Kada vaikui reikia ergoterapijos?

www.lsveikata.lt
2018-08-27
Nerimaujame, ar mūsų trimetis sūnus tikrai vystosi pagal amžių. Gal galite patarti, kokie požymiai rodytų, kad jau reikėtų kreiptis į specialistą, kad reikia ergoterapeuto pagalbos?
Rasa, 31 metai.
Kada vaikui reikia ergoterapijos?
Ergoterapeutas gali padėti vaikams, kurių raida vėluoja, turintiems įvairių raidos sutrikimų ar stokoja koordinacijos, nesutelkia dėmesio.

Ergoterapija orientuojasi į vaiko gebėjimą funkcionuoti kasdienėje veikloje, žaisti, tapti nepriklausomam ir suprasti aplinką. Didžiausias dėmesys skiriamas smulkiajai motorikai, gebėjimui taisyklingai laikyti, manipuliuoti rašymo priemonėmis, žaislais, taip pat akies ir rankos koordinacijai, kuri svarbi mokykloje nurašant nuo lentos ar žaidžiant įvairius žaidimus. Ergoterapeutas gali padėti vaikams, kurių raida vėluoja, turintiems įvairių raidos sutrikimų ar stokoja koordinacijos, nesutelkia dėmesio. 

Pataria specialistė
Reabilitacijos ir slaugos centro „Gemma“ ergoterapeutė Gintarė Borusienė:

- Pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikai, yra prasti apsitarnavimo, socialiniai įgūdžiai, neišlavėjusi smulkioji motorika, rašymo įgūdžiai. Svarbu laiku pastebėti, kokios veiklos vaikui sekasi sunkiau, ir nepabijoti kreiptis pagalbos, ieškoti patarimų pas specialistus. Tėvams reikėtų atkreipti dėmesį ir į vaiko besivystančius savęs apsitarnavimo, rašymo įgūdžius.
Svarbu žinoti, kad trejų metų vaikas: kopijuoja horizontalią liniją; kopijuoja apskritimą; užsivelka per galvą rengiamą drabužį, minimaliai jam padedant; užsideda batukus be raištelių (gali maišyti kojas); užsimauna kojines (gali maišyti kulną su viršumi); segioja užtrauktuką, kai jis užsegtas; užsega dideles sagas drabužio priekyje.
 
Trejų penkerių metų vaikai, kuriems reikia specialisto pagalbos, gali demonstruoti tokį elgesį: labai intensyvus judėjimas, mosikavimas kojomis sėdint, plojimas rankomis, sukinėjimasis, negebėjimas pabūti ramiai; didelis jaurumas garsiems, įkyriems garsams, prisilietimams, paviršiams, nemėgsta naujų drabužių; dažnai atsitrenkia į daiktus, nukrenta; sunku minti dviračio ar panašaus žaislo pedalus; labai menkas ar visai nėra baimės jausmo; ilgai tebesitęsiantis nešvarus maitinimasis (mėgsta valgyti rankomis, dažnai išpila gėrimus); vengia konstrukcinių žaidimų, tokių kaip dėlionės ar kaladėlės; menki smulkiosios motorikos įgūdžiai (sunku laikyti pieštuką ar kirpti žirklėmis), piešiniai dažnai būna labai primityvūs; stokoja vaizduotės, kūrybiškumo,kurių reikia žaidimams; nepritampa bendraamžių grupėje, dažnai renkasi suaugusiųjų kompaniją; dar nežinoma dominuojanti ranka; išlikusios kalbos problemos; ribotas atsakas į žodines užduotis (lėtai sureaguoja, mažai supranta); ribotas susikaupimas (užduotys dažnai nepabaigiamos iki galo).

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      NVC onkologai Utenoje diskutavo apie sklandesnį paciento kelią, bendradarbiavimo galimybes

      NVC onkologai Utenoje diskutavo apie sklandesnį paciento kelią, bendradarbiavimo galimybes

      Ryšys su regionais, kompleksinė pagalba ir sklandus paciento kelias – tokios temos dominavo Nacionalinio vėžio centro...
      K.Kilčauskas: vakarietiško scenarijaus geriau nesulaukti

      K.Kilčauskas: vakarietiško scenarijaus geriau nesulaukti

      „Dar neturime tragedijos kaip Vakaruose, kur žmonės medicininės pagalbos laukia paromis, bet tendencijos neramina“, &n...

      Budinti vaistinė


      Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

      Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

      Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė sako, kad mobiliosios vaistinės būtų gera galimybė priartinti vaistų įsigijimą gy...
      Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai

      Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai

      „Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai“, – aiškinama verslo atstovams, nor...

      razinka


      Sveika šeima


      Kodėl mes viską skaičiuojame?

      „Man dar trūksta pusantro tūkstančio žingsnių“, „per tris valandas perskaičiau 120 puslapių“, „čia tikrai daugiau nei dešimt gramų cukraus“, „šiąnakt giliai miegojau tik 4,5 valandos”, „mano grojaraštyje - jau 800 dainų“... Kai prie vakarienės stalo eili...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Tamsioji senatvės pusė – šiurpūs savižudybių rodikliai

      Urugvajuje vyresnio amžiaus žmonių savižudybių mastas kelia nacionalinį susirūpinimą, tačiau statistiniai duomenys atskleidžia, kad Lietuvoje situacija dar kritiškesnė. Abiejų šalių ekspertai kaip pagrindines problemas įvardija nutrūkusius socialinius ryšius, vienišumą ir pagalbos trūkumą.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
      Andrej Rudanov Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
      Egalitarizmo kritika
      Henrikas Vaitiekūnas Egalitarizmo kritika
      Pasiryžę gimdyti? Niekada!
      Gediminas Karoblis Pasiryžę gimdyti? Niekada!

      Naujas numeris