Klaipėdos meras: pirmiausia KUL turi būti pašalinti visi trūkumai

Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS
2020-04-10
Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas sako, kad sprendžiant Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) situaciją, pirmiausia svarbu pašalinti visus įstaigoje nustatytus trūkumus.
Klaipėdos meras: pirmiausia KUL turi būti pašalinti visi trūkumai

„Pirmiausia turi būti pašalinti visi tame akte nurodyti trūkumai, kurių buvo tikrai nemažai, kurie, mano manymu, yra labai rimti. Tai yra pirminis uždavinys, tai turi būti padaryta kiek įmanoma greičiau ir nediskutuojant“, – spaudos konferencijoje penktadienį sakė meras.
Jo teigimu, taip pat svarbu užtikrinti, kad ligoninė kuo greičiau atnaujintų darbą.

„Situacija turi keistis iš esmės. Jeigu situacija iš esmės nesikeis, tada keisti jau reikės tuos, kurie tos situacijos pakeisti negeba“, – sakė V.Grubliauskas.
 
Taryba ketvirtadienį nusprendė organizuoti tarybos frakcijų seniūnų susirinkimą, kurio metu būtų tariamasi dėl specialios darbo grupės, kuri turėtų padėti ligoninei įveikti iššūkius. Buvo svarstoma, kad toks susirinkimas turėtų įvykti penktadienį, tačiau, pasak V.Grubliausko, to padaryti nepavyko, nes du iš keturių frakcijų seniūnų yra išvykę.
„Tas keliasi iš karto po Velykų. Administracija, vakar girdėjusi visą diskusiją jau šiandien pradeda ruošti tam tikrus apmatus, kaip ir koks turėtų būti rengiamas veiksmų planas, kas turėtų būti deleguojamas to plano rengimui“, – teigė V.Grubliauskas.
Meras sakė iš kilusių diskusijų susidaręs įspūdį, kad taryboje nėra noro ką nors proteguoti ir apginti, o situacija vertinama rimtai.
„Vyriausiasis gydytojas šiuo metu turi tikrai labai daug rimtų įpareigojimų, rimtų darbų, kuriuos privalo daryti, kol jis juo yra“, – sakė jis.
 
Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovas Vinsas Janušonis paskutiniu metu sulaukė kritikos ir raginimų nušalinti jį nuo pareigų dėl situacijos ligoninėje, kur dauguma skyrių uždaryti dėl netinkamos infekcijų kontrolės.
Pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, ligoninėje buvo kilę daug rizikos tiek personalui, tiek pacientams užsikrėsti ir užsiminė, kad medžiaga gali būti perduota teisėsaugai.
V.Grubliauskas sako, kad Klaipėdos taryba, kuri yra ligoninės steigėja, kol kas yra gavusi tik vieną pažymą su dviem išvadomis ir dvylika rekomendacijų.
„Nežinau, kiek kas ko dar turi, bet be jokios abejonės, mes, kaip ir visi, laukiame, koks bus prokuratūros atsakymas, imsis ar nesiims ji to tyrimo. Nuo to turbūt irgi priklauso tolesni veiksmai“, – kalbėjo meras.
Ligoninei beveik keturis dešimtmečius vadovaujantis V.Janušonis pripažįsta, kad buvo padaryta klaidų ir teigia nesilaikąs posto bei gerbtų bet kokį tarybos sprendimą, vis dėlto tvirtina, jog susidūrė su šmeižto ir melo lavina.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

  Sveika šeima


  Spa namuose. Pradėkite nuo kūno žemėlapio

  Užkardą grožio centrams uždėjęs kranktinas, SPA ritualus verčia susikurti namuose. Jei skirtingos veido zonos daugeliui ne naujiena, kūno odos žemėlapis, ko gero, pažįstamas tik grožio specialistams.

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica