Keičiantis kasdieniams įpročiams ir aplinkoje atsirandant vis daugiau dirbtinių medžiagų, vis daugiau žmonių susiduria su įvairiomis alergijomis. Vienus kankina odos alerginės reakcijos, kuomet šiltuoju metų laiku ir ypač naktimis ima varginti sunkiai numalšinamas niežulys bei nemalonus odos išsausėjimas. Kitus sezoniškai kamuoja užsikimšusi nosis, įkyrus čiaudulys ir perštinčios akys. Vis dėlto, net patiems alergiškiausiems žmonėms namuose sumažinus galimas alergenų kaupimosi vietas, situacija ženkliai pagerėja, o varginančių simptomų pastebimai sumažėja. Permainas verta pradėti nuo miegamojo – juk čia praleidžiame net trečdalį savo gyvenimo.
Nuo ko kyla alergijos?
Mūsų namuose randasi milijardai alergenų – augintinių plaukai, valant patalpas naudojami chemikalai, nenatūrali kosmetika bei daugelis kitų. Štai miegamajame dažniausiai galima sutikti negyvų odos ląstelių ir dulkių, kurios, kaip žinia, yra puikus maistas dulkių erkutėms. Pastarosios gyvena pagalvėse, antklodėse, o ypač daug jų susikaupia neskalbiamuose ir nevėdinamuose užklotuose bei čiužiniuose. Tad, jei ryte atsikeliate užsikimšusia nosimi ar tuojau pramerkus akis norisi čiaudėti – tai yra ženklas, jog jūsų pataluose gausu alergijas sukeliančių mikroorganizmų. Beje, erkutės maitinasi ne tik negyvomis odos ląstelėmis, bet ir prakaitu, kuris kaupiasi patalynės paviršiuje, tad alergiškiems žmonėms pirmiausia derėtų pasirūpinti būtent šiuo miegamojo elementu.
Hipoalerginių medžiagų patalynė – saugaus ir ramaus miego garantas
Rinkdamiesi naują patalynę atkreipkite dėmesį į tai, iš kokios medžiagos ji pagaminta. Sintetinių medžiagų gamybos procese naudojama daug cheminių medžiagų, todėl šios gali sukelti odos sudirginimą ir nemalonų niežulį. Alergiškiems žmonėms patartina rinktis natūralaus pluošto audinius, kurie yra nepalankūs įvairiems alergenams ir neleidžia jiems kauptis nei gaminio viduje, nei jo paviršiuje. Geriausiomis hipoalerginėmis savybėmis pasižymi medvilnė, šilkas ir linas. Be to, šie audiniai džiūsta itin greitai, tad išskalbus patalynę joje nesikaups drėgmė. Tiesa, jei nesate alergiški gyvuliniam pluoštui, galite išbandyti avių ar kupranugarių vilnos gaminius, kuriuos išsirinkti galite
apsilankę Nostra.lt. Pastarieji pasižymi puikiomis termoreguliacinėmis savybėmis, tad užkirs kelią suplūkimui ir dėl jo atsirandantiems odos paraudimams ar iššutimams.
Alergenų kaupimosi patalynėje padės išvengti tinkama priežiūra
Tam, kad kaip galima labiau sumažintumėte alergenų kiekį savo miegamajame, privalote užtikrinti reguliarią ir tinkamą patalynės, pagalvių ir antklodžių priežiūrą. Patalynės užvalkalus pravartu skalbti bent kartą savaitėje, taip užtikrinsite geriausią jų higieną. Nepamirškite, kad net ir dažnai skalbiamuose užvalkaluose kaupiasi tam tikras kiekis alergenų, tad tam, kad išvengtumėte alergijų, dera reguliariai įsigyti naujų patalynės komplektų. Rinkdamiesi naujus užvalkalus, atkreipkite dėmesį į jų storį – storesnio, natūralaus pluošto audinys veikia kaip fizinis barjeras ir neleidžia alergenams kauptis pačioje pagalvėje ar antklodėje. Taip pat nepamirškite dažnai vėdinti pagalvių ir antklodžių gryname ore, o jei leidžia gamintojo etiketė – skalbkite.
Papildoma apsauga sveikam ir ramiam miegui
Norėdami sutaupyti išlaidų nuolatos atnaujindami miegamojo elementus, pasirūpinkite papildoma čiužinio apsauga. Aukštos kokybės antčiužinis apsaugos nuo dėvėjimosi, galimų dėmių ir suteiks minkštumo, o jį pakeisti bus kur kas pigiau ir lengviau nei ieškoti naujo čiužinio. Antčiužinio užvalkalą paprasta skalbti, tad užtikrinti nepriekaištingą higieną tikrai nebus sunku. O štai pagalves apsaugoti galite tiesiog dvigubu užvalkalų sluoksniu. Vidiniame sulaikomos pleiskanos ir negyvos odos ląstelės, dulkės ir kiti nešvarumai, tad gerokai mažiau jų patenka ir ant pagalvės. Net labai alergiškiems žmonėms įmanoma išsaugoti
sveiką ir ramų miegą – tereikia sukurti kokybiškų barjerų, kurie apsaugotų jūsų patalynę bei pasirūpinti gera jos priežiūra.
lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai!