Justė Arlauskaitė-Jazzu: žmogų sužeisti ir sulaužyti yra labai lengva, o ypač žodžiu

Gabija Bugaitė
2023-06-08
Atvira, nuoširdi ir šilta – taip galime apibūdinti ne tik dešimtąją „Skirtingos Spalvos“ laidą, bet ir jos heroję – Justę Arlauskaitę-Jazzu, kuri sutiko viešai pasidalinti meilės ir praradimų istorijomis, pasakojimais apie skaudžiausias gyvenimo akimirkas, psichikos sveikatos  sunkumus bei amžiną kelionę į save, kuri atskleidžia, kaip nepaisant visų iššūkių, rasti kelią į šviesą.
Justė Arlauskaitė-Jazzu: žmogų sužeisti ir sulaužyti yra labai lengva, o ypač žodžiu
Zemaitis nuotr.

Kas gi iš tiesų yra emocinė sveikata? „Skirtingos Spalvos“ iniciatyvos įkūrėjas Dalius Stankevičius laidos pradžioje pamini, kad ši turi daug, ne visada mums patiems žinomų ar suprantamų, dedamųjų. Pora iš jų – meilė sau ir supančios aplinkos pažinimas yra tarsi maža, bet labai svarbi dalis to, ką laikome keliu link emocinės sveikatos gerovės. Lietuvai vis dar esant vienai iš pirmaujančių šalių pagal savižudybių skaičių, D. Stankevičius skatina apie problemas, galinčias mintyse savižudybę nupiešti kaip vienintelę likusią išeitį, kalbėti daug ir garsiai: „Pas kiekvieną, galvojantį apie savižudybę, viduje slypi noras gyventi, tačiau kartais jis gali būti pamirštas, todėl mūsų kaip visuomenės pareiga yra sergančiajam šį norą priminti“.
 
„Žmonės atneša ir geriausias, ir blogiausias pamokas“, – tai viena iš pirmųjų šios svarbios laidos minčių, kuria pasidalino herojė Justė Arlauskaitė-Jazzu. Kalbėdama apie savo vaikystę, tėvų, artimųjų rodytus pavyzdžius ir kurtus santykius, atlikėja prisiminė, kad visą gyvenimą mėgo stebėti bei analizuoti kitus, todėl visi sutikti žmonės, ir bendrai  – visas gyvenimas, žinomai dainininkei yra tarsi pamoka.

 
Analizuodama ne tik kitus, bet ir save, J. Arlauskaitė atskleidė, ką eidama per gyvenimą ir jo pamokas išmoko apię meilę sau: „Žmogus nesugalvoja iškelti klausimo apie meilę sau, jeigu jis nėra ieškantis žmogus“. Kaip toliau teigia Jazzu – toks savęs pažinimas tai ilgas, bet būtinas kelias, kuriuo ėjimą, pirmiausia, reikėtų pradėti nuo sau duotų pažadų laikymosi.
 

 

Kalbėdama apie savo kaip dainininkės karjerą, Jazzu atviravo: „Labai jauna tapau žinoma ir kaip susitvarkyti su dėl to kylančiomis emocijomis, niekas mūsų nemokė“. Todėl išmokti, kaip išlipti iš viešų patyčių ir įžaulių komentarų liūno atlikėjai reikėjo pačiai, o tai, save išbarsčius į visas puses, nevisuomet buvo lengva: „Niekam ne paslaptis, kad mano gyvenime buvo labai daug destruktyvių dalykų kaip, pavyzdžiui, alkoholis. Tuomet atrodė, kad tokiais būdais save susirinkti yra lengviausia“.
 

Pokalbio metu dainininkė taip pat prisiminė prieš skaudžiausią gyvenimo pamoką, kuomet didžiąją gyvenimo dalį save suvokusi vien tik kaip balsą, atlikėja jį prarado. Šią patirtį pašnekovė prilygino savotiškai mirčiai, privertusiai ją susimąstyti: „Balso praradimas ir buvo mano dvasinės kelionės pradžia“. Tuomet prasidėjusios panikos atakos Justę privedė prie radikalių, dabar pačiai atlikėjai sunkiai suprantamų veiksmų: suvartotas didelis kiekis raminamųjų vaistų buvo sumaišytas su alkoholiu. „Lėtinis savęs žudymas“, – taip atlikėja apibūdino šią juodžiausią savo akimirką. Paklausus, kas tokiose situacijose padeda, dainininkė atviravo, kaip svarbu šalia esantys žmonės, o ypatingai pabrėžė mamos pagalbą: „Kai mano mama, radusi mane tokią, paklausė, kas čia vyksta ir ar aš noriu gyvent, tai man buvo ženklas, kad turiu kažką keisti“.
 
Žinoma atlikėja laidoje ne kartą paminėjo, kokia yra dėkinga pasauliui ir savo vyrui Donatui už sūnaus gimimą. Jo atėjimas, kaip teigė Jazzu, atnešdamas besąlygišką meilę, daug gėrio, tuo pačiu apsaugojo ir ją nuo dar didesnių nuopuolių, skausmo šaltinių bei ego augimo.
 
Dešimtąją herojaus istoriją Jazzu užbaigė dar viena gražia savo mintimi: „Visi mes turime ir tamsią, ir šviesią puses, bet į tamsą pulti yra lengviau. Išeiti į šviesą yra labai sunku, bet reikia to siekti“, taip skatindama susirinkusiuosius ir besiklausančius stengtis bei kovoti dėl savęs, kelti klausimus ir drąsiai prašyti pagalbos. Atlikėja patikino, kad visi esame kilę iš šviesos, todėl jėgų jos siekti savyje turime tikrai pakankamai.
 
Visiems, kuriuos kamuoja psichikos sveikatos problemos, mintys apie pasitraukimą iš gyvenimo, D. Stankevičius, vainikuodamas pokalbį, priminė, kad pagalba visada yra, tik reikia mokėti ją priimti: „Visada atsiras tų, kurie už šviesą kovos kartu su jumis, leiskite jums padėti ir būti drauge šiame spalvotame gyvenime“.
 
Socialinė iniciatyva „Skirtingos Spalvos“ primena, kad daugiau informacijos apie renginius, laidas ir labdaringas kampanijas galite sužinoti www.skirtingosspalvos.lt. Prisidėti prie šios iniciatyvos veiklos taip pat galite įsigydami rankų darbo marškinėlius, įkvėptus sergančiųjų bendruomenei priklausančių herojų istorijomis, tarp kurių ir Justės istorijos marškinėliai apie savižudybių prevenciją.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Elenai susitaikyti su mamos liga buvo sunku

  Elenai susitaikyti su mamos liga buvo sunku

  Asociacijos „Demencija Lietuvoje“ narė Elena Gasiūnienė, globojanti demencija sergančią mamą, stengiasi jai suteikti v...
  Ilona: sūnaus autizmas išmokė lengvai nepasiduoti

  Ilona: sūnaus autizmas išmokė lengvai nepasiduoti

  „Kiekvieną kartą stebiuosi, kaip mano sūnus turėdamas tikslą eina jo link ir nekreipia dėmesio į nieką aplink“, &ndash...

  Budinti vaistinė


  Profsąjunga: farmacijos specialistai yra spaudžiami parduoti kuo daugiau prekių

  Profsąjunga: farmacijos specialistai yra spaudžiami parduoti kuo daugiau prekių

  Farmacijos specialistai yra spaudžiami klientams pasiūlyti kuo daugiau ir konkrečių gamintojų prekių, sako Vaistinių darbuotojų pr...
  Lietuva diskutavo su tarptautine vaistų asociacija

  Lietuva diskutavo su tarptautine vaistų asociacija

  „Medicines for Europe“ generalinio direktoriaus Adriano van den Hoveno teigimu, Lietuvos farmacijos politika dėl gener...

  Sveika šeima


  Ant stalo – užkrėstas laimikis iš miško

  Rudenį prasidėjus medžioklės sezonui žvėriena tampa delikatesu, kuris su pasididžiavimu tiekiamas ne tik ant šeimos, bet ir svečių stalo. Specialistai įspėja, jog vartojant trichinelioze užkrėstą kiaulių, šernų ar bebrų mėsą galima susirgti visam gyvenimui.

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Gamtos stichijos tęsiasi. Kenčia Libija

  Libijos gyventojai išgyvena dėl artimųjų netekties ir prarastų namų. Sugriuvus užtvankai, Dernos mieste kilo potvynis, pareikalavęs mažiausiai 11 tūkst. gyvybių. Nemaža dalis nukentėjusiųjų yra sužeisti. Nepaisant sudėtingo politinio krašto konteksto, vyksta gelbėjimo darbai. Prasidėjo streikai. Protestuotojai ragina va...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kokiu instrumentu groja flatulistas?
  Henrikas Vaitiekūnas Kokiu instrumentu groja flatulistas?
  Parpė, kad net ūsai dulkėjo
  Henrikas Vaitiekūnas Parpė, kad net ūsai dulkėjo
  Apie tetą, kuri nėra dėdės žmona
  Henrikas Vaitiekūnas Apie tetą, kuri nėra dėdės žmona

  Naujas numeris