„Twitter“ padeda pažinti žmogaus psichologiją

www.lsveikata.lt
2015-11-23
20 mln. „Twitter“ įrašų analizė padėjo gauti tikslios informacijos, kas tam tikru metu nutiko jo naudotojams ir kaip jie tose situacijose elgėsi, kaip į jas reagavo.
„Twitter“ padeda pažinti žmogaus psichologiją
Mokslininkai teigė nustatę tam tikrus dėsningumus: paaiškėjo, kad darbo dienomis „Twitter“ naudotojai išlieja daugiau negatyvo, savaitgaliais gi atsiranda daugiau pozityvių įrašų.

Vieno Floridos (JAV) universiteto mokslininkai naudojo daugiau kaip 20 mln. įrašų, kad išsiaiškintų, kaip dvi savaites realius gyvenimo įvykius, požiūrį bei santykį į juos žmonės aprašinėjo socialiniame tinkle. Duomenų analizei tyrėjai sukūrė metodą, kuris automatiškai iš teksto išskirdavo svarbią informaciją.

 
Pirmiausia, remiantis 5 tūkst. įrašų, buvo atrinkti raktiniai žodžiai, apibūdinantys tam tikras situacijas ir žmonių reakciją į jas. Vėliau speciali kompiuterinė lingvistinė programa surūšiavo šiuos žodžius į kategorijas ir nustatė, kokie jų dažniausiai naudojami vienai ar kitai situacijai apibūdinti. Pavyzdžiui, kai žmogus užsiėmęs, jis dažniausiai vartoja žodį „darbas“, o kai jam iškyla nemalonumų, griebiasi nenormatyvinės leksikos.  
 
Baigę analizę mokslininkai teigė nustatę tam tikrus dėsningumus: paaiškėjo, kad darbo dienomis „Twitter“ naudotojai išlieja daugiau negatyvo, savaitgaliais gi atsiranda daugiau pozityvių įrašų. Moterys pasirodė labiau socialiai aktyvios nei vyrai, jos reikšdavo stpresnes emocijas - tiek teigiamas, tiek ir neigiamas. Tiesa, didelių skirtumų tarp miesto ir kaimo gyventojų nepastebėta.
 
„„Twitter“ – tai skaitmenizuotas sąmonė, paremta naudotojų mintimis ir emocijomis“, - teigia vienas tyrimo autorių Davidas Serfass.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...
    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Daugiau decibelų – mažiau sveikatos

    Atėjus vasaros sezonui vėl pasipylė skundų lavina dėl per didelio skleidžiamo triukšmo laisvalaikio vietose. Visgi tokios situacijos žmones vargina ištisus metus. „Nuolat žmogų veikiantis triukšmas gali paveikti nervų sistemą ir tampa sunku gyventi“, – kalbėjo Nacionalinio visuomenės sveikatos c...

    Pakalbėkim apie tai



    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris