Indijoje ajurvedos pasekėjai tampa gydytojais

Eimantas Šaulitis
2019-07-08
Indijoje rengiami kursai, kuriuose alternatyvios medicinos atstovai ruošiami dirbti gydytojais. Taip tikimasi kompensuoti šalyje jaučiamą profesionalių medikų trūkumą. Nepaisant to, kad idėja sulaukė nemenkos priešininkų kritikos, viename didžiausių šalies regionų jau raškomi pirmieji naujos politikos vaisiai.
Indijoje ajurvedos pasekėjai tampa gydytojais
Tragiškai trūkstant gydytojų Indijos valdžios akys nukrypo į tradicinę mediciną propaguojančius ajurvedos pasekėjus.

Kursai įsibėgėja
Tūkstantis ajurvedinį gydymą praktikuojančių specialistų jau pasklido po valdžios finansuojamus sveikatingumo centrus. Prieš tai jie baigė pusmečio trukmės kursus, suteikusius jiems teisę praktikuoti alopatinę (biomedicininiais moksliniais faktais grindžiamą) mediciną. Minėti sveikatingumo centrai, be kita ko, atsakingi už kovą su lėtinėmis ligomis, motinų sveikatos priežiūrą bei reprodukcinių paslaugų teikimą.
Ir tai - tik pradžia. Į kursus stipendijomis jau viliojami nauji kandidatai. Daugiau nei 100 mln. gyventojų turinčios Maharaštros valstijos valdžia puoselėja ir didesnius planus. Tikimasi, kad per artimiausius dvejus metus alternatyvios medicinos specialistai užims 6 tūkstančius šiuo metu laisvų sveikatos priežiūros darbuotojų vietų. Kandidatų pritrūkti neturėtų, nes šalyje yra registruota 600 tūkst. tradicinės medicinos praktikuotojų ir homeopatų.

 
Specialistus rengiančio universiteto gydytojas Pravinas Šingare pabrėžia, kad medikai ruošiami tik tam tikrose alopatinio gydymo srityse. Gydytojai nėra rengiami atlikti sunkias operacijas. Jiems taip pat nėra suteikiamos sudėtingesnių medicinos sričių, tokių kaip neurologija ar organų transplantacija, žinios. Šios sferos paliekamos biomedicininį išsilavinimą turintiems gydytojams. Todėl esą nederėtų jaudintis, kad per pusmetį parengiami medikai gali užsiimti gydymu, kurio patys dorai neišmano.
 

L.S. skaičius 
11 
- tiek tūkst. pacientų Indijoje tenka vienam gydytojui. 

  
Pajuokos objektas
Savo ruožtu žinomi Indijos gydytojai kritikuoja Sveikatos ministerijos sumanymą alternatyviosios medicinos specialistus integruoti į šalies sveikatos apsaugos sistemą. Buvęs Indijos medicinos asociacijos prezidentas, gydytojas Radžas Kumaras Aggarwalas piktinosi, kad nauja tvarka paskatins šarlatanizmą. Anot jo, medicininių žinių stokojantys, „pusiau-iškepti“ gydytojai potencialiai kels pavojų pacientų sveikatai. Viešosiose ligoninėse dirbantys gydytojai nepasitenkinimą dėl įstatymo projekto reiškė darbo metu ant rankų dėvėdami juodus raiščius. O privačių gydymo įstaigų medikai protestuodami trumpam paliko darbo vietas.

 
Skeptiškai valdžios sprendimą pasitiko net tradicinės medicinos atstovus šalyje vienijančios organizacijos CCH lyderiai. Pastarieji laiške parlamentui pabrėžė, jog pagrindiniai homeopatinio gydymo principai yra priešingi tiems, kuriuos taiko modernioji medicina. Baimintasi buvo ir tarptautinės bendruomenės reakcijos. Laiške nuogąstauta, kad valstybė taps pasaulio pajuokos objektu. CCH atstovai taip pat pastebėjo, kad skatindami medicininių srovių įvairovę jie suteiktų naujų galimybių šalyje gydytojo praktika užsiimti prideramo išsilavinimo neturintiems šundaktariams. Nors šalies valdžia dėl stiprios opozicijos įstatymo nusprendė atsisakyti, valstijų institucijoms paliktos atrištos rankos sveikatos apsaugos sistemą pertvarkyti pačioms.
 
Imtis kontraversiškų sprendimų Indijos valdžią stumia sveikatos apsaugos sistemoje žiojinčios skylės. Šalyje, ypač kaimiškose vietovėse tragiškai trūksta gydytojų. Statistiškai vienam gydytojui tenka apie 11 tūkst. pacientų. Lietuvoje šis skaičius 6 kartus mažesnis.
Paskyrimų į provinciją, motyvuodami blogomis darbo sąlygomis, atsisako didžioji dalis specialistų. Jų persigalvoti nepriverčia ir didesni atlyginimai. Sprendimą nulemia tai, kad provincijų ligoninės stokoja būtinos medicininės įrangos. Be to, gydytojai įsitikinę, kad atokiose ligoninėse tinkamai neužtikrinamas jų saugumas.

 
Tarp kitko
Indijoje didelė dalis gyventojų pasitiki homeopatija. Tačiau šalies žiniasklaidoje dažnai pasirodo straipsnių apie didžiojoje pasaulio dalyje vyraujantį skeptišką požiūrį į šį gydymo metodą. Prieš porą metų Indijos parlamento narys, praeityje garsus ledo ritulio žaidėjas Dilipas Tirkėjus apkaltino žurnalistus nepagrįstai nuvertinant homeopatiją kaip nepatikimą ir nemokslinį gydymo metodą. D.Tirkėjaus teigimu, žiniasklaida skleidžia prieš homeopatiją nukreiptą „klaidingą propagandą“. Kaip dezinformacijos šaltinius politikas nurodė autoritetingas Didžiosios Britanijos, Australijos, Rusijos, JAV mokslo institucijas. Tuo metu Indijoje homeopatija imama taikyti vis plačiau. Pavyzdžiui, neseniai remiantis tradicine medicina šalyje pradėta gydyti diabetą. Valdžios paramą homeopatijai atspindi ir prieš penkerius metus įkurta Alternatyviosios medicinos ministerija.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Psichiatrijos gydytoja rezidentė: „Nei vienoje medicinos srityje nėra tiek daug bendravimo su pacientais“

  Psichiatrijos gydytoja rezidentė: „Nei vienoje medicinos srityje nėra tiek daug bendravimo su pacientais“

  Psichiatrijos gydytoja rezidentė Margarita Slabadienė Lietuvos sveikatos mokslų universitete studijuoja psichiatrijos rezidentūros...
  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  Nacionaliniame vėžio institute (NVI) atlikta pirmoji, o Lietuvoje viena iš pirmųjų minimaliai invazinė stemplės vėžio opera...

  Budinti vaistinė


  Vaistininko patarimai, kaip įveikti 5 dažnas pavasario problemas

  Vaistininko patarimai, kaip įveikti 5 dažnas pavasario problemas

  Šylant orams tikimės sulaukti ir geresnės savijautos, tačiau neįdėjus pastangų, deja, bet tik susiduriame su naujais sveika...
  Paslauga vaistinėse paskatino gyventojus pirmą kartą pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

  Paslauga vaistinėse paskatino gyventojus pirmą kartą pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

  Jau kuris laikas specialius kursus baigę išplėstinės praktikos vaistininkai gali skiepyti šalies gyventojus nuo erki...

  Sveika šeima


  Jei po žiemos priaugote svorio

  Po žiemos ne vienam pavasariniai rūbai tampa kiek ankštoki, tad artėjant šiltajam sezonui tenka sukti galvą, kaip atsikratyti priaugtų kilogramų. Gydytoja dietologė dr. Rūta Petereit pataria nepulti laikytis drastiškų dietų, o stengtis valgyti kuo daugiau vaisių bei daržovių.

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Henrikas Vaitiekūnas Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Survivalistai
  Henrikas Vaitiekūnas Survivalistai
  Keletas taisyklių pavasariui
  Henrikas Vaitiekūnas Keletas taisyklių pavasariui

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica