A. Dulkys: sprendžiant mobingo problemą vien vadovų kadencijų nepakanka

BNS
2022-01-13
Sprendžiant mobingo problemą šalies gydymo įstaigose vien įvesti jų vadovų rotaciją nepakanka, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.
A. Dulkys: sprendžiant mobingo problemą vien vadovų kadencijų nepakanka
A. Dulkys

„Jos (vadovų rotacijos – BNS) yra reikalingos, bet kad jų vienų pakaktų, tai tikrai ne“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė A. Dulkys. 

Antradienį Seime svarstymo stadijoje pritarta sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo projektui, kuriame numatytos gydymo įstaigų vadovų kadencijos. 
Pasak ministro, reikia peržiūrėti medikų rengimo aukštosiose mokyklose programas, vystyti medicinos darbuotojų socialines ir emocines kompetencijas. 
„Kai mes kalbame, kaip atpažinti, ar kolega turi polinkį į savižudybę, konfliktų sprendimą, ar turi vadovavimo gebėjimą, tai šių dalykų mokoma arba per mažai, arba išvis nemokoma“, – teigė A. Dulkys. 
 
Ministro teigimu, mobingo prevencija turi atsispindėti ir metiniame gydymo įstaigų vadovų vertinime.
„Vadovų metinio vertinimo dokumentuose turi atsirasti žiūrėjimas, ką jie daro dėl savo žmonių, ar jie rūpinasi jų psichologine būsena, ar daromi organizacijose tyrimai“, –  sakė ministras. 
Jis teigė, jog vasario–kovo sandūroje sveikatos apsaugos ministerija viešame renginyje žada pristatyti dešimtyje Lietuvos gydymo įstaigoje atliktų su mobingo prevencija susijusių bandomųjų projektų rezultatus. 
 
„Vasario–kovo mėnesių sandūroje ruošiamės padaryti viešą renginį, kur norėsime papasakoti, kaip mums tie pilotiniai dalykai beveik dešimtyje Lietuvos gydymo įstaigų sekėsi, ir ką mes galime padaryti tose teritorijose, kur yra mobingas, patyčios“, – kalbėjo A. Dulkys.
Teisėsauga vis dar aiškinasi Respublikinėje Šiaulių ligoninėje dirbusios jaunos medikės gegužę įvykusios savižudybės aplinkybes, tačiau daugiau detalių neatskleidžia. Anot žiniasklaidos, nelaimė galėjo įvykti dėl mobingo darbo vietoje.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Nekrozuojantis fascitas: mėsą ėdanti bakterija

  Nekrozuojantis fascitas: mėsą ėdanti bakterija

  Monika (50 m.) gyveno saugų gyvenimą, kol vieną dieną nesusirgo mirtina liga, kurios per stebuklą ir juodą gydytojų darbą pavyko a...
  Iš pirmų lūpų: ką reiškia būti pacientu ir gydytoju Švedijoje

  Iš pirmų lūpų: ką reiškia būti pacientu ir gydytoju Švedijoje

  „Kartais atrodo, kad čia daug kas palikta natūraliai atrankai. Kita vertus, kai būklė rimta, reaguojama greitai“, &nda...

  Budinti vaistinė


  Kurortinėse vaistinėse gausu vaistus pamiršusių klientų

  Kurortinėse vaistinėse gausu vaistus pamiršusių klientų

  Vasaros laikas neatskiriamas nuo išvykų ir atostogų. Visai nesvarbu ar renkamės ilgesnę kelionę, ar savaitgalio poilsį pajū...
  Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

  Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo keisti kompensuojamųjų vaistų kainodarą, kuria skatintų pacientus rinktis tik vaistus s...

  Sveika šeima


  Aktyvių pramogų priešas – mėšlungis

  Karštos vasaros dienos, aktyvus sportas ar mėgavimasis vandens telkinių teikiamais malonumais gali pasižymėti ne tik smagiomis akimirkomis, bet taip pat ir veriančiu raumenų skausmu – mėšlungiu. Jis gali surakinti šlaunis, blauzdas, pėdas, kaklą, rankas, plaštakas, pilvą ir net raumenis ties šonkauliais. BENU vaistinės ekspert...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Narkotikai karo lauke: visi kaltina visus

  Dar gegužės mėnesį Ukrainos saugumo tarnyba paskelbė perėmusi intriguojantį rusų kario skambutį namo, kuriame jis prašė atsiųsti narkotikų. Tiesa, visomis įmanomomis nuodėmėmis priešus kaltina abiejų kovojančių šalių propagandos.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Diena, nepanaši į kitas
  Henrikas Vaitiekūnas Diena, nepanaši į kitas
  Egzistencija, pagrindžianti realybę
  Henrikas Vaitiekūnas Egzistencija, pagrindžianti realybę

  Naujas numeris