Latviai bandys įrodyti, kad jų gaminamas mildronatas – ne dopingas

BNS
2016-04-18
Mildronatą gaminanti Latvijos bendrovė „Grindeks“ bandys Pasaulio antidopingo agentūrai (WADA) įrodyti, kad tai nėra dopingas.
Latviai bandys įrodyti, kad jų gaminamas mildronatas – ne dopingas
„Mūsų nuostata – mildronatas nebuvo kuriamas ir nebuvo vartojamas kaip dopingas. Mildronato poveikis neatitinka nė vieno kriterijaus, kad jį būtų galima apibūdinti kaip dopingą“, – spaudos konferencijoje Maskvoje sakė „Grindeks“ valdybos pirmininkas Juris Bundulis.

Spaudos konferencijoje Maskvoje sakė „Grindeks“ valdybos pirmininkas Juris Bundulis sakė tikįs, kad mildronatas bus išbrauktas iš sąrašo preparatų, kuriuos draudžia vartoti Pasaulinė antidopingo agentūra.

„Ilgą laiką mes, vadovaudamiesi mokslo tyrimais, stengėmės WADA įrodyti, kad mildronatas nėra dopingas. Jo įtraukimas į šį sąrašą sausio 1-ąją – nemaloni mums staigmena. Raginame mūsų preparatą ištirti atidžiau. Iki šiol negavome nė vieno suprantamo paaiškinimo, kodėl jis uždraustas. Nusiuntėme WADA atvirą laišką ir bandysime įtikinti mildronatą nuo 2017-ųjų sausio 1 dienos pašalinti iš draudžiamų vartoti preparatų sąrašo“, – kalbėjo J.Bundulis.
 
Spaudos konferencijoje taip pat dalyvavęs mildronatą sukūręs latvių mokslininkas Ivaras Kalvinis pakartojo, kad šio preparato nelaiko dopingu ir mano, kad jį vartoti sportininkams privalu, siekiant išvengti išemijos atsiradimo.
Jis paaiškino, kad mildronatas „yra širdies ir kraujagyslių ligų bei kitų ligų, susijusių su nepakankama kraujotaka kokiame nors organe, gydymo priemonė“.
 
I.Kalvinis pridūrė, kad mildronatą kai kurie aktyviai sportuojantys vyrai vartoja ne tik kaip priemonę gerinti širdies raumens veiklą, bet kaip ir priemonę lytinei potencijai gerinti.
Rusijos medicinos profesorius Arkadijus Vertkinas agentūrai „Interfax“ patvirtino, kad mildronato vartojimo nauda vyrų lytinei potencijai yra moksliškai įrodyta.

„Grindeks“ vadovas J. Bundulis spaudos konferencijoje sakė, kad po mildronato kaip dopingo skandalo, į kurį buvo įtraukti daugiausia Rusijos sportininkai, šio preparato pardavimas išaugo.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Profesorius R. Kėvalas paneigia mitus apie skiepus ir meningokoką B

  Profesorius R. Kėvalas paneigia mitus apie skiepus ir meningokoką B

  Jeigu vaiko imuninė sveikata bus stipri, jis nesusirgs meningokokine B tipo infekcija. Skiepus per COVID-19 pandemiją galima atidė...
  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...

  Budinti vaistinė


  Šalies vaistininkai mini profesinę šventę

  Šalies vaistininkai mini profesinę šventę

  Rugsėjo 25 d. – tarptautinė vaistininkų diena. Profesinę šventę minintys vaistininkai neslepia, kad šie metai ...
  Farmakotechnikai be darbo – gyventojai be vaistinių

  Farmakotechnikai be darbo – gyventojai be vaistinių

  Nuo kitų metų įsigaliosianti Farmacijos įstatymo nuostata, skelbianti, kad vaistinėje fiziškai turi būti ne mažiau kaip vie...

  Sveika šeima


  Meilė – ne spermatozoido ir kiaušidės susitikimas

  „Tie, kurie galvoja, kad gali gyventi gerai ir vieni, nemoka mylėti – jie nepažįsta nei meilės rizikos, nei pasitenkinimo ja“, - psychologies.ru interviu sako psichologas, rašytojas, Ž.Lakano mokinys Jacques-Alain Miller.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica