A.Veryga: viskas tik prasideda

www.lsveikata.lt
2020-03-19
„Ar neturėsime blogesnio scenarijaus, priklausys nuo to, kaip žmonės laikysis karantino sąlygų, kiek neis iš namų ir elgsis atsakingai. Dabar visuomenė laiko tokį egzaminą, kokio ši šalis niekada nėra turėjusi“, - sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
A.Veryga: viskas tik prasideda

Darbą pradėjo mobilūs punktai
Ketvirtadienį Vilniuje atidaryti mobilieji punktai skirti atlikti tyrimams dėl koronaviruso infekcijos. Čia priiminėjami žmonės, kurie atvyksta užsiregistravę numeriu 1808. Kauniečiai taip pat startavo. Kiti miestai dar ruošiasi – šiuo metu vyksta apmokymai.
Kiek punktas per parą galės atlikti tyrimų, pasak ministro, priklausys nuo laboratorijų.
„Turėkime galvoje, kad visos laboratorijos, kurias šiuo metu turime, gali ištirti pusantro tūkstančio per parą. Prioritetą vis tiek teiksime iš ligoninių paimtiems mėginiams, tik tada dėlios į eilę atvykusiuosius čia. Per tą laiką, berods, buvo ištirti keturi ar penki atvejai“, - sakė mobiliajame punkte apsilankęs ministras A.Veryga.

 
Tiriamas dar vienas medikas
Spaudos konferencijoje ministras A.Veryga sakė, kad dėl galimo koronaviruso atvejo tiriamas dar vienas medikas po to, kai trečiadienį buvo pranešta žinia, jog yra užsikrėtusi šia infekcija Šeškinės poliklinikos šeimos gydytoja.
„Vienas atvejis yra tiriamas. Kol kas dar nenorėčiau nieko komentuoti, kai turėsim patvirtinimą, tada pasakysiu“, – kalbėjo ministras. - Medikai, kurie iškeliavo į kitas šalis, kažkur atostogavo, kaip mes juos galėjome apsaugoti. Tiesiog riekėjo ten nekeliauti. Tik, aišku, situacija keitėsi labai greitai ir žmonės tiesiog nežinojo, kad tose šalyse bus plitimas. Kaip jį gali nuspėti, jeigu tai buvo dienų klausimas.
 
Tad jų negali dėlto kaltinti. O įstaigose medikai, kurie tiesiogiai dirba su infekuotais asmenimis, kurie dirba greitojoje pagalboje, jie yra apsaugoti. Ir toliau perkame priemones. Nuolat vyksta derybos su Kinija. Dalis priemonių jau keliauja ir toliau keliaus. Kiek gebėsime nupirkti, kiek gausime rinkoje, tiek ir parūpinsime“, - sakė ministras.
 
Svarsto apie karantino pratęsimą

Pasigirdo siūlymų, kad karantinas turėtų būtų pratęstas iki gegužės pirmosios, tačiau ministras nedrįsta spėlioti, kiek jis bus pratęstas iš tikrųjų.
„Turėkime galvoje, kad viskas tik prasideda. Dabar matome užsikrėtusiųjų skaičiaus augimą, kuris kol kas yra pakankamai izoliuotas. Ar neturėsime blogesnio scenarijaus, priklausys nuo to, kaip žmonės laikysis karantino sąlygų, kiek neis iš namų ir elgsis atsakingai. Jeigu bus laikomasi tų sąlygų, tikėtina, kad nesulauksime blogojo scenarijaus. Dabar visuomenė laiko tokį egzaminą, kokio ši šalis niekada nėra turėjusi. Pasaulis yra turėjęs panašių iššūkių. Yra buvęs ispaniškas gripas. Bet tada situacija buvo kitokia. Nebuvo toks laisvas žmonių judėjimas“, - sakė A.Veryga.
 
Paklaustas, ar bus ribojamas žmonių judėjimas gatvėse, ministras tokios galimybės neatmeta.

„Ispanai neleidžia išeiti į gatvę, jeigu nėra būtino reikalo. Jeigu žmogus eina ne į parduotuvę ir ne į darbą. Jiems neleidžiama vaikščioti į parkus, vaikų žaidimo aikšteles.
Jei bus didelis plitimas kuriame nors mieste, gali būti neleidžiama iš jo išvykti ir atvykti. Taip kaip buvo Šiaurės Italijoje. Viskam yra ruošiamasi“, - sakė ministras.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Energija, laimė, naujų idėjų pliūpsnis po kurio ateina dirglumas, kaltė ir visiška apatija – su tokiomis nuotaikų kai...
  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytoja infektologė Elžbieta Matulytė (31 m.) su koronavirusu susidūrė ne tik pi...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Intuityvus valgymas – svorio nuo... smegenų metimo programa

  Kalbėti apie valgymo sutrikimus žmonėms sunku, net jaučiama gėda. Juk, regis, visi tai turime mokėti. Tačiau intuityvaus valgymo konsultantė, tinklaraščio taikasumaistu.lt autorė Ingrida Augutė tikina, kad nieko gėdingo nėra. Tokius sunkumus patiriančiųjų yra daug ir ragina apie tai kalbėti su aplinkiniais, specialistais. Nes ...

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  „Wuhano dienoraščių“ autorė: valdžia mane vertina kaip priešą

  Kinų autorė Fang Fang (pasiturinčių intelektualų šeimoje gimusios rašytojos tikrasis vardas yra Wang Fung) susidūrė su šiurkščia valdžios reakcija dėl publikuotų dienoraščių, kuriuose buvo aprašytas gyvenimas Wuhane ankstyvomis koronaviruso protrūkio dienomis. Tačiau moteris laikosi savo ir t...

  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica