Mariah Carey gyvenimas: nuo santuokų iki emocinių protrūkių

Violeta Bučiūtė
2016-04-07
Šį šeštadienį į Lietuvą atvyksta dvidešimt penkerius metus scenoje spindinti žvaigždė – Mariah Carey (46). Jos balsas prilygsta lakštingalos giesmei – toks faktas užfiksuotas Gineso rekordų knygoje. Milijonines įrašų sutartis pasirašanti, viena turtingiausių moterų atlikėjų, mėgsta stebinti visuomenę, pavyzdžiui, savo šunį vežioja jam skirtu limuzinu.
Mariah Carey gyvenimas: nuo santuokų iki emocinių protrūkių
Atsikratyti daugiau nei 20 kilogramų po to, kai pagimdė dvynukus dainininkei M.Carey padėjo žymi dietologė Jenny Craig. Kartu su ja atlikėja prisijungė prie Amerikos širdies asociacijos inicijuoto sveikos gyvensenos projekto „Mano širdis. Mano gyvenimas“

150 tūkst. bilietų per valandą
Du dešimtmečius Mariah Carey kūrinys „All I Want For Christmas“ kalėdiniu laikotarpiu dainų sąrašuose tampa populiariausiu. Kasmet ši daina moters banko sąskaitą papildo nemaža pinigų suma – apie 330 tūkst. eurų.
Per karjerą dainininkė išleido 45 albumus, 18 jų dainų yra JAV topuose. Šiuo pasiekimu M.Carey pralenkia visus solo atlikėjus, išskyrus grupę „The Beatles“, turinčią 20 top hitų.
 
Nuostabaus balso savininkė kiekviename žemyne gali pasigirti būriu gerbėjų. Bilietų pardavimai į jos koncertus muša rekordus – į tris pasirodymus Tokijuje per valandą buvo parduota 150 tūkst. bilietų.
2000–aisiais M.Carey „Pasaulio muzikos apdovanojimuose“ buvo paskelbta populiariausia tūkstantmečio atlikėja.

 
Per metus – 27 mln. dolerių
Autorinių dainų debiutinis žvaigždės albumas 11 savaičių buvo tarp perkamiausių Jungtinėse Valstijose. Už tą patį albumą M. Carey laimėjo dvi prestižines „Grammy“ statulėles, kurių iš viso turi penkias.
 
Dainininkės karjera buvo sėkminga nuo pat pradžių. Šiuo metu ji yra turtingiausių moterų atlikėjų sąraše kartu su Katy Perry, Taylor Swift, Lady Gaga, Beyonce, Jennifer Lopez. Užsienio žiniasklaidoje rašoma, kad pernai žvaigždė uždirbo 27 mln. dolerių, o iki šiol iš viso yra pardavusi daugiau kaip 220 mln. įrašų.
Turas „The Sweet, Sweet Fantasy Tour“, kurio metu M.Carey atvyksta ir į Lietuvą, stebina grafiko intensyvumu. Iš viso per tris mėnesius dainininkė Europoje surengs 27 koncertus ir aplankys 18 šalių.
 
Emocinis lūžis
M.Carey pirmąjį albumą įrašė kompanijoje „Columbia Records“, nes ją pastebėjo vykdomasis direktorius Tommy Mottola. Netrukus dainininkė su dvidešimčia metų vyresniu T.Mottola susituokė, tačiau po ketverių metų pora išsiskyrė, o dainininkė pasirašė 80 mln. dolerių sutartį su kita įrašų studija.
Skaudūs asmeniniai išgyvenimai, beprotiškas gyvenimo tempas netruko atsiliepti moters psichikos sveikatai. 2001-aisiais pasklido gandas, kad moteris pakėlė prieš save ranką.
 
M.Carey mama Patricia dukrą rado viename Niujorko viešbučio kambaryje supjaustytais riešais. Po šio įvykio žvaigždės atstovė spaudai pranešė, jog visi vieši susitikimai su dainininke yra atšaukiami dėl fizinio ir emocinio išsekimo, tačiau bandymą nusižudyti paneigė: „Taip, M. Carey patyrė traumą, kai netyčia sudaužė kelis indus, tačiau tai nebuvo savižudybė.“
Prieš nelaimę atlikėja socialiniame tinkle gerbėjams paliko nusivylimo kupiną žinutę, kad dėl didelio darbo krūvio rašant dainas filmui „Glitter“, ji nebeturi laiko savo įrašams ir jaučiasi visiškai išsekusi.

 
Santuoka po santuokos
Vienos geriausių dainininkių pasaulyje gyvenimas kupinas „nuotykių“. Pirmoji ankstyva santuoka, tapimas vegetare, bandymas nusižudyti, milžiniški darbo krūviai ir pinigai, antroji santuoka su vienuolika metų jaunesniu aktoriumi Nicku Cannonu, dvynukų gimimas ir šešerius metus trukusios santuokos žlugimas.
 
Pastaruoju metu apie skyrybų priežastį aktorius N.Cannonas per daug nekalba, tik sako esą dar nesubrendęs santuokai. Savo ruožtu M.Carey nesnaudžia – šalia jos pastebėtas kitas vyras, milijardierius James Packeris, kuris, kaip teigia artimi šaltiniai, atlikėjai jau spėjo pasipiršti.
 

Pagalba sergantiesiems
Kol svaiginančios sumos ir nuotykiai paliekami nuošalyje – popmuzikos žvaigždė dėmesį kreipia į tautiečius, susiduriančius su paplitusiomis širdies ligomis.
Prie Amerikos širdies asociacijos inicijuoto sveikos gyvensenos projekto „Mano širdis. Mano gyvenimas“ M.Carey prisijungė kartu su žymia dietologe Jenny Craig. Pastaroji dainininkei padėjo atsikratyti daugiau nei 20 kilogramų po to, kai ji pagimdė dvynukus.
 
Garsenybė iki 2020 metų su dietologe pasiryžo dvidešimčia procentų sumažinti žmonių riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis. Moterys rengia kursus, kalba apie ligas, susijusias su antsvoriu. Mariah žmones bando įkvėpti savo pavyzdžiu. „Norėdami būti sveiki, turime išmokti gyvenimu džiaugtis saikingai“, - aiškina lakštingabalsė.


Tarp kitko
Dainininkė nusipirko Marilyn Monroe fortepijoną už 662 tūkst. dolerių
Kai M.Carey pasirašė kontraktą su „Gillette“ kompanija dėl „Kojų deivės“ reklamos, agentūra jos kojas ragino apsidrausti 1 mljr. dolerių. 
Atlikėjos balso diapazonas apima 5 oktavas – tai dviem oktavom aukščiau, nei įprasto soprano galimybės.
Televizijos kanalas MTV 2003-iais M. Carey balsą išrinko geriausiu pasaulyje.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Paulius Butylkinas: „Dabar yra COVID-19 lūžio taškas“

  Paulius Butylkinas: „Dabar yra COVID-19 lūžio taškas“

  LSMU Kauno ligoninės šeimos gydytojas – echoskopuotojas Paulius Butylkinas (31 m.) vienas tų, kuris stebėdamas prastė...
  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...

  Budinti vaistinė


  Farmakotechnikai – toliau ant tiksinčios bombos

  Farmakotechnikai – toliau ant tiksinčios bombos

  Klausimas, užteks nuo kitų metų sausio pirmosios vaistinėse nuotolinės vaistininkų priežiūros farmakotechnikams kaip buvo iki &sca...
  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...

  Sveika šeima


  Pasninkas – ne griežtesnis už dietas

  Likus beveik mėnesiui iki Kalėdų prasideda adventas. Dažnai šis laikotarpis suprantamas kaip niūrus susivaržymo metas. Tačiau, pasak etnologės Gražinos Kadžytės, toks jis negali būti. Jis turi būti viltingas. O pagal senąsias tradicijas, kartu su juo prasidedantis pasninkas įpareigoja kur kas mažiau nei šiandieną paplit...

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Daiktų apsuptyje
  Henrikas Vaitiekūnas Daiktų apsuptyje
  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica