Buvusi teatro aktorė Manon Ossevoort (39) – tikra nuotykių ieškotoja. Olandė nepabūgo nei karščio, nei stingdančio šalčio ir sugalvojo avantiūrą – traktoriumi nuvažiuoti į pasaulio kraštą, Pietų ašigalį. Norėdama pasiekti tikslą, „Traktoriaus mergina“ sugaišo devynerius metus, tačiau, kaip pati sako, „gyvenime pasiduoti yra lengviausia, o aš nesu linkusi eiti lengviausiu keliu.“
„Norėjau padėti sergantiems Afrikos žmonėms, tačiau tuo metu turėjau tik tūkstantį eurų. Galvojau, kokia iš manęs padėjėja? Ką galima išgydyti už tokius pinigus? Tačiau vėliau sužinojau, kad vaistai vienam pacientui atsieis tik tris eurus su centais“, - pasakojo traktoriumi į pasaulio kraštą nukeliavusi olandė Manon Ossevoort.
Traktoriumi per du žemynus
M.Ossevoort neeilinę kelionę pradėjo 2005-aisias Olandijoje, gimtajame mieste. Moteris užsibrėžė tikslą traktoriumi nukeliauti iki piečiausio Afrikos taško. Po kurio laiko lankydamasi skirtingose valstybėse, ji sumanė iššūkių kupiną nuotykį tęsti toliau ir nusigauti iki Pietų ašigalio.
Per ketverius metus nuotykių ieškotoja pravažiavo 22 Europos ir Afrikos šalis, tačiau atsidurti Pietų Ašigalyje tais pačiais metais jai nebuvo lemta. Moteris pavėlavo į Antarktidą plaukusį laivą, todėl kelionę teko atidėti dar ketveriems metams. Bet nesėkmė nesumažino M.Ossevoort ryžto: svajonei įgyvendinti ji rado naujus rėmėjus.
Geležinė kantrybė
Antrą kartą grįžusi į Keiptauną M.Ossevoort lėktuvu išskrido į Antarktidą, iš kur jau vairuodama traktorių pasiekė Pietų ašigalį. Kelionė nuo projekto pradžios truko devynerius metus. Iš viso olandė traktoriumi sukorė 38 tūkstančius kilometrų.
Transporto priemonę nuotykių ieškotoja pavadino „Antarctica 2“ keliautojo ir tyrinėtojo sero Edmund Hillary, kuris 1958 metais taip pat traktoriumi nukeliavo į Pietų ašigalį, garbei.
Vidutinis „Antarctica 2“ greitis buvo 5–20 kilometrų per valandą Paklausta, kodėl rinkosi keliauti būtent tokiu lėtu traktoriumi, moteris atsakė: „Lėtai važiuodamas, daugiau pamatai. Tokia transporto priemone gali viską įveikti. Pavyzdžiui, dykumoje gelbėjau ne vieną įklimpusį autobusą. Beje, esu kilusi iš kaimo vietovės, todėl traktorius man - ne naujiena.“
Vairuotojo kėdėje praleisdavusi maždaug po 12 valandų per dieną moteris teigė paneigusi stereotipą, kad traktorių gali vairuoti tik vyras. Olandė tikino, kad tokiai kelionei vyras kantrybės neturėtų.
Svajonės „užšaldytos“ senio besmegenio pilve
Išpildydama didžiausią gyvenimo svajonę moteris neliko abejinga ir kitų žmonių norams. Teatro aktorė iki piečiausio planetos taško nugabeno tūkstančių pageidavimus. Popierinius raštelius ir sukauptus elektroninius laiškus „Traktoriaus mergina“ įtaisė į pačios pastatytą didžiulį senį besmegenį.
„Noriu paversti tai nuostabia svajonių laiko kapsule, kad ateities vaikai ir žmonės galėtų perskaityti apie mūsų svajones, ne tik apie politiką ar karus“, - pasakojo M.Ossevoort ir pridūrė, kad besmegenį bus galima atverti tik po 80 metų.
Pasak nuotykių ieškotojos, baimė neleidžia žmonėms siekti svajonių. „Daugelis mano, kad įgyvendinti didžiausią gyvenimo tikslą yra tas pats, kaip ir nuvažiuoti traktoriumi į Pietų ašigalį. Man traktorius simbolizuoja žemišką faktą - jeigu nori ką nors padaryti, gal nebūsi greitas, bet jeigu stengsies, neprarasi humoro jausmo, nukeliausi, kur tik norėsi“, - kalbėjo optimizmo nestokojanti olandė.
Išbandymas šeimai
Vardan svajonių olandė kuriam laikui paliko artimuosius, teigdama, kad „gyvenime pasiduoti yra lengviausia, o aš nelinkusi eiti lengviausiais keliais. Kelionė užtruko net devynerius metus, tačiau tai vis tiek padariau.“
Nepaisant ilgo išsiskyrimo, M.Ossevoort širdies draugas, oro linijų pilotas Rogier Nieuwendyk, visiškai palaikė mylimosios idėją.
Į gimdymą pavežėjo nėščią afrikietę
Pasak olandės, Afrikoje už traktoriaus vairo pamatę moterį žmonės reaguodavo įvairiai: „Vyrai – entuziastingai, moterys – santūriai. Jos stovėdavo oriai, žiūrėdavo į jų akimis šiek tiek pamišusią vairuotoją kalbėdavo, kad tokį nuotykį gali sukurpti tik dailiosios lyties atstovė.“
Moteris neslėpė, kad pozityvus nusiteikimas jai padėdavo įvairiose situacijoje, o ir didžioji dauguma sutiktų žmonių jai buvo malonūs.
Keliaudama traktoriumi moteris ne tik daug sužinojo apie įvairių šalių kultūrą, bet ir prireikus padėdavo vietiniams. Afrikoje M.Ossevoort į gimdymą vežė sutiktą nėščią moterį. Pasirodo, artimiausia ligoninė buvo už 70 kilometrų.
Užklupusios ligos
Pirmuosius metus moteriai kompaniją palaikė šuo Kosovas. Su juo nuotykių ieškotoja keliavo dvejus su puse metų, tačiau Tanzanijoje šuo susirgo Miego liga, kurią sukėlė musės Cėcė įkandimas. Moteris stebėjosi, kaip šia liga neužsikrėtė ji pati, tačiau pripažino, kad sirgo maliarija.
„Norėjau padėti sergantiems Afrikos žmonėms, tačiau tuo metu turėjau tik tūkstantį eurų. Galvojau, kokia iš manęs padėjėja? Ką galima išgydyti už tokius pinigus? Tačiau vėliau sužinojau, kad vaistai vienam pacientui atsieis tik tris eurus su centais“, - nelikusi abejinga svetimų žmonių nelaimėms teigė M.Ossevoort.
Tarp kitko
Šių metų vasario mėnesį M.Ossevoort apsilankė Lietuvoje. Čia keliautoja atvyko dėl „Massey Ferguson“ technikos pristatymo renginio. Į Lietuvą taip pat buvo atgabentas „Antarctica 2“ traktorius, prie kurio apie nuotykius kelionės metu dalinosi olandė.
Dabar moteris planuoja parašyti knygą vaikams ir kurti filmą apie garsiąją savo kelionę.
Olandė pasiekė Pasaulio rekordą. Ji yra pirmoji moteris traktoriumi nuvykusi į Pietų ašigalį.
Komentuoti: