Rūta Mazurevičiūtė: „Gražios moterys gali būti ne tik vitrinos puošmena“

Gintarė Kaminskienė
2015-01-26
Prieš dvejus metus gražuole tituluota, būsima teisininkė ir krašto apsaugos savanorė Rūta Elžbieta Mazurenvičiūtė (23) šokių projekte ant parketo sukosi lyg tikra profesionalė ir tik per plauką nepateko į finalą.
Rūta Mazurevičiūtė: „Gražios moterys gali būti ne tik vitrinos puošmena“
„Tobulos moters klausimas, manau, amžinas, o ir tobulumui, kaip sakoma, ribų nėra. Moteris turėtų būti tvarkinga, jaustis pailsėjusi, laiminga, mylima“, - įsitikinusi tituluota gražuolė Rūta Elžbieta Mazurenvičiūtė.

- Projekte „Šok su manimi“ atrodei taip, tarsi būtum užaugusi „ant parketo“. Esi apdovanota talentu ar daug ir sunkiai ruošeisi prieš pasirodymus? 
- Labai džiaugiuosi, jog yra nemažai tokių, kurie mano, kad „ant parketo“ esu padariusi pažangą. Su pramoginiais šokiais teko susidurti nedaug – pradinėse klasėse per papildomas choreografijos pamokas. Save stengiausi realizuoti kitose srityse: baigdama muzikos mokyklą, vesdama renginius, dainuodama chore, tapydama, užsiimdama įvairių rankdarbių gamyba, dalyvaudama raiškaus skaitymo konkursuose ir daug mokydamasi. Šiose veiklose sekėsi išties neblogai, bet šokiais visada žavėjausi. Todėl norėjosi save išbandyti šioje srityje.
 
- Nesutarimų su vaikinu dėl dalyvavimo projekte nekyla?

- Turiu supratingą draugą, kuris palaiko mane visose gyvenimo srityse. Jis džiaugiasi, kad darau tai, kas man patinka, ir kad dėl to jaučiuosi laiminga. Matyt, dėl to mūsų poroje nesutarimų praktiškai nebūna, nes stengiamės suprasti, gerbti ir padėti vienas kitam.
 
- Dabar, praėjus šiek tiek laiko, turbūt jau gali įvertinti, kokius kelius tau atvėrė dalyvavimas konkurse „Mis Lietuva“? 
- Tai buvo išties įsimintinas mano gyvenimo etapas. Jis suteikė galimybę ne tik reprezentuoti šalį pasauliniame konkurse „Miss World“. Įgijau daugiau pasitikėjimo savimi. Pamačiau, kad gražios moterys gali būti ne tik vitrinos puošmena. Juk pasaulinis grožio konkursas taip ir vadinosi „Grožis su tikslu“ („Beauty with a purpose“ – angl.). Tos gražios merginos stebino mane savo tikslais. Viena, būdama odontologė, vyko į vargingas vietoves nemokamai gydyti sunkiai gyvenančių kraštiečių vaikų, kita – rinko labdarą neišnešiotiems kūdikiams, trečia įsteigė fondą neįgaliesiems. Dar kitos organizavo labdarą sunkiai besiverčiantiems.
Žinomumas man - daugiau įsipareigojimas sau ir kitiems. Daugiau atsakomybės, daugiau savikontrolės, taigi ir daugiau suvaržymų, apribojimų. Nors ir anksčiau nesielgiau kaip nors netinkamai, tačiau dabar poelgius turiu apsvarstyti žymiai dažniau ir giliau .
 
- Turi išbandytą grožio puoselėjimo receptą? 
- Konkretaus grožio recepto nėra. Manyčiau, kiekviena moteris jį turi atrasti pati. Vienų grožio ritualas kas vakarą šveistis kavos tirščiais, kitų - maudytis pieno voniose, kam nors grožio puoselėjimas yra medicininės intervencijos naudojimas. Tai - labai individualu.
 

- O kokia tuomet, tavo nuomone, turi būti tobula moteris? 
- Tobulos moters klausimas, manau, amžinas, o ir tobulumui, kaip sakoma, ribų nėra. Moteris turėtų būti tvarkinga, jaustis pailsėjusi, laiminga, mylima.
 
- Dabar daug kalbama apie sporto naudą ir sveiką mitybą, kalorijų skaičiavimą. Kiek tavo kasdienybėje yra vietos šiems dalykams? 
- Prieš šokių projektą į sporto klubą keliaudavau kas antrą dieną. Dažniausiai ryte, nes tai man padėdavo pabusti, prajudinti raumenis ir diena būdavo produktyvesnė, energingesnė. Be to, savanoriavimas (krašto apsaugoje – aut. past.) – tai toks sportas, kad po pratybų kartais norisi parą kojas ilsinti ir iki pavakarių miegoti.

Kalorijų nuolat nekaičiuoju, bet vietoj miltinių ar riebių patiekalų renkuosi grūdinius, vaisius ir daržoves. Juos mėgstu labiausiai. Mano kasdienis valgiaraštis labai paprastas - neišeinu nepavalgius pusryčių. Jiems renkuosi įvairias košes: manų, grikių, septynių grūdų. Pietums, jei pavyksta laiku, dažniausiai valgau sriubą ir vištienos su salotomis. Vakare būna įvairiai, jei repeticijos užsitęsia, ir be vakarienės lieku, o kartais paskanauju kokio vaisiaus, varškės ar jogurto.
 
- Studijuoji teisę. Kodėl rinkaisi šią specialybę? Negąsdina tai, kad darbo rinkoje teisininkų apstu?
- Studijuoti teisę buvo mano svajonė nuo vaikystės. Studijų kokybė tikrai pakankamai nebloga, bet nuo paties studento priklauso kokių rezultatų pasieks, kiek žinių ir praktikos studijų metu pasistengs įgyti. Dėl darbo rinkos perpildymo neišgyvenu. Kiekvienas randame savo vietą gyvenime, manau, ir aš rasiu savąją.
 
- Yra tekę turėti rimtesnių sveikatos problemų? 
- Intensyviai šokant ir repetuojant neišvengiau traumų. Gydymui dažniausiai naudoju natūralias priemones, bet ne visais atvejais jos gali padėti, todėl tikrai nenumoju ranka ir į tradicinę mediciną.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    „Jaustis šimtu procentų geras negali niekada. Chirurgija gali pažerti ir pažeria įvairiausių netikėtumų“, &ndas...
    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    Klaipėdos universiteto ligoninės generalinis direktorius daktaras Audrius Šimaitis sako geriausiai galvą nuo įtemptų darbų ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    Sveika šeima


    Atsisakę dažiklių, išvengiate kur kas daugiau

    Iš naftos išgauti sintetiniai dažikliai siejami su lėtinėmis ligomis, padidėjusia vėžio ir neuroelgesio sutrikimų rizika, ypač vaikams. Tačiau ekspertai pabrėžia, kad dažikliai yra tik viena itin perdirbtų maisto produktų sudedamoji dalis. „Sintetinių maisto dažiklių pašalinimas automatiškai nepaverč...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Svajonė gyventi ilgiau ir sveikiau – vis arčiau

    Senėjimą lėtinantis vaistas rapamicinas gali pailginti gyvenimą beveik taip pat veiksmingai kaip kalorijų ribojimas – teigiama naujame Rytų Anglijos universiteto mokslininkų tyrime.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris