Valda Bičkutė: „Moteris pirmiausia turi rūpintis savimi“

Eglė Kirliauskaitė
2015-05-07
Visuomet graži, pasitempusi, moteriška – tokią Valdą Bičkutę (34) esame įpratę matyti televizijos ekrane ir teatro scenoje. Tokia ji atskuba ir į interviu jai antrais namais tapusiame Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre. „Ai, tiesiai iš filmavimo“, – į komplimentą kukliai atsako aktorė ir skuba pasiteirauti apie susitikimo trukmę – juk jau greitai turi būti kitoje vietoje. Taigi, kaip suspėti ne tik išmokti visų vaidmenų tekstus, bet dar ir puikiai atrodyti? Apie rutinos nepaliestą profesiją, grožio paslaptis ir spintoje dulkančias kelnes – iš pirmų lūpų.
Valda Bičkutė: „Moteris pirmiausia turi rūpintis savimi“
„Esu gana laisvamanė, turiu vienintelį vertintoją ir kritiką – pačią save. Man patinka kiekvieną dieną leisti gražiau. Kiekviena moteris turėtų suprasti, jog reikia gyventi čia ir dabar, o ne: „Ai, šiandien kažkaip, bus šventė – pasipuošiu.“, - sako aktorė Valda Bičkutė.

- Dirbi teatre, filmuojiesi kine bei tiek televizijoje. Ar atrandi laiko kitiems pomėgiams, laiko sau? 
- Taip, žinoma. Visų pirma darbas ir yra didžiausias mano pomėgis, tad turbūt nėra nieko kito, ką mėgčiau labiau nei savo profesiją. Ji yra labai dėkinga, nes čia nėra jokios rutinos: kartais dirbame labai intensyviai, kartais turiu galybę laiko sau, savišvietai, savęs palepinimui. Esu labai dėkinga Dievuliui, kad būtent čia pakliuvau. Labai mėgstu prabusti be jokio plano ir tiesiog gyventi, tai yra žiauriai „fainai”: užsinori to, darai aną arba tiesiog nedarai nieko.
 
Dar prieš susitikimą sakei, jog sveikas gyvenimo būdas – labai „tavo“ tema. Skiri daug dėmesio sveikatai?
- Man tai visada buvo svarbu. Esu ta, kuri žmogų tyrinėja visomis prasmėmis: tiek dvasinį pasaulį, tiek psichologiją. Žmogus – labai įdomi būtybė, man visą gyvenimą veriasi vis nauji sluoksniai jo paslapties, magijos, grožio, sudėtingumo. Sveikata yra pasekmė daugelio dalykų. Jau keletą metų didžiausiu savo atradimu vadinu Berto Hellingerio terapiją, kitaip žinomą kaip konsteliacijas, bet papasakoti apie tai reikėtų atskiro straipsnio.

 
Aktorės profesija susijusi su išvaizda, juk kūnas – tavo darbo įrankis. Jauti spaudimą visuomet būti pasitempusi, geros formos?
Esu gana laisvamanė, turiu vienintelį vertintoją ir kritiką – pačią save. Man patinka kiekvieną dieną leisti gražiau. Kiekviena moteris turėtų suprasti, jog reikia gyventi čia ir dabar, o ne: „Ai, šiandien kažkaip, bus šventė – pasipuošiu.“ Kelnių nesu apsimovusi gal du metus, dėviu tik sukneles. Neseniai pabandžiau jas pasimatuoti – o varge, kokio nepatogumo drabužis, kaip buvo galima vilkėti? Kažkoks košmaras (juokiasi). Patogiausia yra ilga suknelė, aš tai vadinu moteriai sukurtais treningais – vyrai šios privilegijos neturi. Kelnės yra ne moterų, o vyrų drabužis. Belytis pasaulis man labai nepriimtinas.
 
Stengiesi atskleisti savo moteriškąjį pradą?
Nereikia net stengtis, reikia tiesiog mėgautis tuo, kas yra, leisti sau džiaugtis. Jei moteris pluša, stengiasi, dažnai rezultatas būna ne toks, kokio laukiama, nes pastangos nukreiptos ne ta linkme. Jos turi būti nukreiptos į save, kad tau pačiai būtų „faina“ gyventi. Pirmiausia reikėtų nustoti skubėti – tai ir man kol iki galo nepavyksta.
 
Ne kartą ekrane teko pasirodyti apsinuoginusiai. Kaip ruošiesi tokiems filmavimams?
- Na, reikia taip gyventi, kad kasdien atrodytum ir jaustumeisi gerai. Netgi ir spektakliuose, sakykime, „Madagaskare“ lakstome su maudymosi kostiumėliais. Kaip jau kalbėjome, reikalavimai, lūkesčiai aktoriui yra šiek tiek kitokie nei bet kuriam kitam žmogui. Turi viską mokėti, gyvenimas turi būti nuostabus, pavyzdinis, etaloninis, turi ir trykšti talentu, ir puikiai atrodyti. Nuo senų senovės, nuo Holivudo juodai baltų filmų aktorius buvo lyg pavyzdys, lyg galimybė to geresnio pasaulio, gražesnio gyvenimo. Deja, tai – tik iliuzija. Taip yra kine, teatre, o iš tiesų aktorių kasdienybė yra tokia pati kaip ir visų kitų.
 
Taigi ir tau būna tokių dienų, kai atvaizdas veidrodyje nedžiugina, joks drabužis nebetinka, jautiesi nelaiminga ir save guodi kibirėliu ledų?
- Na, saldumynų aš nemėgstu (juokiasi). Gal kažkada taip ir buvo, bet dabar vis labiau vyksta tas sąmoningumo procesas, vis labiau pažįstu save. Aišku, kartais ir aš išgyvenu depresyvesnį laikotarpį, bet išmokau ir tai priimti ramiai.

 
Kadangi nemėgsti saldumynų, matyt, ir dietos nėra tavo nuolatinės palydovės...
- Kai sužinojau, jog mano organizmas netoleruoja gliuteino, porą metų visai nevalgiau jokių miltinių patiekalų. Nors man tai buvo labai lengva, nes ir taip nelabai juos mėgstu. Dėl svorio niekada neteko kankintis. Nesakau, kad per amžius nesu suvalgiusi šokolado gabalėlio, bet jis manęs visai netraukia, o štai lašiša galėčiau mėgautis kiekvieną dieną. Paimi kepsniuką, 5 minutės ant keptuvės, pasidarai salotų su gražgarste, pomidorais, agurku, poru, aliejuku, balzaminiu actu – fantastika, labai mėgstu.
 
O kaip su sportu? Pasidavei šiai Lietuvoje įsivyraujančiai madai?

- Na, šokau 8 metus, po to buvo aerobika, joga... Visgi mūsų, aktorių, gyvenimas nėra ritmingas – vaikščioti kažkur reguliariai praktiškai neįmanoma. Man geriausias sportas yra spektakliai. Taip pat pasivaikščiojimai, dviratis ar šiaip šokiai namie pasileidus muziką. Reikia, jog tai vyktų spontaniškai – negaliu kažko daryti būtent tomis dienomis, tomis valandomis, tiesiog nekenčiu rutinos.
 
Išduosi Valdos Bičkutės grožio receptą?
- Na, kartą per mėnesį vaikštau pas kosmetologę, bet anoks čia stebuklas – visi vaikšto. Mėgstu masažus – kartą per savaitę einu pas masažistę. Plaukai priežiūros jokios nereikalauja, su priemonėmis neeksperimentuoju – nieko ypatingo specialiai nedarau.
 
Tuomet kokia moteris tau graži?
- Tai būsena. Tai tikrai nėra kokie nors techniniai parametrai: akių, plaukų spalva ar kūno apimtys. Dažniausiai tai yra tiesiog laiminga, spindinti moteris.
 
Pati jautiesi šios būsenos?
- Kartais. Norėtųsi, kad taip būtų kuo dažniau (juokiasi).


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    „Jaustis šimtu procentų geras negali niekada. Chirurgija gali pažerti ir pažeria įvairiausių netikėtumų“, &ndas...
    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    Klaipėdos universiteto ligoninės generalinis direktorius daktaras Audrius Šimaitis sako geriausiai galvą nuo įtemptų darbų ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    Sveika šeima


    Atsisakę dažiklių, išvengiate kur kas daugiau

    Iš naftos išgauti sintetiniai dažikliai siejami su lėtinėmis ligomis, padidėjusia vėžio ir neuroelgesio sutrikimų rizika, ypač vaikams. Tačiau ekspertai pabrėžia, kad dažikliai yra tik viena itin perdirbtų maisto produktų sudedamoji dalis. „Sintetinių maisto dažiklių pašalinimas automatiškai nepaverč...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Svajonė gyventi ilgiau ir sveikiau – vis arčiau

    Senėjimą lėtinantis vaistas rapamicinas gali pailginti gyvenimą beveik taip pat veiksmingai kaip kalorijų ribojimas – teigiama naujame Rytų Anglijos universiteto mokslininkų tyrime.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris