Kova su laiku: Evereste vykdoma gelbėjimo operacija

alfa.lt
2015-04-27
Po pražūtingo žemės drebėjimo, sukrėtusio Nepalą ir kaimynines šalis, dalį turistų, įstrigusių ant aukščiausio pasaulio kalno Everesto šlaitų, tenka gelbėti sraigtasparniais.
Kova su laiku: Evereste vykdoma gelbėjimo operacija
Pirmadienį apie pietus Lietuvos laiku ant Everesto, 1-ojoje ir 2-ojoje stovyklose, vis dar buvo likę apie 100 alpinistų.

Sniego lavinai užgriuvus pradinę (bazinę) stovyklą Everesto papėdėje, žuvo mažiausiai 18 žmonių, o dar apie 60 buvo sužeista. Tai yra skaudžiausia nelaimė nuo intensyvaus Everesto kopinėjimo pradžios.
 
Žemės drebėjimas įvairiose vietose ant Everesto šlaitų užklupo apie 180 žmonių. Juos žemyn teko gabenti sraigtasparniais, nes įprastinius kopimo maršrutus užtvėrė sniegas, uolos ir ledas.

 
Pirmadienį sudėtingomis sąlygomis dirbo 3 sraigtasparniai, kiekvienas jų vienu metu žemyn dėl didelio aukščio kėlė tik po 2 alpinistus. Ypatingą susirūpinimą kėlė sužeistųjų sveikatos būklė.
 
Pirmadienį apie pietus Lietuvos laiku ant Everesto, 1-ojoje ir 2-ojoje stovyklose, vis dar buvo likę apie 100 alpinistų.
 
Galingo žemės drebėjimo, kuris šeštadienį supurtė Nepalą, aukų skaičius pirmadienį išaugo iki daugiau kaip 3700, pranešė pareigūnai šioje smarkiai nuniokotoje Himalajų šalyje ir su ja besiribojančiose Azijos valstybėse.
 
Policijos atstovas Kamalas Singhas Banas nurodė, kad aukų skaičius Nepale padidėjo iki 3617, iš jų mažiausiai 1302 žuvo Katmandu slėnyje. Į šį aukų skaičių neįtraukti 18 alpinistų, kurie žuvo per sniego laviną Evereste.

 
Kaimyninės Indijos pareigūnai sakė, kad šioje šalyje užregistruoti 67 žuvusieji. Kinijos valstybinė žiniasklaida nurodė, kad jos valdomame Tibete žuvo 20 žmonių. Dar apie keturis žuvusiuosius buvo pranešta Bangladeše.
 
Sužeistųjų skaičius siekia 6515 žmonių.
JT vaikų fondas (UNICEF) pranešė, kad Nepale, beveik milijonui vaikų yra skubiai reikalinga pagalba, o tūkstančiams vaikų, kurių namai sugriuvo ir kurie rado prieglobstį atvirose vietose sostinėje Katmandu, gresia ligos.
 
„Mažiausiai 940 tūkst. vaikų, kurie gyvena rajonuose, smarkiai nuniokotuose žemės drebėjimo Nepale, reikalinga skubi humanitarinė pagalba“, – sakoma pranešime.
 
„Ribota prieiga prie vandens ir sanitarijos kelia vaikams didelį vandeniu platinamų ligų pavojų, ypač jog kai kurie vaikai gali būti atskirti nuo savo šeimų“, – sakoma jame.
UNICEF nurodė, kad ji mobilizuoja savo darbuotojus ir siunčia du krovininius lėktuvus su 120 tonų humanitarinių atsargų, įskaitant gydymo ir ligoninės atsargas, palapines bei apklotus.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...
    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Daugiau decibelų – mažiau sveikatos

    Atėjus vasaros sezonui vėl pasipylė skundų lavina dėl per didelio skleidžiamo triukšmo laisvalaikio vietose. Visgi tokios situacijos žmones vargina ištisus metus. „Nuolat žmogų veikiantis triukšmas gali paveikti nervų sistemą ir tampa sunku gyventi“, – kalbėjo Nacionalinio visuomenės sveikatos c...

    Pakalbėkim apie tai



    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris