Iš Rygos atgabenta donoro širdis

www.lsveikata.lt
2019-01-17
Ketvirtadienį 14 val. 2 min.  į Lietuvą iš Latvijos buvo atskraidinta donoro širdis.
Iš Rygos atgabenta donoro širdis

Nacionalinio transplantacijos biuro budintis koordinatorius skambučio apie Rygoje atsiradusį širdies donorą sulaukė vėlų trečiadienio vakarą. Nedelsiant buvo imtasi donorystės proceso koordinavimo. Širdies šaltosios išemijos laikas (nuo paėmimo iš donoro kūno iki perkėlimo į recipiento kūną) – vos penkios valandos. Įvertinus tai, buvo nutarta kreiptis į orlaivių pilotus, kad jie kuo skubiau parskraidintų donoro širdį. Kol buvo aiškinamasi dėl sraigtasparnio skrydžio galimybių, ankstų ketvirtadienio rytą į Rygą greitosios pagalbos automobiliu išskubėjo Santaros klinikų medikų brigada. Jų tikslas – eksplantuoti donoro širdį ir, sulaukus sraigtasparnio, parskraidinti ją į Vilnių.
 



Nacionalinis transplantacijos biuras yra atsakingas už donorų organų paiešką. Kai Lietuvoje donorų organų nėra, o transplantacijos reikia itin sunkiai sergantiems žmonėms, užklausa išsiunčiama ir į užsienio šalis. Yra toks susitarimas: jei savoje šalyje esantiems recipientams donoro organas netinka, jis pasiūlomas užsienio šalių transplantacijos centrams. Kai kaimyninėje užsienio šalyje atsiranda tinkamas donoras, Nacionalinis transplantacijos biuras pagalbos parskraidinant jo organus į Lietuvą kreipiasi į Valstybės sienos apsaugos tarnybos arba Karinių oro pajėgų sraigtasparnių pilotus.
 


Tačiau šįkart tokiam šių tarnybų sraigtasparnių skrydžiui sutrukdė žiemiškos oro sąlygos – sraigtasparniai skristi negalėjo dėl apledėjimo pavojaus. Todėl buvo kreiptasi į privačias skrydžių bendroves. Medikų brigadą ir donoro širdį iš Rygos į Vilnių atskraidino bendrovės „UAB Klasjet“ orlaivis. Skrydžio išlaidos bendrovei bus apmokėtos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis, kaip ir numato galiojantys teisės aktai.
Minėtas orlaivis su neįkainojamu kroviniu nutūpė Vilniaus oro uoste, iš kur greitosios pagalbos automobiliu, lydint policijos pareigūnams, greičiau nei per 15 minučių buvo atgabentas į Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikas. Šiuo metu čia vyksta transplantacija.
Šiais metais – tai ketvirtoji transplantacija Lietuvoje: jau atlikta viena kepenų ir dvi inkstų transplantacijos.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    „Režimo priverčia laikytis pats gyvenimas“, – sako šešias kadencijas Seime dirbęs buvęs Seimo Svei...
    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Lietuvoje pradėtas vykdyti tyrimas, kuris leis sužinoti, kokių pavojingų cheminių medžiagų yra žmonių organizmuose. „Tokio t...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Patrauklios pakuotės – spąstai vaikams

    Daugelis patraukliai supakuotų užkandžių yra itin perdirbti ir turi daug nesveikų priedų, skatinančių persivalgymą bei priklausomybę. Tyrimai rodo, kad pakuotės dizainas – ryškios spalvos, animaciniai personažai – stipriai veikia vartotojų, ypač vaikų, elgseną.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Atidaryta išmaniųjų telefonų demencijos klinika

    Intensyvus naršymas internete keičia mūsų smegenis, tvirtina sveikatos ekspertai. Atminties sutrikimai, koncentracijos stoka, nuolatinis stresas – tokius simptomus vis dažniau patiria išmaniuosius telefonus intensyviai naudojantys žmonės. Japonijos gydytojai šią būklę pavadino „išmaniųjų telefo...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris