Įvedus karantiną, šalyje sutriko kraujo donorystė

BNS
2020-03-16
Įvedus karantiną, šalyje sutriko kraujo donorystė, skelbia Vilniaus universiteto Santaros klinikos.
Įvedus karantiną, šalyje sutriko kraujo donorystė

Pasak klinikų, norint užtikrinti kraujo poreikį, kasdien jo duoti turi bent 70-100 donorų, o tai padėdavo užtikrinti mobiliosios kraujo donorystės akcijos, jos įvedus karantiną atšauktos.

Todėl donorų prašoma atvykti duoti kraujo į klinikas Santariškėse. 
Santaros klinikų Kraujo centro vadovė Lina Kryžauskaitė teigia, kad ligoninėse mažinami planiniai gydymai, tačiau kas dieną atliekamos neatidėliotinos, gyvybę gelbstinčios medicininės procedūros, operacijos, kraujo perpylimai.
„Kraujas reikalingas nuolat. Per dieną būtiniausioms procedūroms mūsų klinikose sunaudojama apie 100-150 kraujo vienetų, o tai reiškia, jog kasdien Kraujo centre turėtų apsilankyti 70-100 kraujo donorų”, – sako Santaros klinikų Kraujo centro vadovė Lina Kryžauskaitė. 
 
Vadovaujantis įvestomis karantino sąlygomis, mobiliosios kraujo donorystės akcijos yra atšaukiamos ir susitelkiama į donorų priėmimą Kraujo centre.
„Santaros klinikose kraujo laukia naujagimiai, moterys gimdyvės, pacientai po kaulų čiulpų ar organų transplantacijų, chirurginių operacijų, po autoavarijų ir kitų nelaimingų atsitikimų. Pacientų gydymas nesustoja, skubiems atvejams karantinas netaikomas.  Kreipiamės į Lietuvos žmonės prašydami supratimo ir pagalbos, kurios bet kurią akimirką gali prireikti jums ar jūsų artimiesiems“, – kreipiasi Santaros klinikos.
Klinikos nurodo, jog Kraujo centras dirba be poilsio dienų, užtikrinama, kad pacientai bus priimami saugiai, patalpos yra izoliuotos nuo bendrų klinikos patalpų.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris