atsakingi, tvirti ir ramūs“

Deimantė Gruodė
2017-02-24
Vilniaus gimdymo namų direktorė Kornelija Mačiulienė – bene vienintelė „Metų vadovo“ laureatė, kuomet paskelbus nugalėtoją, daugiau nei šimtas svečių plojo stovėdami. Kone pusės susirinkusiųjų vaikai, anūkai gimė padedant K.Mačiulienei ir jos vadovaujamiems Vilniaus gimdymo namų medikams.
Kornelija Mačiulienė: „Mūsų specialybės žmonės – labai atsakingi, tvirti ir ramūs“
„Akušerio specialybė yra labai sudėtinga ir, jeigu tu neparodysi tvirtumo, žinių bei ramybės, moteris tavimi niekada nepasitikės ir reikalaus to, ko jai pačiai galbūt nereikia“, - sako Vilniaus gimdymo namų direktorė Kornelija Mačiulienė.

- Vertinant naujagimių išgyvenamumo rodiklius, Lietuva užima itin aukštas pozicijas. Kas lemia tokius puikius rezultatus?
- Lietuvos perinatologija, arba nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių priežiūra, yra labai aukšto lygio žiūrint ir pasauliniu, ir europiniu kontekstu. Pirmiausia yra perinatalinė programa, kuri prasidėjo tūkstantis devyni šimtai devyniasdešimt šeštaisiais. Trijų lygių akušerijos stacionarai, kur puikiai suprantama, kad jeigu nėra kompetencijos, modernios aparatūros, įgūdžių ir patyrimo, reikia tuoj pat siųsti gimdyvę į aukštesnio lygio stacionarą. Kuomet ši sistema pradėjo funkcionuoti, mūsų rodikliai ženkliai pagerėjo. Dabar naujagimis visada atsiduria ten, kur jam yra sudarytos geriausios sąlygos išgyventi, o gimdyvė visada yra to lygio stacionare, kur pačios geriausios sąlygos gimdyti ir toliau ją prižiūrėti.

 
- Ar rodiklių nepablogins moterų noras gimdyti namuose?
- Jeigu moteris nori gimdyti ne ligoninėje, turi būti reglamentuotas gimdymas namuose, turi būti leista prižiūrėti akušerei, nes gydytojui tikrai nėra ką veikti pacientės namuose. O atsitikus mažiausiai patologijai, gimdyvę būtina vežti į stacionarą, kur jai bus suteikta reikiama pagalba. Ir gimdymo namuose šalininkai, ir mūsų sveikatos apsaugos ministras yra priėję prie išvados, kad reikia akušerės pagalbos. Iš tikrųjų tai reikėtų padaryti, nes Latvijoje gimdymas namuose reglamentuotas prieš dešimtmetį.
 
- Kaip keičiasi moterų požiūris į gimdymą?
- Moteriai didelės įtakos turi sociumas. Dažniausiai ji gimdyti atvyksta ne viena, yra lankiusi ne vieną nėščiosios paruošimo pamoką ar paskaitą. Labai daug įtakos turi ir internetas. Daug moterų nori vienokio ar kitokio gimdymo būdo. Daug priklauso ir nuo gydytojo, kuris moka įtikinamai kalbėti. Akušerio specialybė yra labai sudėtinga ir, jeigu tu neparodysi tvirtumo, žinių bei ramybės, moteris tavimi niekada nepasitikės ir reikalaus to, ko jai pačiai galbūt nereikia. Jeigu kartais mums nepasiseka patiems įtikinti, turime perinatalinį psichologą, su kuriuo pasikalbėjusi moteris dažnai nusiramina ir pakeičia nuomonę. Visada pacientei pasakome, kad jeigu mums bus kas nors neaišku ir reikės kitaip užbaigti gimdymą, jums pasakysime ir su jumis pasitarsime. Visada išlaikomas abipusis bendravimas su gimdyve ar nėščiąja. Jeigu jo nėra, nebus ir rezultatų.

 
- Buvote išrinkta „Metų vadove 2012“. Kaip apibūdintumėte Vilniaus gimdymo namų kolektyvą, kuriam vadovaujate jau ne vienerius metus?
- Svarbu, kad kolegos išlaikytų gerus santykius, nes mūsų darbas nėra paprastas, dažnai ir pavargstama, ir gimdymų netikėtai padaugėja. Tuomet reikia labai gerai dirbti komandoje. Per šveicarų organizuotas perinatalines varžybas mūsų gimdymo namų komanda buvo įvertinta kaip komandiškiausia iš visų. Komandoje turi dirbti visi: ir gydytojas, ir akušerė, ir slaugytojos padėjėja. Mūsų specialybės atstovai - labai atsakingi, tvirti, ramūs žmonės, kurie žino, kad mūsų tikslas yra naujagimiai, gimdyvės, nėščiosios ir visa atsakomybė už juos. Vienas pagrindinių dalykų – kad sutelktume akušerijos specialistus, gydytojus, kurie pasišventę dirbtų vienam tikslui.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    „Režimo priverčia laikytis pats gyvenimas“, – sako šešias kadencijas Seime dirbęs buvęs Seimo Svei...
    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Lietuvoje pradėtas vykdyti tyrimas, kuris leis sužinoti, kokių pavojingų cheminių medžiagų yra žmonių organizmuose. „Tokio t...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Patrauklios pakuotės – spąstai vaikams

    Daugelis patraukliai supakuotų užkandžių yra itin perdirbti ir turi daug nesveikų priedų, skatinančių persivalgymą bei priklausomybę. Tyrimai rodo, kad pakuotės dizainas – ryškios spalvos, animaciniai personažai – stipriai veikia vartotojų, ypač vaikų, elgseną.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Atidaryta išmaniųjų telefonų demencijos klinika

    Intensyvus naršymas internete keičia mūsų smegenis, tvirtina sveikatos ekspertai. Atminties sutrikimai, koncentracijos stoka, nuolatinis stresas – tokius simptomus vis dažniau patiria išmaniuosius telefonus intensyviai naudojantys žmonės. Japonijos gydytojai šią būklę pavadino „išmaniųjų telefo...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris