Sukūrė pleistrą nuo migrenos

www.lsveikata.lt
2017-04-03
Medicinos centro „Rambam“ (Izraelis) mokslininkai sukūrė veiksmingą pleistrą nuo migrenos. Kaip teigia tyrėjai, pleistras, skirtingai nei vaistai šiai ligai gydyti, neturi šalutinio poveikio.
Sukūrė pleistrą nuo migrenos

Pleistras – tai nedidelis belaidis įrenginys, klijuojamas ant peties odos. Elektrodai, dirginantys odos neuronų galūnes, kartu aktyvina galvos smegenų mechanizmą, reguliuojantį lėtinį skausmą. To rezultatas – priepuolio metu blokuojamas skausmas.
Pasak tyrimo autoriaus Davido Yarnitsky, pleistro elektros impulsus galima reguliuoti specialia programėle išmaniajame telefone. Intensyvumo režimai numatyti 4. Odos elektrostimuliacija, viena vertus, neturėtų būti skausminga, kita vertus, turi būti pakankama, kad apmalšintų ar visiškai panaikintų migreninį skausmą.

 
D.Yarnitsky su kolegomis naująjį įrenginį išbandė su 71 pacientu, sergančiu migrena. Visi eksperimento dalyviai kas mėnesį patirdavo nuo dviejų iki aštuonių priepuolių ir bent jau du mėnesius iki eksperimento pradžios nevartojo jokių vaistų nuo migrenos.
Dalyviai prisiklijuodavo pleistrą vos tik pajutę, kad artinasi priepuolis. Pleistras turėjo būti priklijuotas 20 minučių, o jį nuėmus tyrimo dalyviams neleista dvi valandas vartoti jokių skausmą malšinančių vaistų.
Be to, įrenginys buvo užprogramuotas taip, kad atsitiktine tvarka veikė kaip placebo, arba iš tikrųjų atliko odos elektrostimuliaciją vienu iš keturių galimų režimų.
 
Eksperimento metu pleistras buvo panaudotas beveik 300 migrenos priepuolių malšinti.
Rezultatai parodė, kad net 64 proc. dalyvių praėjus dviems valandoms po įrenginio naudojimo trimis pačiais intensyviausiais režimais skausmo pojūtis sumažėjo perpus. 30 proc. savanorių, kuriems oda stimuliuota stipriausiu režimu, parėjus dviems valandoms nejautė jokio galvos skausmo.

 
Tarp kitko
Tyrimo autoriai tikisi greitu laiku pradėti dar vieną įrenginio klinikinį tyrimą, kuriame dalyvautų 200 pacientų. Pasak mokslininkų, jie viliasi, kad JAV maisto ir vaistų administracija kitąmet patvirtins naujojo pleistro saugumą ir jis pasieks Valstijų rinką. 


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai
! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...
  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Jums tinkanti arbata gali atnešti daug naudos

  Arbata gaivina kūną, minkština širdį, budina mintį, sakė senovės persų gydytojas Avicenna. Kada kokią arbatą gerti, kaip ją paruošti, pasakoja prekybos tinklo „Skonis ir kvapas“ atstovas, arbatos žinovas Andrius Žilinskas.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Informacijos disbalansas
  Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica