Indijoje ajurvedos pasekėjai tampa gydytojais

Eimantas Šaulitis
2019-07-08
Indijoje rengiami kursai, kuriuose alternatyvios medicinos atstovai ruošiami dirbti gydytojais. Taip tikimasi kompensuoti šalyje jaučiamą profesionalių medikų trūkumą. Nepaisant to, kad idėja sulaukė nemenkos priešininkų kritikos, viename didžiausių šalies regionų jau raškomi pirmieji naujos politikos vaisiai.
Indijoje ajurvedos pasekėjai tampa gydytojais
Tragiškai trūkstant gydytojų Indijos valdžios akys nukrypo į tradicinę mediciną propaguojančius ajurvedos pasekėjus.

Kursai įsibėgėja
Tūkstantis ajurvedinį gydymą praktikuojančių specialistų jau pasklido po valdžios finansuojamus sveikatingumo centrus. Prieš tai jie baigė pusmečio trukmės kursus, suteikusius jiems teisę praktikuoti alopatinę (biomedicininiais moksliniais faktais grindžiamą) mediciną. Minėti sveikatingumo centrai, be kita ko, atsakingi už kovą su lėtinėmis ligomis, motinų sveikatos priežiūrą bei reprodukcinių paslaugų teikimą.
Ir tai - tik pradžia. Į kursus stipendijomis jau viliojami nauji kandidatai. Daugiau nei 100 mln. gyventojų turinčios Maharaštros valstijos valdžia puoselėja ir didesnius planus. Tikimasi, kad per artimiausius dvejus metus alternatyvios medicinos specialistai užims 6 tūkstančius šiuo metu laisvų sveikatos priežiūros darbuotojų vietų. Kandidatų pritrūkti neturėtų, nes šalyje yra registruota 600 tūkst. tradicinės medicinos praktikuotojų ir homeopatų.

 
Specialistus rengiančio universiteto gydytojas Pravinas Šingare pabrėžia, kad medikai ruošiami tik tam tikrose alopatinio gydymo srityse. Gydytojai nėra rengiami atlikti sunkias operacijas. Jiems taip pat nėra suteikiamos sudėtingesnių medicinos sričių, tokių kaip neurologija ar organų transplantacija, žinios. Šios sferos paliekamos biomedicininį išsilavinimą turintiems gydytojams. Todėl esą nederėtų jaudintis, kad per pusmetį parengiami medikai gali užsiimti gydymu, kurio patys dorai neišmano.
 

L.S. skaičius 
11 
- tiek tūkst. pacientų Indijoje tenka vienam gydytojui. 

  
Pajuokos objektas
Savo ruožtu žinomi Indijos gydytojai kritikuoja Sveikatos ministerijos sumanymą alternatyviosios medicinos specialistus integruoti į šalies sveikatos apsaugos sistemą. Buvęs Indijos medicinos asociacijos prezidentas, gydytojas Radžas Kumaras Aggarwalas piktinosi, kad nauja tvarka paskatins šarlatanizmą. Anot jo, medicininių žinių stokojantys, „pusiau-iškepti“ gydytojai potencialiai kels pavojų pacientų sveikatai. Viešosiose ligoninėse dirbantys gydytojai nepasitenkinimą dėl įstatymo projekto reiškė darbo metu ant rankų dėvėdami juodus raiščius. O privačių gydymo įstaigų medikai protestuodami trumpam paliko darbo vietas.

 
Skeptiškai valdžios sprendimą pasitiko net tradicinės medicinos atstovus šalyje vienijančios organizacijos CCH lyderiai. Pastarieji laiške parlamentui pabrėžė, jog pagrindiniai homeopatinio gydymo principai yra priešingi tiems, kuriuos taiko modernioji medicina. Baimintasi buvo ir tarptautinės bendruomenės reakcijos. Laiške nuogąstauta, kad valstybė taps pasaulio pajuokos objektu. CCH atstovai taip pat pastebėjo, kad skatindami medicininių srovių įvairovę jie suteiktų naujų galimybių šalyje gydytojo praktika užsiimti prideramo išsilavinimo neturintiems šundaktariams. Nors šalies valdžia dėl stiprios opozicijos įstatymo nusprendė atsisakyti, valstijų institucijoms paliktos atrištos rankos sveikatos apsaugos sistemą pertvarkyti pačioms.
 
Imtis kontraversiškų sprendimų Indijos valdžią stumia sveikatos apsaugos sistemoje žiojinčios skylės. Šalyje, ypač kaimiškose vietovėse tragiškai trūksta gydytojų. Statistiškai vienam gydytojui tenka apie 11 tūkst. pacientų. Lietuvoje šis skaičius 6 kartus mažesnis.
Paskyrimų į provinciją, motyvuodami blogomis darbo sąlygomis, atsisako didžioji dalis specialistų. Jų persigalvoti nepriverčia ir didesni atlyginimai. Sprendimą nulemia tai, kad provincijų ligoninės stokoja būtinos medicininės įrangos. Be to, gydytojai įsitikinę, kad atokiose ligoninėse tinkamai neužtikrinamas jų saugumas.

 
Tarp kitko
Indijoje didelė dalis gyventojų pasitiki homeopatija. Tačiau šalies žiniasklaidoje dažnai pasirodo straipsnių apie didžiojoje pasaulio dalyje vyraujantį skeptišką požiūrį į šį gydymo metodą. Prieš porą metų Indijos parlamento narys, praeityje garsus ledo ritulio žaidėjas Dilipas Tirkėjus apkaltino žurnalistus nepagrįstai nuvertinant homeopatiją kaip nepatikimą ir nemokslinį gydymo metodą. D.Tirkėjaus teigimu, žiniasklaida skleidžia prieš homeopatiją nukreiptą „klaidingą propagandą“. Kaip dezinformacijos šaltinius politikas nurodė autoritetingas Didžiosios Britanijos, Australijos, Rusijos, JAV mokslo institucijas. Tuo metu Indijoje homeopatija imama taikyti vis plačiau. Pavyzdžiui, neseniai remiantis tradicine medicina šalyje pradėta gydyti diabetą. Valdžios paramą homeopatijai atspindi ir prieš penkerius metus įkurta Alternatyviosios medicinos ministerija.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...
    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Kaniterapija onkologinius pacientus įtraukia į gyvenimą

    „Oksidacinis stresas yra daugelio ligų šaltinis. Jeigu organizmas pasirengia tariamai kovai, jis iškart silpnėja. Visgi nors apie pusę pacientų patiria stresą, šunys yra pajėgūs jį sumažinti“, – sakė kaniterapijos specialistas, knygos „Didysis šuns šeimininko vadovas“ a...

    Pakalbėkim apie tai



    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą

    Naujas numeris