„The Chemical Brothers“: drovusis duetas afišuoja meilę muzikai

Gintarė Kaminskienė
2015-06-11
Sekmadienį sostinėje pirmą kartą apsilankys elektroninės muzikos dievaičiai – grupė „The Chemical Brothers“. Jos nariai Edas Simonsas ir Tomas Rovlandsas apie asmeninį gyvenimą per daugiau nei dvidešimtmetį trunkančią muzikinę karjerą atvirauti nebuvo linkę. Tad nieko keista, kad dažniausias duetą apibūdinantis epitetas – „drovūs“. Tačiau muzikantai visuomet nuoširdžiai kalba apie kūrybą ir griežtai pasisako prieš su elektronine muzika bei klubine kultūra siejamą svaiginimąsi narkotikais.
„The Chemical Brothers“: drovusis duetas afišuoja meilę muzikai
Edas Simonsas (dešinėje) ir Tomas Rovlandsas – dvi vienas kitą papildančios priešingybės. Edas yra užkietėjęs rūkalius (dūmą traukia nuo trylikos) ir oficialiomis žiniomis – vienišius. O Tomas yra vedęs, turi vaikų, mėgsta važinėti dviračiu ir nėra priklausomas nuo tabako.

Faktas
Po praėjusią savaitę kilusio skandalo dėl lietuvio Marijaus Adomačio – „Ten walls“ pasisakymo apie homoseksualius asmenis, britų grupė „The Chemical Brothers“ pareiškė nuo lietuvių atlikėjo atsiribojantys.
 
Suvedė istorija

Abu dueto nariai turbūt nė neįsivaizdavo, kad jų pažintis studijuojant ateityje lems net kelių „Grammy“ statulėlių laimėjimą. Mančesterio universitete E.Simonsas ir T.Rovlandsas buvo kambariokai ir su dideliu susidomėjimu studijavo Viduramžių istoriją. Būtent todėl vienas iš pirmųjų jų singlų pavadintas „14th Century Sky“ („Keturiolikto amžiaus dangus“). Anot jų, tai – duoklė mėgstamiausiam istorijos laikotarpiui.
„Mes iš tiesų gilinomės į istoriją. Kai kurie manė, kad tai ko gero pokštas, lyg egzaminui pakaktų pasiruošti vos per porą savaičių. Tačiau tiesa ta, kad studijos mums patiko ir iš jų gavome labai daug. Lygiai taip pat kaip mėgavomės tuomet, dabar pasitenkinimą sukelia ir muzikinė veikla. Todėl taip daug ir taip sunkiai dirbame“,– yra sakęs E.Simonsas.
Dėl akademinės veiklos praėjusiais metais šis net atsisakė dalyvauti viename grupės suplanuotų turų. Tuomet pasigirdo gerbėjų būgštavimų, kad duetas skiriasi.
 
Narkotikams – griežtas NE
Tiesa, „droviųjų“ epitetas muzikantams prigijo ne tik dėl nenoro kalbėti apie asmeninį gyvenimą. Pirmasis jų pasirodymas vyko legendinio britų didžėjaus Endriu Veateralo klube. Tik viena smulkmenėlė – vaikinai esą buvo tokie drovūs, kad neišdrįso pasirodymo surengti scenoje ir grojo erdvėje virš klubo rūbinės.
Įdomu ir tai, kad karjeros pradžioje T.Rovlandsas ir E.Simonsas pasivadino „The Dust Brothers“ („Dulkių broliai“). Deja, britams teko keisti pavadinimą. Mat to pareikalavo identišką pavadinimą turinti grupė iš Jungtinių Amerikos Valstijų.
Taip 1989 metais gimė „The Chemical Brothers“. Atsižvelgiant į tai, kad pavadinimas susijęs su cheminėmis medžiagomis, duetas ne kartą yra sulaukęs klausimų apie narkotikus. Tačiau Tomas Rovlandsas visuomet žurnalistams paaiškina, kad pavadinimas jokių sąsajų su svaiginimusi neturi. „Narkotikai tikrai nėra mūsų gyvenimo dalis. Manau, kad žmonės turi visas teises į savo psichiką ar kūną, bet mes negalime ieškoti kūrybinio įkvėpimo apsvaigę“, – įsitikinęs elektroninės muzikos kūrėjas.
„Priežastis, kodėl mes drauge kuriame muziką, ta, kad mums ši veikla vis dar kelia jaudulį ir mes vis dar esame geri draugai“, – kartą pasakojo muzikantas.

 
Muziką idealizuoja
Ir iš tiesų, „The Chemical Brothers“ visuose interviu muziką ir kūrybą yra linkę idealizuoti. „Į įrašų studiją einu kiekvieną dieną. Myliu muziką. Ji kupina magijos. Pro studijos duris galiu įžengti ir nekaip nusiteikęs, tačiau išeinu iš jos apimtas visai kitokių jausmų. Žinojimas, kad bandai ką nors sukurti iš nieko, „užveda“. Tiesa, svarbiausia yra tai, kad mes visuomet grojame gyvai“, – pasakoja T.Rovlandsas.
Prieš trejus metus apie elektroninės muzikos duetą sukurtas dokumentinis filmas „Don‘t think“ („Negalvok“). Jame pirmą kartą vaizdo juostoje užfiksuotas gyvas grupės pasirodymas Japonijoje vykusiame festivalyje „Fujirock“. Tai pilno metražo filmas, kuriame garsu rūpinosi patys atlikėjai, o vaizdus parinko ilgametis grupės vizualinio įvaizdžio kūrėjas ir filmo režisierius Adamas Smitas. Anot jo, filmo kūrimas truko aštuoniolika metų - lygiai tiek, kiek jie tuomet buvo dirbę kartu.

O štai T.Rovlandsas apie filmą yra pasakęs: „Nufilmuodamas vienintelį koncertą – vieną naktį šalia Japonijos žymiausio kalno – Adamas Smitas sugebėjo atskleisti šio išskirtinio festivalio atmosferą. Ateikite ir pažiūrėkite, ką reiškia būti apimtam, užlietam, apnuodytam muzikos… Pasiduokite tuštumai.“
 
Įdomus faktai
„The Chemical Brothers“ kartu su „The Prodigy“, „Fatboy Slim“ ir „The Crystal Method“ laikomi big beat elektroninės muzikos stiliaus pradininkais.
E.Simonsas ir T.Rovlandsas – dvi vienas kitą papildančios priešingybės. Edas yra užkietėjęs rūkalius (dūmą traukia nuo trylikos) ir oficialiomis žiniomis – vienišius. O Tomas yra vedęs, turi vaikų, mėgsta važinėti dviračiu ir nėra priklausomas nuo tabako.
Olimpinis čempionas britų dviratininkas Krisas Hojus po pergalės Londono olimpinėse žaidynėse prisipažino, kad jį motyvavo ir įkvėpė „The Chemical Brothers“ kūrinys „Escape Velocity“.
Balandžio pabaigoje „BBC Radio 1“ eteryje pasauliui pristatytas naujas, po ilgokos pertraukos įrašytas britų dueto „The Chemical Brothers“ kūrinys. „Sometimes I Feel So Deserted“ tik „broliams“ būdinga pulsuojančia šokių muzikos jėga netruko užtvindyti internetą, kur sulaukė galybės pozityvių gerbėjų bei kritikų vertinimų.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    „Jaustis šimtu procentų geras negali niekada. Chirurgija gali pažerti ir pažeria įvairiausių netikėtumų“, &ndas...
    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    Klaipėdos universiteto ligoninės generalinis direktorius daktaras Audrius Šimaitis sako geriausiai galvą nuo įtemptų darbų ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    Sveika šeima


    Atsisakę dažiklių, išvengiate kur kas daugiau

    Iš naftos išgauti sintetiniai dažikliai siejami su lėtinėmis ligomis, padidėjusia vėžio ir neuroelgesio sutrikimų rizika, ypač vaikams. Tačiau ekspertai pabrėžia, kad dažikliai yra tik viena itin perdirbtų maisto produktų sudedamoji dalis. „Sintetinių maisto dažiklių pašalinimas automatiškai nepaverč...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Svajonė gyventi ilgiau ir sveikiau – vis arčiau

    Senėjimą lėtinantis vaistas rapamicinas gali pailginti gyvenimą beveik taip pat veiksmingai kaip kalorijų ribojimas – teigiama naujame Rytų Anglijos universiteto mokslininkų tyrime.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris