A. Dulkys: sprendžiant mobingo problemą vien vadovų kadencijų nepakanka

BNS
2022-01-13
Sprendžiant mobingo problemą šalies gydymo įstaigose vien įvesti jų vadovų rotaciją nepakanka, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.
A. Dulkys: sprendžiant mobingo problemą vien vadovų kadencijų nepakanka
A. Dulkys

„Jos (vadovų rotacijos – BNS) yra reikalingos, bet kad jų vienų pakaktų, tai tikrai ne“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė A. Dulkys. 

Antradienį Seime svarstymo stadijoje pritarta sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo projektui, kuriame numatytos gydymo įstaigų vadovų kadencijos. 
Pasak ministro, reikia peržiūrėti medikų rengimo aukštosiose mokyklose programas, vystyti medicinos darbuotojų socialines ir emocines kompetencijas. 
„Kai mes kalbame, kaip atpažinti, ar kolega turi polinkį į savižudybę, konfliktų sprendimą, ar turi vadovavimo gebėjimą, tai šių dalykų mokoma arba per mažai, arba išvis nemokoma“, – teigė A. Dulkys. 
 
Ministro teigimu, mobingo prevencija turi atsispindėti ir metiniame gydymo įstaigų vadovų vertinime.
„Vadovų metinio vertinimo dokumentuose turi atsirasti žiūrėjimas, ką jie daro dėl savo žmonių, ar jie rūpinasi jų psichologine būsena, ar daromi organizacijose tyrimai“, –  sakė ministras. 
Jis teigė, jog vasario–kovo sandūroje sveikatos apsaugos ministerija viešame renginyje žada pristatyti dešimtyje Lietuvos gydymo įstaigoje atliktų su mobingo prevencija susijusių bandomųjų projektų rezultatus. 
 
„Vasario–kovo mėnesių sandūroje ruošiamės padaryti viešą renginį, kur norėsime papasakoti, kaip mums tie pilotiniai dalykai beveik dešimtyje Lietuvos gydymo įstaigų sekėsi, ir ką mes galime padaryti tose teritorijose, kur yra mobingas, patyčios“, – kalbėjo A. Dulkys.
Teisėsauga vis dar aiškinasi Respublikinėje Šiaulių ligoninėje dirbusios jaunos medikės gegužę įvykusios savižudybės aplinkybes, tačiau daugiau detalių neatskleidžia. Anot žiniasklaidos, nelaimė galėjo įvykti dėl mobingo darbo vietoje.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  21-osios chromosomos žmonės

  21-osios chromosomos žmonės

  Vienas iš 700 pasaulio kūdikių gimsta su Dauno sindromu. Šie 0,14 proc. Žemės gyventojų vis dar apipinti ginčais dėl...
  Vaikų chirurgams daug nerimo sukėlęs negaluojantis paauglys įveikė naują klastingą ligą

  Vaikų chirurgams daug nerimo sukėlęs negaluojantis paauglys įveikė naują klastingą ligą

  Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos Vaikų chirurgijos, ortopedijos-traumatologijos centro vaikų chirur...

  Budinti vaistinė


  Greitieji COVID-19 testai: kaip atlikti ir kokios galimos klaidos?

  Greitieji COVID-19 testai: kaip atlikti ir kokios galimos klaidos?

  Šalyje sparčiai augant užsikrėtimų COVID-19 virusu skaičiui, dažnas savikontrolės testus renkasi atlikti namuose. Tam yra n...
  Vaistinių atstovai primena, kad galimybių paso vaikams į vaistinę turi ateiti tėvai

  Vaistinių atstovai primena, kad galimybių paso vaikams į vaistinę turi ateiti tėvai

  Vyriausybės sprendimu galimybių pasas nuo gruodžio 28 d. bus išduodamas vaikams nuo 12 metų, o nebe nuo 16-kos, kaip buvo i...

  razinka


  Sveika šeima


  Toksiški santykiai: kaip vėl jų neužmegzti?

  Atsikratę toksiškų santykių, kuriuose trūko pagarbos ir supratimo, žmonės neretai ir naujuose įbrenda į tą pačią balą. Psichoterapeutė Kaytee Gillis pastebi, kad patyrusieji traumų ankstesniuose santykiuose sunkiai įžvelgia „raudonas vėliavas“ ir ateityje. Ji pateikia penkis dalykus, kurie tokiems žmonėms atrodo no...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Australija neišlaikė omikron testo

  Beveik dvejus metus – tiek Australija buvo atsiribojusi nuo išorinio pasaulio. Pernai gruodį atidariusi sienas ji pasitiko omikron atmainą, kuri sparčiai išplito šalyje. Vietiniai žmonės išsigandę, medikai nespėja susitvarkyti, o politikai nežino, kokius sprendimus priimti.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar narcizas lietuviška gėlė?
  Henrikas Vaitiekūnas Ar narcizas lietuviška gėlė?
  Pasiūlymas naujam verslui
  Henrikas Vaitiekūnas Pasiūlymas naujam verslui
  Apie vieną nuogą ir tris apsirengusius karalius
  Henrikas Vaitiekūnas Apie vieną nuogą ir tris apsirengusius karalius

  Naujas numeris