Ivanka Trump – faktinė pirmoji ledi

Domantė Juknonytė
2016-12-16
Neseniai naujuoju JAV prezidentu išrinkto respublikono Donaldo Trumpo dukra Ivanka Trump (35) – viena iš penkių skandalingojo verslininko, netikėtai įžengusio į politiką, vaikų. Iš pirmosios D.Trumpo santuokos su čeke Ivana Trump gimusi Ivanka, šių metų D.Trumpo prezidentinės kampanijos metu tarsi atsvėrė kategorišką tėvo politinį įvaizdį, išreikšdama nuosaikesnes ir liberalesnes pažiūras. Ir dabar, skirtingai nei Trumpo šeimos nariai, Ivanka nepriskiria savęs Respublikonų ar Demokratų partijoms.
Ivanka Trump – faktinė pirmoji ledi
Naujai išrinkto JAV prezidento Donaldo Trumpo dukra Ivanka Trump, kuriai prognozuojamas ir pirmosios šalies ponios vaidmuo, teigia, jog jos visuomeninės veiklos prioritetai – moterų padėtis darbo rinkoje, Ji pabrėžia sieksianti užtikrinti tinkamas motinystės atostogų išmokas ir vaikų priežiūros išlaidas.

Sėkminga modelio ir verslininkės karjera
Ivanka Marie Trump gimė Niujorke, kur Manhetene lankė privačią mergaičių mokyklą, dar vėliau buvo perkelta į privačią „Choate Rosemary Hall“ mokslo įstaigą Konektikuto valstijoje (JAV). Nepatenkinta uždaros mokyklos sąlygomis I.Trump 14-os nusprendė pradėti modelio karjerą ir prisijungusi prie prestižinės modelių agentūros „Elite“ 1997 m. papuošė leidinio „Seventeen“ viršelį, vėliau aktyviai dalyvavo garsių dizainerių madų šou ir reklaminėse kampanijose.
 
2004 m. I.Trump baigė Pensilvanijos universitetą JAV (taip pat ir D.Trumpo - Alma Mater), kur gavusi itin aukštus įvertinimus apgynė ekonomikos mokslų bakalaurą. Po studijų jauna moteris dar porą metų dirbo nekilnojamojo turto srityje, ėmėsi verslo iniciatyvų, kūrė juvelyrinių papuošalų linijas. Įrodžiusi gebėjimą dirbti savarankiškai, I.Trump prisijungė prie Trumpo verslo organizacijos, kur lyderystės ir įgūdžių dėka greit pakilo karjeros laiptais. Dabar moteris milžiniškoje kompanijoje dirba vykdomąja padalinio viceprezidente nekilnojamojo turto ir viešbučių vadybos srityje.
 

Įsitraukė į prezidentinę kampaniją
I.Trump tapo tėvo bendradarbe ne tik verslo srityje. Ji atliko svarbų vaidmenį palaikydama D.Trumpą JAV prezidento rinkimų kampanijos metu. „Labai juo didžiuojuosi, tai yra ypač sunkus darbas, - pernai Įtakingiausių moterų suvažiavime kalbėjo I.Trump apie tuometinį D. Trumpo siekį tapti prezidentu. - Kaip pilietė, žaviuosi jo darbu. Tačiau daug sudėtingiau tai vertinti, kai esu jo dukra.“
 
Ji taip pat pabrėžė, jog jos tėvui svarbu lygiavertiškas moterų vertinimas darbo rinkoje, norėdama paprieštarauti susidariusiai nuomonei apie D.Trumpo netoleranciją: „Mano tėvas vertina ir sugeba atpažinti tikrus žmogaus gebėjimus, jo potencialą. Darbe jis renkasi darbuotojus, nepriklausomai nuo jų lyties ar rasės.“
Vėliau D.Trumpas žiniasklaidai atskleidė, jog jo dukra yra svarbiausia patarėja moterų ir jų sveikatos teisių klausimais. Pati Ivanka yra teigusi, jog jos visuomeninės veiklos prioritetai – moterų padėtis darbo rinkoje ir Izraelio valstybės reikalai.
 
Yra liberalesnių pažiūrų nei šeima
D.Trumpui laimėjus prezidento rinkimus, I.Trump tęsė tėvo pagalbininkės vaidmenį politinėje arenoje. Nors D.Trumpas žiniasklaidai pabrėžė, jog jo prezidentavimo valstybei metu verslą valdys vyriausieji vaikai, kritikai pastebi, jog garsusis tėvas vis dėlto skatina vaikų interesą dalyvauti politikoje.
 
„The Blaze“ praneša, kadangi dabartinė D.Trumpo žmona Melania Trump nesikels į Baltuosius rūmus, kol jų bendras sūnus dešimtmetis Barronas Trumpas nebaigs mokyklos, pirmosios ledi pozicija yra laisva. Kalbama, jog I.Trump, kaip ir jos tėvas, vis labiau atsitraukia nuo verslo, todėl realu, jog pirmosios ponios vaidmuo de facto gali atitekti jai.
I.Trump palaiko politines idėjas, kurios dažnai nesiderina su Respublikonų partijos deklaruojamomis pažiūromis. „Politico“ rašo, jog I.Trump yra akivaizdžiai liberalesnių pažiūrų nei jos šeima.
 

Ji ir anksčiau yra skatinusi tėvą palaikyti demokratiškesnius įstatymus: pavyzdžiui, I.Trump padėjo parengti valstybinį vaikų apsaugos planą, kuriame buvo įtrauktos ir šešios savaitės apmokamų motinystės atostogų. Bene visos D.Trumpo prezidentinės kampanijos metu, I.Trump daugiausiai pasisakydavo dėl moterų teisių apsaugos svarbos, pabrėždavo, jog jos siekis – užtikrinti tinkamas motinystės atostogų išmokas ir vaikų priežiūros išlaidas.
 
Neaiški naujosios politinės veiklos kryptis
Tačiau po įvykusių prezidento rinkimų, žiniasklaidoje išplito pranešimai, jog I.Trump gali pakeisti politinį vaidmenį. „Independent“ praneša, jog I.Trump planuoja tapti kovos prieš klimato kaitą ambasadore, nepaisant jos tėvo šia tema demonstruojamo skepticizmo.
 

D.Trumpas anksčiau yra pasisakęs, jog klimato kaita yra apgavystė, paskleista Kinijos, kuri siekia neigiamai paveikti JAV prekybos rinką. Visgi po rinkimų D.Trumpo pozicija pakito – dabar naujai išrinktas prezidentas yra atviras diskusijoms apie globalinį atšilimą. „Galbūt ir yra sąsaja tarp globalinio atšilimo ir žmogaus veiklos“, - dienraščiui „The New York Times“ kalbėjo D.Trumpas.
 
„Politico“ skelbia, jog klimato kaita gali tapti svarbiausiu I.Trump aplinkos apsaugos politikos objektu, ir tai taptų jos skiriamuoju politinio įvaizdžio bruožu. Tačiau nepranešama, kokią poziciją klimato kaitos klausimu palaiko I.Trump, – ir tai ne vienintelė priežastis, kodėl daugeliui kelią nuostabą pasirodę pranešimai apie naująjį jos politinį vaidmenį.

 
Tarp kitko
D.Trumpas gruodžio 5 d. susitiko su Al Gore‘u – aktyviu kovotoju prieš globalinį atšilimą. „CNN“ pranešė, jog A.Gore‘as taip pat susitiko diskusijos apie klimato kaitos reikšmę su I.Trump, tačiau vėliau aplinkos apsaugos aktyvistas žiniasklaidai atskleidė, jog didžiąją laiko dalį jis praleido kalbėdamasis su naujai išrinktu prezidentu.
 
Negana to, žiniasklaidoje rašoma, jog vienintelis kartas, kada I.Trump viešai pasisakė klimato kaitos klausimu, buvo žinutė socialiniame tinkle „Twitter“.
„Huffington Post“ rašo, kad kol kas nėra įrodymų, jog panelė Trump prisidės prie kovos prieš klimato kaitą tėvo prezidentavimo laikotarpiu. Politikos ekspertai teigia, jog I.Trump dar tik mokosi kalbėti apie politines problemas viešai ir atranda savo poziciją naujoje prezidento dukros vaidmenyje. Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Profesorius R. Kėvalas paneigia mitus apie skiepus ir meningokoką B

  Profesorius R. Kėvalas paneigia mitus apie skiepus ir meningokoką B

  Jeigu vaiko imuninė sveikata bus stipri, jis nesusirgs meningokokine B tipo infekcija. Skiepus per COVID-19 pandemiją galima atidė...
  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...

  Budinti vaistinė


  Šalies vaistininkai mini profesinę šventę

  Šalies vaistininkai mini profesinę šventę

  Rugsėjo 25 d. – tarptautinė vaistininkų diena. Profesinę šventę minintys vaistininkai neslepia, kad šie metai ...
  Farmakotechnikai be darbo – gyventojai be vaistinių

  Farmakotechnikai be darbo – gyventojai be vaistinių

  Nuo kitų metų įsigaliosianti Farmacijos įstatymo nuostata, skelbianti, kad vaistinėje fiziškai turi būti ne mažiau kaip vie...

  Sveika šeima


  Meilė – ne spermatozoido ir kiaušidės susitikimas

  „Tie, kurie galvoja, kad gali gyventi gerai ir vieni, nemoka mylėti – jie nepažįsta nei meilės rizikos, nei pasitenkinimo ja“, - psychologies.ru interviu sako psichologas, rašytojas, Ž.Lakano mokinys Jacques-Alain Miller.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica