„Twitter“ padeda pažinti žmogaus psichologiją

www.lsveikata.lt
2015-11-23
20 mln. „Twitter“ įrašų analizė padėjo gauti tikslios informacijos, kas tam tikru metu nutiko jo naudotojams ir kaip jie tose situacijose elgėsi, kaip į jas reagavo.
„Twitter“ padeda pažinti žmogaus psichologiją
Mokslininkai teigė nustatę tam tikrus dėsningumus: paaiškėjo, kad darbo dienomis „Twitter“ naudotojai išlieja daugiau negatyvo, savaitgaliais gi atsiranda daugiau pozityvių įrašų.

Vieno Floridos (JAV) universiteto mokslininkai naudojo daugiau kaip 20 mln. įrašų, kad išsiaiškintų, kaip dvi savaites realius gyvenimo įvykius, požiūrį bei santykį į juos žmonės aprašinėjo socialiniame tinkle. Duomenų analizei tyrėjai sukūrė metodą, kuris automatiškai iš teksto išskirdavo svarbią informaciją.

 
Pirmiausia, remiantis 5 tūkst. įrašų, buvo atrinkti raktiniai žodžiai, apibūdinantys tam tikras situacijas ir žmonių reakciją į jas. Vėliau speciali kompiuterinė lingvistinė programa surūšiavo šiuos žodžius į kategorijas ir nustatė, kokie jų dažniausiai naudojami vienai ar kitai situacijai apibūdinti. Pavyzdžiui, kai žmogus užsiėmęs, jis dažniausiai vartoja žodį „darbas“, o kai jam iškyla nemalonumų, griebiasi nenormatyvinės leksikos.  
 
Baigę analizę mokslininkai teigė nustatę tam tikrus dėsningumus: paaiškėjo, kad darbo dienomis „Twitter“ naudotojai išlieja daugiau negatyvo, savaitgaliais gi atsiranda daugiau pozityvių įrašų. Moterys pasirodė labiau socialiai aktyvios nei vyrai, jos reikšdavo stpresnes emocijas - tiek teigiamas, tiek ir neigiamas. Tiesa, didelių skirtumų tarp miesto ir kaimo gyventojų nepastebėta.
 
„„Twitter“ – tai skaitmenizuotas sąmonė, paremta naudotojų mintimis ir emocijomis“, - teigia vienas tyrimo autorių Davidas Serfass.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Atsikračius didžiulio antsvorio dingo ir ligos

  Atsikračius didžiulio antsvorio dingo ir ligos

  Lygija Baranauskienė (66 m.) iš Šakių r. pademonstravo nepaprastą valią – antrojo tipo diabetu serganti moteri...
  Jei sakote šias frazes apie klausos aparatus – smarkiai klystate!

  Jei sakote šias frazes apie klausos aparatus – smarkiai klystate!

  Vasarą susitinkant su draugais, aplankant tėvus ir gimines pokalbis neretai užsisuka apie sveikatą ir ligų įtaką kasdieniam gyveni...

  Budinti vaistinė


  Klaipėdietės vaistininkės patarimai vykstantiems į Jūros šventę

  Klaipėdietės vaistininkės patarimai vykstantiems į Jūros šventę

  Savaitgalį pajūryje susirinks daugybė žmonių norinčių pasimėgauti tradicine Jūros švente. Specialistai įspėja, kad Klaipėdo...
  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Natūralu, kad vasarą, daugiau laiko leisdami gryname ore ir aktyviau judėdami, imame prakaituoti gausiau nei įprastai. Tačiau svar...

  Sveika šeima


  Naminiai ledai – laisvė fantazijai

  Kokia vasara be ledų? Jokia, ir dėl to nesiginčys niekas, ypač, kuomet karščiai prie žemės lenkia taip, kad norisi tik ko nors šalto. Tačiau prekybos centruose esantys ledai yra tokios kalorijų bombos, kad vasarai baigiantis galime nebetilpti į veidrodžius. Dietistė Živilė Dumbraitė-Varkalienė sako, jog yra ir sveikesni...

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  203-oji diena
  Henrikas Vaitiekūnas 203-oji diena
  Į savo vartus...
  Henrikas Vaitiekūnas Į savo vartus...
  Tiesa, subalansuota visiems
  Henrikas Vaitiekūnas Tiesa, subalansuota visiems

  Naujas numeris  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica