Rusijoje iškelta byla žinomai infektologei, kuri dirbo užsikrėtusi koronavirusu

Raimondas Čiuplys, BNS
2020-03-24
Rusijos tyrėjai pirmadienį iškėlė baudžiamąją bylą vienai žinomai infektologei, nesilaukusiai saviizoliacijos, nors jai po apsilankymo Ispanijoje buvo tyrimais patvirtintas koronavirusas.
Rusijoje iškelta byla žinomai infektologei, kuri dirbo užsikrėtusi koronavirusu

Tyrimas dėl įtariamo aplaidumo buvo pradėtas po to, kai pietiniame Stavropolio krašte dirbanti užkrečiamųjų ligų profesorė ir aukšto rango sveikatos priežiūros konsultantė tapo „nuline paciente“ šiame regione, kur galėjo virusu užkrėsti šimtus žmonių.

Moteris „buvo išvykusi atostogų į Ispaniją, kur lankėsi kovo 6–9 dienomis, apie tai nepranešusi savo viršininkams“, o sugrįžusi nesilaikė saviizoliacijos, teigiama Tyrimų komiteto – Rusijos federalinės kriminalinių tyrimų tarnybos – pareiškime.
Remiantis juo, įtariamoji „tęsė savo įprastą rutiną, skaitė paskaitas universitete, dalyvavo konferencijose“, paskui, kai pasijuto prastai kovo 17 dieną, atvyko į ligoninę, kur jai buvo diagnozuota COVID-19 infekcija.
 
Vietos gubernatorius Vladimiras Vladimirovas sekmadienį socialiniame tinkle „Instagram“ pareiškė, kad pacientei buvo patvirtinta infekcija, supykusiems komentatoriams paraginus patraukti profesorę atsakomybėn ir visam laikui uždrausti jai dirbti sveikatos apsaugos institucijose.
Anot regiono pareigūnų, šiuo metu stebimi apie 350 su infektologe kontaktavusių žmonių, iš kurių 11 galimai susirgo COVID-19.
Rusijoje iki šiol pranešta apie 438 naujus užsikrėtimo koronavirusu atvejus; dauguma jų buvo nustatyti Maskvoje. Vienas užsikrėtęs asmuo mirė, tačiau pareigūnai nesieja jo mirties su virusu.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytoja infektologė Elžbieta Matulytė (31 m.) su koronavirusu susidūrė ne tik pi...
  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Pasislėpusi liga. Taip dauginę mielomą apibūdina trečius metus su ja gyvenanti šiaulietė Irma (51 m.). Kraujo vėžys atėmė i...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Abortas - trumpalaikis palengvėjimas

  Nėštumo nutraukimas – jautri tema. Ir nors abortai mūsų šalyje nėra draudžiami, dalies žmonių akyse prilyginami žmogžudystei. Klinikinės psichologės Mildos Lukašonokienės teigimu, jį turėjusios moterys susiduria ne tik su fizinėmis pasekmėmis, tačiau ir su psichologinėmis.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica