Austrijoje įsigaliojo draudimas rūkyti baruose ir restoranuose

Rūta Androšiūnaitė, BNS
2019-11-04
Austrijoje penktadienį įsigaliojo draudimas rūkyti baruose ir restoranuose, tad ši šalis tapo viena iš paskutiniųjų Europos valstybių, užsimojusių išrauti šį žalingą įprotį iš viešų patalpų po daug metų trukusių debatų ir protestų.
Austrijoje įsigaliojo draudimas rūkyti baruose ir restoranuose
Ketvirtadalis iš 8,8 mln. Austrijos gyventojų yra rūkantys, tad šis įprotis šalyje išplitęs daugiau nei vidutiniškai Europoje (18 procentų). Tačiau raginimai uždrausti rūkyti viešose vietose ilgiau kaip dešimtmetį nesulaukė didesnio palaikymo.

Parlamentas šį draudimą patvirtino liepą, kad Austrija nebebūtų vadinama „Europos pelenine“. Šiai priemonei priešinosi tik kraštutinės dešiniosios Laisvės partijos (FPOe) deputatai.

Ketvirtadalis iš 8,8 mln. šalies gyventojų yra rūkantys, tad šis įprotis Austrijoje išplitęs daugiau nei vidutiniškai Europoje (18 procentų). Tačiau raginimai uždrausti rūkyti viešose vietose ilgiau kaip dešimtmetį nesulaukė didesnio palaikymo.
Į vyriausybę 2017 metų gruodį atėjusi FPOe, kuriai anksčiau vadovavo prisiekęs rūkalius, kaišiojo pagalius į ratus ankstesnėms pastangoms uždrausti rūkyti baruose ir restoranuose.
 
Toks elgesys sulaukė didelės visuomenės dalies ir Austrijos medikų asociacijos neigiamos reakcijos. Pastarosios inicijuotą peticiją, raginančią įvesti šį draudimą, pasirašė beveik 900 tūkst. žmonių, tai yra, apie 14 proc. rinkėjų.
Gegužę FPOe pasitraukė iš vyriausybės dėl korupcijos skandalo, todėl atsivėrė galimybė vėl pateikti draudimo projektą svarstyti parlamentui.
Iki šiol rūkyti būdavo leidžiama didesniuose kaip 50 kv. metrų baruose ir restoranuose, turinčiuose atskirą tam pritaikytą erdvę, nors šios taisyklės ne visuomet būdavo griežtai laikomasi.
Mažesnėms įstaigoms atskira erdvė buvo neprivaloma, jeigu savininkas neprieštaraudavo, kad viduje būtų rūkoma.
Tačiau vis daugiau restoranų ir kavinių jau anksčiau uždraudė rūkyti savo patalpose.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Paulius Butylkinas: „Dabar yra COVID-19 lūžio taškas“

  Paulius Butylkinas: „Dabar yra COVID-19 lūžio taškas“

  LSMU Kauno ligoninės šeimos gydytojas – echoskopuotojas Paulius Butylkinas (31 m.) vienas tų, kuris stebėdamas prastė...
  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...

  Budinti vaistinė


  Farmakotechnikai – toliau ant tiksinčios bombos

  Farmakotechnikai – toliau ant tiksinčios bombos

  Klausimas, užteks nuo kitų metų sausio pirmosios vaistinėse nuotolinės vaistininkų priežiūros farmakotechnikams kaip buvo iki &sca...
  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...

  Sveika šeima


  Pasninkas – ne griežtesnis už dietas

  Likus beveik mėnesiui iki Kalėdų prasideda adventas. Dažnai šis laikotarpis suprantamas kaip niūrus susivaržymo metas. Tačiau, pasak etnologės Gražinos Kadžytės, toks jis negali būti. Jis turi būti viltingas. O pagal senąsias tradicijas, kartu su juo prasidedantis pasninkas įpareigoja kur kas mažiau nei šiandieną paplit...

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Daiktų apsuptyje
  Henrikas Vaitiekūnas Daiktų apsuptyje
  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica