Teismas J&J kūdikių pudros byloje ieškovėms priteisė 4,69 mlrd. JAV dolerių kompensaciją

BNS
2018-07-13
Didžiausia pasaulyje medicinos prekių gamintoja „Johnson & Johnson“ (J&J) pagal ieškinį, kurį pateikė 22 moterys ir jų šeimos ir kuriame tvirtinama, kad ieškovės dėl naudotos J&J kūdikių pudros susirgo vėžiu, turės sumokėti 4,69 mlrd. JAV dolerių kompensaciją.
Teismas J&J kūdikių pudros byloje ieškovėms priteisė 4,69 mlrd. JAV dolerių kompensaciją
Kūdikių pudros byloje J&J buvo pareikšta iš viso daugiau 9 tūkst. ieškinių. Neretai teismas stoja ieškovų pusėn, tačiau būta ir atvejų, kai įmonei pavykdavo pasiekti, kad teismo sprendimas būtų panaikintas.

Sent Luiso prisiekusiųjų teismas pareikalavo, kad J&J ieškovėms ir jų šeimoms sumokėtų iš viso 550 mln. JAV dolerių, o vėliau prie sumos pridėjo 4,14 mlrd. JAV dolerių kompensaciją už moralinę žalą, rašo JAV verslo dienraštis „The Wall Street Journal“.
Prisiekusieji nusprendė, jog J&J nesugebėjo savo klientų tinkamai informuoti apie tai, kad ilgą laiką naudojant kūdikių pudrą padidėja susirgimo kiaušidžių vėžiu rizika.
J&J teismo sprendimą pavadino nuviliančiu ir pažymėjo, kad visas teismo procesas yra „visiškai nesąžiningas“.

 
Įmonė tikina, kad jos gaminama kūdikių pudra yra visiškai saugi ir jos sudėtyje, priešingai negu tvirtino ieškovės, niekada nebuvo asbesto, kuris, kaip manoma, gali sukelti vėžį. Taigi moterų ir jų šeimų tvirtinimai, jog kiaušidžių vėžiu jos susirgo būtent dėl kūdikių pudros, yra niekuo nepagrįsti, teigia įmonė.
J&J rengiasi apskųsti teismo sprendimą.
Neretai pasitaiko atvejų, kai procese dalyvaujantis teisėjas sumažina prisiekusiųjų nustatytą kompensacijos už moralinę žalą sumą arba, nagrinėjant apeliacinį skundą, šios rūšies kompensacija panaikinama, rašo „The Wall Street Journal“.
 
Kūdikių pudros byloje J&J buvo pareikšta iš viso daugiau 9 tūkst. ieškinių. Neretai teismas stoja ieškovų pusėn, tačiau būta ir atvejų, kai įmonei pavykdavo pasiekti, kad teismo sprendimas būtų panaikintas.

Pavyzdžiui, pernai prisiekusiųjų teismas Los Andžele pareikalavo, kad įmonė šioje byloje išmokėtų 417 mln. JAV dolerių, nors ieškinį buvo pateikęs tik vienas asmuo. Vėliau teismas panaikino šį sprendimą.
Daugelyje tyrimų tarp kiaušidžių vėžio ir kūdikių pudros naudojimo intymiai higienai nebuvo nustatyta jokių sąsajų arba buvo randamas tik silpnas ryšys, tad dauguma didžiųjų sveikatos grupių talką pripažino nekenksmingu. „Johnson & Johnson“, kurios kūdikių pudra dominuoja šioje rinkoje, tvirtina, kad ji yra visiškai saugi.
 
Tačiau ieškovėms ir jų šeimoms Sent Luse atstovavusi teisinių paslaugų bendrovė „Onder of the Onder“ mini kitą tyrimą, kuriame talko pudra su kiaušidžių vėžiu pradėta sieti dar 8-ąjį dešimtmetį. Pasak įmonės, atskirų atvejų tyrimai parodė, kad moterims, kurios reguliariai naudoja talką intymiai higienai, gresia 40 proc. didesnė rizika susirgti kiaušidžių vėžiu.
Tarptautinė vėžio tyrimų agentūra talko naudojimą intymiai higienai apibūdina kaip „galbūt turintį kancerogeninį poveikį“.
 
Talkas yra mineralas, kuris išgaunamas visame pasaulyje, įskaitant Jungtines Valstijas. Kosmetikos ir kitose asmeninės priežiūros priemonėse jis plačiai naudojamas nuo bent 1894 metų, kai rinkoje atsirado „Johnson & Johnson“ kūdikių pudra. Tačiau daugiausia jis naudojamas įvairiuose kituose produktuose, įskaitant dažus ir plastmasę.
Tai ne pirmas kartas, kai sveikatos ir vartotojų apsaugos grupės puola „Johnson & Johnson“ dėl jos produktų, įskaitant kūdikių šampūną „No More Tears“, sudedamųjų dalių. 2012 metais įmonė sutiko iki 2015 metų iš viso savo produktų pašalinti 1,4-dioksaną ir formaldehidą, kurie abu laikomi galimais kancerogenais.
 

BNS

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Šakių rajono gyventoja Rita (69 m.) tris mėnesius ligoninėje kovojo su COVID-19 infekcija. Grįžusi namo moteris suprato, ka...
  Hipotonikai vasaros nelaukia

  Hipotonikai vasaros nelaukia

  „Ne juokai yra visą gyvenimą pragyventi su žemu spaudimu. Kai pakyla virš šimto, jaučiuosi keistai“, &nd...

  Budinti vaistinė


  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Natūralu, kad vasarą, daugiau laiko leisdami gryname ore ir aktyviau judėdami, imame prakaituoti gausiau nei įprastai. Tačiau svar...
  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19, pirmadienį pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

  razinka


  Sveika šeima


  Opinis kolitas: ar ligai turi įtakos mityba ir stresas?

  Opinis kolitas – autoimuninė liga, sukelianti lėtinį storosios žarnos uždegimą. Dabartinė medicina su opiniu kolitu padeda gyventi visavertį gyvenimą, o kiek svarbus paciento indėlis? Neretai šia liga sergantieji domisi, kiek jų savijautai ar ligos eigai įtakos turi mityba.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Šešios dienos poliklinikose
  Henrikas Vaitiekūnas Šešios dienos poliklinikose
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica