Visą kūną išberti gali dėl herpes viruso?

Aigustė Tavoraitė
2017-02-13
Ant viso kūno atsirado spuogiukai, ypač ant odos po krūtine, su mažomis vandeningomis pūslelėmis? Beria pilva, spuogiukų atsiranda ant rankų, kojų, vargina niežulys ir mažas dilgčiojimas. Ar tai gali buti herpes virusas? Ką reikėtų vartoti ar daryti, kad ties spuogiukai neplistų dar labiau?
Simonas
Visą kūną išberti gali dėl herpes viruso?
Herpes virusas dažniausiai pasireiškia lūpų, smakro srityse, vaikams dažnai ir šalia nosies landų.

Atsako specialistė
Klaipėdos Odos ir venerinių ligų poliklinikos vedėja, gydytoja dermatovenerologė Aldona Kajutytė:


Įvardytų simptomų su herpes virusu susieti nepavyktų. Tačiau išplitęs bėrimas rodo sunkią ligą, kai kurios jų pakankamai retos. Galima būtų galvoti ir apie juostinę pūslelinę. Tačiau ji daugiau yra lokali, išplitusi pagal nervų šaknų eigą. Yra daug kitų panašių ligų, tačiau jos nebūtinai sukeliamos viruso, gali būti ir streptokokas, stafilokokas, taip gali pasireikšti ir alerginė reakcija. Bet kuriuo atveju nuodugniai neapžiūrėjus ligonio tikslios diagnozės nepavyktų nustatyti.
 
Herpes virusas dažniausiai pasireiškia lūpų, smakro srityse, vaikams dažnai ir šalia nosies landų. Kita vieta – genitalijų sritis. Tuomet iškyla niežtinti pūslelė. Tačiau greitai susidaro šašelis ir liga paprastai praeina negydoma. Yra ir palengvinančių tepalų, vaistų, tačiau juos turėtų paskirti gydytojas, savigyda geriau neužsiimti. Kadangi herpeso sukeltos ligos linkusios kartotis, žmonės išmoksta ją valdyti ir gydyti, kad liga neplistų į kitus odos plotus, žmogus neužkrėstų šeimos narių ar draugų.


Verta žinoti

Norėdami geriau kontroliuoti pūslelinę į kasdienį maisto racioną įtraukite daugiau daržovių, pieno produktų, žuvies. Yra nustatyta, kad maisto produktai, turintys daugiau lizino (pavyzdžiui, kietųjų rūšių sūriai, jogurtas, pienas, kiaušiniai, vištiena, jautiena, abrikosai, obuoliai, avokadai, burokėliai) slopina viruso gyvybingumą ir mažina ligos paūmėjimo tikimybę.
 
Užtat geriau venkite kavos, šokolado, riešutų, avižų, razinų, sėklų, viso grūdo duonos, rudųjų ryžių, kokosų, lęšių. Šie produktai turi daug arganino, kuris maitina virusą ir gali stabdyti gijimą. Atsisakykite ir rūgčių vaisių – apelsinų, greipfrutų.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai!

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Drąsa šypsotis – tik po operacijos

   Drąsa šypsotis – tik po operacijos

   Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
   Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

   Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

   Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

   Budinti vaistinė


   Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

   Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

   Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
   Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

   Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

   Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

   Sveika šeima


   Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

   Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

   Sveikatos horoskopas


   Rugsėjo 14-20 d.

   Avi­nas
   Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

   Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Kaip sustabdyti laiką?
   Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
   Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
   Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
   Arbata. Pirma dalis
   Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

   Naujas numeris


   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica