A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

Janis Muchks
2020-09-10
Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.
A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė
Iš komos pabudintą Rusijos opozicijos lyderį Aleksėjų Navalną gydantys medikai, kol kas neprognozuoja, kokių pasekmių jos sveikatai ateityje gali turėti apnuodijimas „novičiok“.

Gydytojai palaiko ryšį su žmona
„Pacientas pabudintas iš dirbtinės komos ir yra atpratinamas nuo mechaninės plaučių ventiliacijos. Jis reaguoja į mūsų žodžius. Dar per anksti vertinti galimą ilgalaikį sunkaus apnuodijimo poveikį“, – užsienio spaudai praneša gydytojai.
Gydymo įstaiga nuolatos palaiko ryšį su apnuodyto politiko žmona Julija Navalna. Ji praneša, jog sutinka ir toliau leisti medikams informuoti visuomenę apie vyro sveikatos būklę, kadangi mano, jog to norėtų ir jis pats.
 
Kyšo meškos letenos

Berlyne A.Navalną prižiūrintys gydytojai, skirtingai nuo Rusijos kolegų Omske, ilgai netruko išsiaiškinti, jog politikas sunegalavo būtent dėl apnuodijimo. Kurį laiką konkrečios veikliosios medžiagos nustatyti nepavyko. Tačiau prieš savaitę galiausiai buvo pranešta – tai liūdnai pagarsėjęs „novičiok“, kuris jau tapo savotišku Rusijos specialiųjų tarnybų makabrišku „parašu“.
Medžiaga yra itin pavojinga ir sukelia tiesioginį pavojų net apnuodyto asmens aplinkai. Puikus to pavyzdys yra Skripalių šeimos apnuodijimas Solsberyje, kai nukentėjo ne tik Junginės Karalystės naudai šnipinėjęs Rusijos karininkas Sergėjus Skripalis, buvęs pagrindiniu taikiniu, bet ir jo dukra bei įvykį tyręs JK policijos seržantas.
 
Chemijos ir biologinių ginklų specialistas ir kovos su terorizmu ekspertas Hamishas de Brettonas-Gordonas teigė, kad „novičoko“ aukos likimą nulemia keli veiksniai. Tai yra savalaikis gydymas, veikliosios medžiagos kiekis, aukos amžius ir fizinė būklė. Navalnas yra 44 m. amžiaus - gerokai jaunesnis už 69 m.S.Skripalį.
„Navalnas sulaukė kokybiškos Vokietijos gydytojų priežiūros. Viskas priklauso nuo to, kokią dozę jis gavo. Tai tik spėjimas, bet jis turėtų pasveikti“, - užsienio spaudai pasakojo H.de Brettonas-Gordonas.
 
Tarptautinė bendruomenė pasipiktinusi
Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorius Dominic Raab pranešime pareiškė, jog tai, kad Rusija panaudojo pasaulyje uždraustą cheminį ginklą prieš savo pilietį, yra absoliučiai nepriimtina. „Rusija turi imtis nuodugnaus ir skaidraus įvykio tyrimo“, – teigia JK diplomatas.
Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir užsienio reikalų ministras Heiko Maas neatmeta galimų sankcijų Rusijos statomo dujotekio „Nord Stream 2“ klausimu tuo atveju, jei Rusija nesiims tinkamų priemonių tiriant šį įvykį.
 

Kremlius ne kartą atmėtė bet kokius įtarimus savo atžvilgiu. Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas apie bet kokio pobūdžio kaltinimus Rusijos valdžios adresu pasisako atitinkamai.
„Bandymai kažkaip susieti Rusiją su tuo, kas įvyko, mums yra nepriimtini, jie yra absurdiški“, – pareiškė Kremliaus atstovas.

 
Specialisto komentaras
Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Jūratė Kesienė:


- Žmogaus, apie dvi savaites buvusio komoje, atveju, be abejo, galima tikėtis įvairių organizmo funkcijų sutrikimų, kuriem pašalinti prireiks daugiau ar mažiau laiko. Viskas priklauso nuo to, kokia žala padaryta jo kvėpavimo takams, širdžiai, nervų sistemai ir raumenims.
 
Nervų sistemos sutrikimų atveju gali būt taikoma garsinė ar taktilinė stimuliacija. Pacientą, atsižvelgiant į jo būklę, bus bandoma kaip įmanoma greičiau pastatyti ant kojų. Tai leistų išvengti tam tikrų komplikacijų dėl ilgalaikio nejudrumo, mat prasideda raumenų atrofija, sąnarių sustingimai. Esant tokioms būklėms taikoma kineziterapija arba ergoterapija.
Šiuo metu dar anksti kalbėti apie priemones, kurių bus imtasi, kadangi padarytos pacientui žalos mastas iki galo nėra aiškus. 


Tarp kitko
Rusijos opozicijos lyderis A.Navalnas pirmadienį pabudo iš dirbtinės komos. Į Vokietijos gydymo įstaigą politikas, po ilgai trukusių derybų, buvo nugabentas iš Sibire esančio Omsko miesto ligoninės, kur jis atsidūrė staiga blogai pasijutęs skrydžio iš Tomsko į Maskvą metu. Vėliau paaiškėjo, jog A.Navalnas buvo apnuodytas.
Manoma, jog mirtini nuodai į politiko kūną pateko Tomsko oro uoste. Ten buvo užfiksuota nuotrauka, kurioje politikas terminalo kavinukėje geria puodelį arbatos. 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...
  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...

  Budinti vaistinė


  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

  Sveika šeima


  Jei gali vaikščioti – gali ir šokti

  Kas sakė, kad baletas tik jaunoms nendrėms? Choreografė Neringa Kirklienė, vedanti šias šokių pamokas suaugusiems ir senjorams, įsitikinusi – šokti baletą niekada ne per vėlu. Elegancijos ir gracijos mokytis gali bet kokio amžiaus ir bet kokio kūno sudėjimo žmonės.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica