Gydymo įstaigose sumažės procedūrų, kurioms reikia raštiško paciento sutikimo

Milena Andrukaitytė, BNS
2020-01-02
Gydymo įstaigose turėtų sumažėti procedūrų, kurioms pacientams reikia pasirašyti sutikimą.
Gydymo įstaigose sumažės procedūrų, kurioms reikia raštiško paciento sutikimo

Sausį įsigalioja tai numatančios Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pataisos. Seimas jas vienbalsiai priėmė gruodį.
Vienas pataisos iniciatorių sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad pakeitimais bus sumažinta biurokratinė našta medikams.

„Pakeitimai leis atsisakyti dalies nereikalingo popierių pildymo pacientams teikiant sutikimus netgi dėl tokių procedūrų kaip kraujospūdžio matavimas. Dabar įstatymas numato, kad faktiškai dėl visko reikia gauti paciento sutikimą“, – Seime kalbėjo A. Veryga.
 
„Norint sumažinti medikams nereikalingo darbo ir galų gale patiems pacientams pradėti gauti sveikatos priežiūros, o ne popierių pildymo paslaugas, būtų atsisakoma dalies perteklinių sutikimų“, – pažymėjo ministras.
Raštišką paciento sutikimą reikia gauti prieš atliekant chirurginę operaciją, invazinę ar intervencinę procedūrą. Nuo sausio sutikimo nebereikės, jei invazinės ar intervencinės procedūros metu nepažeidžiamas audinių ar organų vientisumas ir procedūra gali kelti tik nedidelį nepageidaujamą laikiną poveikį.
Jaunųjų gydytojų asociacijos prezidentė Kristina Norvainytė sako, kad Seimo priimta pataisa „yra žingsnis į priekį, tačiau nesukurs tokio norimo efekto, kokio reikėtų“.
 
„Biurokratijos tikrai labai daug, ir ypač jauni gydytojai didelę laiko dalį praleidžiame ne su pacientais, ne tobulėdami profesiškai, bet pildydami dokumentus. Iš dalies dėl to kalta ir neefektyvi elektroninė sistema, nes iš esmės jos vieningos nėra, kiekviena įstaiga turi savo, labai daug kur tebereikia ranka rašyti, spausdinti istorijos lapus ir klijuoti“, – BNS sakė K. Norvainytė.
Anot jaunų medikų atstovės, idealiu atveju techniniam darbui atlikti reikėtų atskiro personalo, kaip yra kai kuriuose užsienio šalyse: „Tokiems darbams atlikti yra atskiras personalas, kuris techninį darbą padaro, epikrizes parašo, dokumentus užpildo pagal tai, ką gydytojas pasako“. 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...
    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Kaniterapija onkologinius pacientus įtraukia į gyvenimą

    „Oksidacinis stresas yra daugelio ligų šaltinis. Jeigu organizmas pasirengia tariamai kovai, jis iškart silpnėja. Visgi nors apie pusę pacientų patiria stresą, šunys yra pajėgūs jį sumažinti“, – sakė kaniterapijos specialistas, knygos „Didysis šuns šeimininko vadovas“ a...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

    JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą

    Naujas numeris