Niujorkas stoja į kovą su farmacijos milžinėmis dėl opioidų krizės

BNS
2018-01-25
Niujorko valdžia antradienį pranešė stojanti į kovą su farmacijos milžinėmis dėl Ameriką apėmusios opioidinių vaistų vartojimo epidemijos ir pateikė kompanijoms 500 mln. JAV dolerių vertės ieškinį.
Niujorkas stoja į kovą su farmacijos milžinėmis dėl opioidų krizės

Miestas pusės milijardo dolerių ieškinį pateikė Niujorko Valstijos Aukščiausiajam Teismui po to, kai šimtai kitų miestų nusprendė iš didžiųjų farmacijos kompanijų išsireikalauti pinigų kovai su augančia opioidų krize.
„Kas dabar išsisuka dėl kruvinų žmogžudysčių? Didžiosios farmacijos kompanijos. Štai kas vyksta, – per spaudos konferenciją sakė Niujorko meras Billas de Blasio (Bilas de Blazijus). – Didžiosios farmacijos kompanijos pripratino amerikiečius prie šių vaistų, apgavo žmones, o žmogiškosios išlaidos yra nesuskaičiuojamos. O iš šio proceso jos užsidirbo milijardus dolerių.“

 
2016 metais nuo vaistų perdozavimo Jungtinėse Valstijose mirė 63 600 žmonių, o tai yra vidutiniškai 174 amerikiečiai per dieną. 2016 metais amerikiečių gyvenimo trukmė mažėjo jau antrus metus iš eilės, ir tai skatino ši krizė.
Vien tik Niujorke – daugiausia gyventojų turinčiame JAV mieste, kuriame gyvena 8,5 mln. žmonių, – daugiau nei tūkstantis žmonių 2016 metais mirė perdozavę vaistų, o tai buvo rekordinis istorijoje skaičius.
 
Apskaičiuota, kad nuo opioidinių vaistų perdozavimo miršta daugiau niujorkiečių nei žūsta per automobilių avarijas ar nužudoma kartu sudėjus. Ir tokių mirčių skaičius nuo 2010 iki 2016 metų daugiau nei padvigubėjo.
„Viskas paprasta. Atėjo laikas didžiosioms farmacijos kompanijoms sumokėti už tai, ką jos padarė. Atėjo laikas, kad jos prisiimtų atsakomybę“, – sakė Niujorko meras.
Ieškinyje vaistų gamintojai kaltinami apgaulinga rinkodara, o vaistų didmenininkai kaltinama užtvindę rinką receptiniais vaistais nuo skausmo, kas apsunkina miesto sveikatos apsaugos, teisėsaugos ir teisingumo sistemas.
 
Tarp atsakovų minimos tokios įmonės, kaip „Purdue Pharma“, gaminanti populiariausią pasaulyje vaistą nuo skausmo „OxyContin“, „Teva Pharmaceuticals USA“, „Johnson& Johnson“ bei „Janssen Pharmaceuticals“. Taip pat kaltinamos ir vaistų didmenininkės, įskaitant „McKesson Corporation“, „Cardinal Health“ ir „AmerisourceBergen Corporation“.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...
  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Jums tinkanti arbata gali atnešti daug naudos

  Arbata gaivina kūną, minkština širdį, budina mintį, sakė senovės persų gydytojas Avicenna. Kada kokią arbatą gerti, kaip ją paruošti, pasakoja prekybos tinklo „Skonis ir kvapas“ atstovas, arbatos žinovas Andrius Žilinskas.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Informacijos disbalansas
  Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica