A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

Janis Muchks
2020-09-10
Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.
A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė
Iš komos pabudintą Rusijos opozicijos lyderį Aleksėjų Navalną gydantys medikai, kol kas neprognozuoja, kokių pasekmių jos sveikatai ateityje gali turėti apnuodijimas „novičiok“.

Gydytojai palaiko ryšį su žmona
„Pacientas pabudintas iš dirbtinės komos ir yra atpratinamas nuo mechaninės plaučių ventiliacijos. Jis reaguoja į mūsų žodžius. Dar per anksti vertinti galimą ilgalaikį sunkaus apnuodijimo poveikį“, – užsienio spaudai praneša gydytojai.
Gydymo įstaiga nuolatos palaiko ryšį su apnuodyto politiko žmona Julija Navalna. Ji praneša, jog sutinka ir toliau leisti medikams informuoti visuomenę apie vyro sveikatos būklę, kadangi mano, jog to norėtų ir jis pats.
 
Kyšo meškos letenos

Berlyne A.Navalną prižiūrintys gydytojai, skirtingai nuo Rusijos kolegų Omske, ilgai netruko išsiaiškinti, jog politikas sunegalavo būtent dėl apnuodijimo. Kurį laiką konkrečios veikliosios medžiagos nustatyti nepavyko. Tačiau prieš savaitę galiausiai buvo pranešta – tai liūdnai pagarsėjęs „novičiok“, kuris jau tapo savotišku Rusijos specialiųjų tarnybų makabrišku „parašu“.
Medžiaga yra itin pavojinga ir sukelia tiesioginį pavojų net apnuodyto asmens aplinkai. Puikus to pavyzdys yra Skripalių šeimos apnuodijimas Solsberyje, kai nukentėjo ne tik Junginės Karalystės naudai šnipinėjęs Rusijos karininkas Sergėjus Skripalis, buvęs pagrindiniu taikiniu, bet ir jo dukra bei įvykį tyręs JK policijos seržantas.
 
Chemijos ir biologinių ginklų specialistas ir kovos su terorizmu ekspertas Hamishas de Brettonas-Gordonas teigė, kad „novičoko“ aukos likimą nulemia keli veiksniai. Tai yra savalaikis gydymas, veikliosios medžiagos kiekis, aukos amžius ir fizinė būklė. Navalnas yra 44 m. amžiaus - gerokai jaunesnis už 69 m.S.Skripalį.
„Navalnas sulaukė kokybiškos Vokietijos gydytojų priežiūros. Viskas priklauso nuo to, kokią dozę jis gavo. Tai tik spėjimas, bet jis turėtų pasveikti“, - užsienio spaudai pasakojo H.de Brettonas-Gordonas.
 
Tarptautinė bendruomenė pasipiktinusi
Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorius Dominic Raab pranešime pareiškė, jog tai, kad Rusija panaudojo pasaulyje uždraustą cheminį ginklą prieš savo pilietį, yra absoliučiai nepriimtina. „Rusija turi imtis nuodugnaus ir skaidraus įvykio tyrimo“, – teigia JK diplomatas.
Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir užsienio reikalų ministras Heiko Maas neatmeta galimų sankcijų Rusijos statomo dujotekio „Nord Stream 2“ klausimu tuo atveju, jei Rusija nesiims tinkamų priemonių tiriant šį įvykį.
 

Kremlius ne kartą atmėtė bet kokius įtarimus savo atžvilgiu. Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas apie bet kokio pobūdžio kaltinimus Rusijos valdžios adresu pasisako atitinkamai.
„Bandymai kažkaip susieti Rusiją su tuo, kas įvyko, mums yra nepriimtini, jie yra absurdiški“, – pareiškė Kremliaus atstovas.

 
Specialisto komentaras
Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Jūratė Kesienė:


- Žmogaus, apie dvi savaites buvusio komoje, atveju, be abejo, galima tikėtis įvairių organizmo funkcijų sutrikimų, kuriem pašalinti prireiks daugiau ar mažiau laiko. Viskas priklauso nuo to, kokia žala padaryta jo kvėpavimo takams, širdžiai, nervų sistemai ir raumenims.
 
Nervų sistemos sutrikimų atveju gali būt taikoma garsinė ar taktilinė stimuliacija. Pacientą, atsižvelgiant į jo būklę, bus bandoma kaip įmanoma greičiau pastatyti ant kojų. Tai leistų išvengti tam tikrų komplikacijų dėl ilgalaikio nejudrumo, mat prasideda raumenų atrofija, sąnarių sustingimai. Esant tokioms būklėms taikoma kineziterapija arba ergoterapija.
Šiuo metu dar anksti kalbėti apie priemones, kurių bus imtasi, kadangi padarytos pacientui žalos mastas iki galo nėra aiškus. 


Tarp kitko
Rusijos opozicijos lyderis A.Navalnas pirmadienį pabudo iš dirbtinės komos. Į Vokietijos gydymo įstaigą politikas, po ilgai trukusių derybų, buvo nugabentas iš Sibire esančio Omsko miesto ligoninės, kur jis atsidūrė staiga blogai pasijutęs skrydžio iš Tomsko į Maskvą metu. Vėliau paaiškėjo, jog A.Navalnas buvo apnuodytas.
Manoma, jog mirtini nuodai į politiko kūną pateko Tomsko oro uoste. Ten buvo užfiksuota nuotrauka, kurioje politikas terminalo kavinukėje geria puodelį arbatos. 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  Farmakotechnikai – toliau ant tiksinčios bombos

  Farmakotechnikai – toliau ant tiksinčios bombos

  Klausimas, užteks nuo kitų metų sausio pirmosios vaistinėse nuotolinės vaistininkų priežiūros farmakotechnikams kaip buvo iki &sca...
  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...

  Sveika šeima


  Pasninkas – ne griežtesnis už dietas

  Likus beveik mėnesiui iki Kalėdų prasideda adventas. Dažnai šis laikotarpis suprantamas kaip niūrus susivaržymo metas. Tačiau, pasak etnologės Gražinos Kadžytės, toks jis negali būti. Jis turi būti viltingas. O pagal senąsias tradicijas, kartu su juo prasidedantis pasninkas įpareigoja kur kas mažiau nei šiandieną paplit...

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Daiktų apsuptyje
  Henrikas Vaitiekūnas Daiktų apsuptyje
  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica