Saudo Arabijos valdžia grasina nauju karantinu

Inga Markeliūtė
2020-06-11
Saudo Arabijos sveikatos apsaugos pareigūnai, matydami, pastarosios savaitės užsikrėtimo koronavirusu duomenis, perspėjo, kad jei taip ir toliau, antras karantinas neišvengiamas. Mat per pastarąją savaitę kritinės būklės COVID-19 pacientų skaičius šalyje patrigubėjo.
Saudo Arabijos valdžia grasina nauju karantinu
Per paskutines dvi savaites kritinės būklės pacientų skaičius Saudo Arabijoje padidėjo nuo mažiau kaip 400 iki 1381. Sveikatos apsaugos ministras teigė, jog tai kelia nerimą ir rodo, kad visuomenė nesilaiko saugaus elgesio rekomendacijų.

Antra banga?
Praėjus vos kelioms dienoms, kai atrodė, kad Saudo Arabija atsigauna ir grįžta į įprastą gyvenimo ritmą, sveikatos priežiūros specialistai griebėsi už galvų. Per kelias dienas sergamumas COVID-19 ženkliai šoktelėjo į viršų, o kai kurių ligoninių intensyviosios terapijos skyriai jau pasiekė pajėgumų ribas. Taip „Bloomberg“ pasakojo tuzinas Rijade ir Džedoje dirbančių medikų, su kuriais, žinoma, tik anonimiškai, pavyko pasikalbėti žurnalistams.
Ekspertų teigimu, Artimųjų Rytų šalys kovoja su tuo, kas atrodo kaip nauja koronoviruso banga, ir priduria, jog Saudo Arabijos situacija tik dar kartą parodo, kaip greitai viskas gali išslysti iš rankų. Būtent ši šalis viruso plitimo pradžioje ėmėsi griežtų priemonių ir, palyginti su aplinkinėmis valstybėmis, puikiai tvarkėsi.

Medikai gi vis labiau nerimauja, jog auga ir sergančių kolegų skaičius, o kai kurios gydymo įstaigos jau susiduria su sveikatos priežiūros specialistų trūkumu. „Maniau, kad mums viskas gerai, bet...“ – sakė viena slaugytoja, prašiusi likti neįvardinta.


Skaičiai
Saudo Arabijoje praėjusį sekmadienį užsikrėtimo koronaviruso atvejų skaičius viršijo 100 tūkst., pranešė Sveikatos apsaugos ministerija, užfiksavusi naują užsikrėtimų atvejų bangą likus vos kelioms savaitėms iki chadžo.


Patrigubėjo

Valstybė, kurioje gyvena 34 mln. žmonių, pranešė apie vieną žemiausių mirštamumo lygių pasaulyje net tada, kai virusas kėlė chaosą JAV ir Italijos sveikatos priežiūros sistemose. Remiantis „Bloomberg“ ir Johnso Hopkinso universiteto duomenimis, Saudo Arabijoje mirštamumas siekia maždaug 0,7 proc. Iš dalies tai gali būti susiję su palyginti jaunu karalystės gyventojų amžiumi, be to, Saudo Arabija dar kovą įvedė gana griežtus karantino ribojimus. Didžiuosiuose miestuose balandį buvo paskelbta 24 valandų komendanto valanda, o gegužę, musulmonų atostogų metu, buvo ir papildomų apribojimų. Prieš porą savaičių Saudo Arabijos sveikatos apsaugos ministras Tawfiqas Al-Rabiah televizijai „Al-Arabiya“ teigė, jog pasirengta visoms galimoms situacijoms. Tačiau dabar padėtis kur kas niūresnė ir tą patvirtina oficialiai pateikiami skaičiai. Per paskutines dvi savaites kritinės būklės pacientų skaičius padidėjo nuo mažiau kaip 400 iki 1381. Sveikatos apsaugos ministras kalbėdamas apie sergamumo skaičius teigė, jog tai kelia nerimą ir rodo, kad vis dėlto visuomenė nesilaiko saugaus elgesio rekomendacijų.
 
Laukia su nerimu
Remiantis „Bloomberg“ matytais vidiniais pranešimais, praėjus kelioms dienoms po biurų atidarymo kai kurios įstaigos išsiuntė darbuotojus namo, nes buvo užfiksuota užsikrėtimų koronavirusu atvejų. Keli medikai žurnalistams prisipažino artimiausių savaičių laukiantys su baime, mat po karantino sušvelninimo tikisi COVID-19 atvejų padaugėjimo. Sveikatos apsaugos ministerija ne iš karto atsakė į prašymą pakomentuoti situaciją, tačiau pareigūnai perspėjo, jog šalis gali sugrįžti prie griežtesnių karantino priemonių.
Dar praėjusį penktadienį Saudo Arabija, siekdama sumažinti ligos atvejų šuolį, atnaujino karantiną Džados mieste, kuris yra laikomas kasmetinės musulmonų piligriminės kelionės į Meką vartais, mat čia veikia oro uostas, per kurį keliauja piligrimai. Įvestos priemonės apima komendanto valandą nuo 15 iki 6 val. ryto, draudimą lankytis mečetėse bei nurodymą viešojo ir privataus sektoriaus darbuotojams likti namuose.
Saudo Arabija taip pat pranešė, kad ir toliau neleis piligrimams atlikti vadinamosios mažosios piligrimystės (umra) į šventuosius Mekos ir Medinos miestus.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Profesorius R. Kėvalas paneigia mitus apie skiepus ir meningokoką B

  Profesorius R. Kėvalas paneigia mitus apie skiepus ir meningokoką B

  Jeigu vaiko imuninė sveikata bus stipri, jis nesusirgs meningokokine B tipo infekcija. Skiepus per COVID-19 pandemiją galima atidė...
  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...

  Budinti vaistinė


  Šalies vaistininkai mini profesinę šventę

  Šalies vaistininkai mini profesinę šventę

  Rugsėjo 25 d. – tarptautinė vaistininkų diena. Profesinę šventę minintys vaistininkai neslepia, kad šie metai ...
  Farmakotechnikai be darbo – gyventojai be vaistinių

  Farmakotechnikai be darbo – gyventojai be vaistinių

  Nuo kitų metų įsigaliosianti Farmacijos įstatymo nuostata, skelbianti, kad vaistinėje fiziškai turi būti ne mažiau kaip vie...

  Sveika šeima


  Meilė – ne spermatozoido ir kiaušidės susitikimas

  „Tie, kurie galvoja, kad gali gyventi gerai ir vieni, nemoka mylėti – jie nepažįsta nei meilės rizikos, nei pasitenkinimo ja“, - psychologies.ru interviu sako psichologas, rašytojas, Ž.Lakano mokinys Jacques-Alain Miller.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica