Skrydis virš Seimo lizdo prasideda

Jolanta Babiliūtė
2016-04-28
Gimęs skraidyti, šliaužioti negali? Ir dar kaip! Rinkimai - tas metas, kai visi šliaužiojantieji pakyla ir ima sukti ratus aplink žmonių galvas. Maža to, čiulba, kranksi, cypsi - kaip kam išeina. Sunku nepasimesti, be to, reikia saugotis, kad neapdrėbtų. Kas ketverius metus taip...

Rudenį rinkimai baigsis, ir gamta vėl sugrąžins visus į vietas. Piliečiai pasitrins akis ir, aišku, stebėsis, kaip į Seimą eilinį kartą pateko tuntas negabių nemokšų, rėkiančių populistų. Nereikėjo dienos metu žibintuvėliais spiginti, nes ir taip matyti, kad rinko gelbėtojus, o gavo tokius, kuriuos pačius reikia saugoti nuo pamišimo.
 
Senosios partijos nervinasi, kad balsus atima tie, kurie kaip kažkada valinskininkai eina į valdžią, jos baisiai nekęsdami. Taip pat niekindami ir rodydami visokias pirštų kombinacijas politikos elitui. Žadėdami sutvarkyti Seimą, kad šis pagaliau balsuotų ir dirbtų.
 

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos reitingai skraido aukščiausiai. Ideologija - paprasta. Du žodžiai: „Kantrybė baigėsi“. Bet jie stipriai veikia pakėlusių galvas į dangų rinkėjų jautrias vietas. Mes padarysime, pasieksime, nugalėsime, tik šį kartą - be jokio alkoholio. Blaiviai ir ryžtingai. Posakį „be šimto gramų tavęs nesuprasiu“ pakeis į „ledinėj jūroj nuskęs tavo nelaimės, ligos, kompensuojamųjų vaistų knygelė, bloga nuotaika ir antsvoris. Ne veltui sveikuolis Dainius Kepenis - pirmose sąjungos gretose.
 
Nesuprantu tik, kodėl ji pasivadino valstiečiais? Ar tokių petrų kurmelių beliko? Bent man neteko sutikti nė vieno kaimiečio ar ūkininko, kuris save taip vadintų. Valstietis ir dar žaliasis skamba kaip skerdžius plius biokuras. Vienas žodis ištrauktas iš vieno šimtmečio, kitas - iš dabarties.
 
Beje, visos partijos noriai stoja ant to paties blaivybės grėblio. Kad tik jis kotu visoms vienu metu netrinkteltų per kaktas. Vien lozungais, giliau nepažvelgus į netolimą istoriją bei panašių eksperimentų rezultatus, neaprėpus visos vaivorykštės sprendimo variantų, tokios gėdos neuždengsi. Žvaigždės ir asmeniniai pavyzdžiai veža, bet dažniausiai tuos, kurie užsako muziką. Kiti, ką ne žmonės? Jiems į Seimą nereikia, taigi dėl kalbų ir dainų tradicijų nekeis, pafilosofuos ir nuspręs, kad jei bus koks įstatymas, atsiras ir apstatymas.  
 
Taigi medikams, kurie trečiadienį šventė profesinę dieną, darbų nesumažės. Moralinis premjero Algirdo Butkevičiaus palaikymas sveikatos apsaugos trukdžiams gerbtinas ir visuomet nuteikia viltingai. Kol neprasideda visiškai nesuprantami dalykai, pavyzdžiui, ministerijų dalybos. O ypač, kai ministro portfelis atitenka vienam ar kitam absoliučiai netikėtam personažui. Na, po Rimantės Šalaševičiūtės jau niekas nebebaisu...
 
Tikėtina, kad bendrapartietis Juras Požela, naujasis SAM‘o bosas, pakankamai prisiklausė ir prisižiūrėjo, kaip negalima elgtis, ir ko sakyti, nors ir labai liežuvis niežti, nederėtų. Žino, kad lįsti į televizijos ekraną verta tuomet, kai supranti, ko ten eini, o vizituojant pavaldžias įstaigas visai nebūtina auklėti vyriausiąjį gydytoją ir vaidinti Drakulą.

 
Beje, socialdemokratai turi iš ko rinktis. Tikėtina, kad suprato, jog neverta sukti kandidatų ruletės ir traukti kaip kiškį iš kepurės. Argi negaila, kai žinai ir matai, kad jam ši sritis - tamsus, nors ir mielas, miškas.
 
Kiek kitokia padėtis liberalų stovykloje. Ryškių asmenybių, kurie galėtų patraukti žiniomis sveikatos reikalais susirūpinusius rinkėjus, nėra. Užtat sveikos gyvensenos, šypsenų ir psichologinės pagalbos tikėtis čia tikrai galima. Visokie restruktūrizacijos etapai, optimizacijos ir DRG sistemos apsunkintų jų galvas taip, kaip geodezininko centristo Algio Čapliko, kai jis pradėjo dėlioti ligonines į lygius. Kam duoti regioninės vardą, o kas liks tik rajonine.
 

Skaičiai vėlėsi ir buvo gana linksma stebėti, kaip rasodavo vyr. gydytojų kaktos, matant visokias neteisybes. Nėra ko tikėtis, naivūs sveikatos sistemos darbštuoliai, kad tik ką atėjęs iš kitos sferos žmogus viens du ir sudėlios kelis dešimtmečius Valstybinės ligonių kasos čiuptuvais maišytas kortas.
 
Konservatoriai turi patyrimo, bet be Antano Matulo, Vidos Marijos Čigriejienės bei į Seimą vėl pretenduojančio Juozo Galdiko, neišaugino nė vieno jauno politiko, kuris galėtų pastatyti šerį prieš kitų partijų ateitį. To reikės. Jaunystė - šiandienos madingiausias politikos „brendas“. Garbaus amžiaus tapo ir pagrindines partijas palaikę nepakeičiamieji visuomeninių organizacijų vedliai. Senjorų choras, kad ir kaip gražiai trauktų „sugrįžki jaunyste“, to nesulauks. Pašiaušęs skiauteres jaunimėlis geriausiu atveju tyliai repuos „ne-my-lė-jau ta-vęs. Ir man vi-sai ne-gai-la.“
Jei nebūtų darbietės Seimo veteranės Dangutės Mikutienės, žinotum tik Viktorą Uspaskichą. Pats laikas jam būtų pastatyti paminklą, tik..., kad tų paukščių tiek daug.
 
Taigi, kas šliaužia ir skrenda, - visi į dangų. Būsimo Seimo lizde - vietų skaičius ribotas, be to, VIP pakvietimai jau išdalinti, taigi teks sparnais pasipliekti, pilvais pasistumdyti. Vienas geras dalykas. Rinkimai - metas, kai sveikatos darbuotojai - ant bangos. Tik kvailam nereikia jų palaikymo. Kad ir ką bekalbėtų triuškinančių studijų autoriai, gero kunigo, mokytojo ir gydytojo žodis šiuo metu yra daug vertesnis nei savęs protingo rodymas ten, kur nelabai kas žiūri ar klauso.



Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Lėtiniai skausmai kantrybės šarvų nepramušė

      Lėtiniai skausmai kantrybės šarvų nepramušė

      „Būčiau susirgusi vėžiu, senai būčiau mirusi, o nuo šios ligos mirtis neateis. Nebent galėjau mirti nuo vaistų“...
      Ir rašo, ir gydo. Kas?

      Ir rašo, ir gydo. Kas?

      Matyti virš kompiuterio palinkusį, klaviatūrą barbenantį mediką – gana įprasta: žodžiais nugula paciento ligos istori...

      Budinti vaistinė


      Vaistininkai: receptus galime pratęsti ir patys

      Vaistininkai: receptus galime pratęsti ir patys

      Gydytojai išrašydami receptus daro daug klaidų, pratęsti receptą poliklinikoje pacientui nepatogu. Vaistininkai siūl...
      Vaistų prieinamumas: ar pakanka finansavimo?

      Vaistų prieinamumas: ar pakanka finansavimo?

      „Kompensavimo sistema ir sąlygos pacientams laiku įsigyti reikalingų vaistų turėtų būti gerinamos“, – Seimo Svei...

      razinka


      Sveika šeima


      Buriavimas: mėlynos kojos, bet rami galva

      Kad buriavimas yra vandens sportas, žino kiekvienas. Tačiau ties čia daugelio žinios apie šią sporto šaką tikriausiai ir baigiasi. Kuo ypatingas buriavimas, kokia jo nauda ir žala sveikatai, kaip įveikti jūrligę ir krantligę, pasakoja buriavimo akademijos „Vėjo pamušalai“ įkūrėjas Vilius Tamkvaitis.

      Sveikatos horoskopas


      Lakpkričio 23-29 d.

      Avi­nas
      Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      JAV – rekordinis vaistų trūkumas

      Medikamentų krizė JAV pasiekė didžiulį mastą – šalyje šiuo metu trūksta daugiau negu 300 pavadinimų vaistų. Amerikos sveikatos sistemos farmacininkų draugijos vadovas (ASHP) Paul W.Abramowitz CNN teigė, kad šalyje labiausiai trūksta injekcinių vaistų. Problemai spręsti jau teikiamos rekomendacijos. Visgi ka...

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
      Henrikas Vaitiekūnas Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
      Ir turtuoliai verkia
      Henrikas Vaitiekūnas Ir turtuoliai verkia
      Kas po devintu prakaitu slypi?
      Henrikas Vaitiekūnas Kas po devintu prakaitu slypi?

      Naujas numeris