Laura Dailidėnienė: „Šeimos laimė susideda iš mažų dalykų“

Aida Žemaitytė
2018-11-26
Dizainerė Laura Dailidėnienė (39 m.) – nuostabi pašnekovė. Ji mielai atvirauja ne tik apie kūrybą, darbus, tačiau ir apie šaunią „užklasinę veiklą“: namus, augalus, daržą, santykius su šeimynykščiais.
Laura Dailidėnienė: „Šeimos laimė susideda iš mažų dalykų“
„Gyvendama Amerikoje išmokau svarbią taisyklę – viską reikia daryti su šypsena, tuomet ir nuotaika puiki ir aplinkiniai tau šypsosis!“ – sako dizainerė Laura Dailidėnienė. Nuotr. R.Mickevičiūtės.

- Mėgstama veikla užsiimantys žmonės paprastai ir labai daug dirba. Kaip jūs ilsitės, atgaunate jėgas? 
- Mano darbas yra kartu ir hobis, tad kartais nepastebiu, kaip prabėga laikas (juokiasi). Kartais diena ir iki antros valandos nakties nesibaigia. Pailsiu, kai išeinu pasivaikščioti, kartais darau jogą. Tuomet sustiprėja kūnas, o siela – atsigauna. Klausausi mėgstamos muzikos, su vyru mielai dirbame kiemo apželdinimo darbus, patinka auginti ir puoselėti netradicinius augalus: turime nemažai išaugintų augalų, parsivežtų iš egzotinių šalių, dieviname bonsus. Taigi, puoselėjame savo lietuviškai japonišką sodą.
Vasaros vakarais ilgai vakarojame lauke, ant žarijų kepame gardžius patiekalus, su draugais sėdime terasoje, plepame.
Pastebėjau, kad pasikeitė mano požiūris į lankymąsi įvairiuose renginiuose. Nors pasiūlymų ir pakvietimų gausu, vakarais labiau norisi pabūti su šeima, namų aplinkoje. Einame tik į tuos vakarėlius, kur galime atsipalaiduoti, pabūti su draugais.
 
- Auginate du judrius berniukus. Kokias vertybes, požiūrį į aplinką jiems skiepijate? 

- Vaikai gyvena su mumis ir mato mūsų kūrybą bei veiklą nuo pat mažens. Sunku pasakyti, kokias vertybes jiems skiepijame, bet auga atsakingi, kūrybingi, savarankiški ir draugiški žmonės.

- Ir, pažvelkime iš kitos pusės, – ko vaikai moko mus, suaugusius?
- Vaikai yra atviri, draugiški ir smalsūs, galbūt to labiausiai trūksta suaugusiems. Reikia tik pažvelgti į vaikus ir prisiminti tai, ką mes, suaugusieji, per rūpesčius pamirštame – laimė visada yra šalia. Tereikia pastebėti tuos mažus dalykus, kurie mus džiugina.
 


- Koks jūsų sekmadienio rytas? Tai šeimos laikas?
- Sekmadienis – šeimai! Ryte niekas nežadina, pabundame su saule, ypač vasarą. Kai geras oras, daug laiko praleidžiame kieme, maudomės baseine. Dabar, kai prasideda žiema, atsiranda laiko tvarkytis buityje. Gyvendama Amerikoje išmokau svarbią taisyklę – viską reikia daryti su šypsena, tuomet ir nuotaika puiki ir aplinkiniai tau šypsosis!
 
- Ar esate sveikuolių šeima? Jums svarbu sportas, mityba?
- Nesame sveikuoliai, tačiau žiūrime, ką valgome, o ir maistą gaminame namuose. Stengiamės vengti pusfabrikačių, rūkytų produktų. Tiek mes, tiek vaikai nesame saldumynų mėgėjai – renkamės daržoves, vaisius. Kieme turime ekologišką mini daržą, kur auginame įvairius prieskonius, daržoves. Pas mus dar ir dabar špinatai, petražolės žaliuoja! Esame jų užsišaldę žiemai. Vyresnysis sūnus vasarą buvo net keliose sveikuolių stovyklose, išbandė vegetarišką maitinimą. Nors esame visavalgiai, kartais mėgstame ir vegetariškus patiekalus gaminti.
 
- Daugelis šeimų turi savų tradicijų, ritualų. Kaip jūs tvirtinate savo šeimą?

- Labai mėgstame keliones, išvykas, mylime gamtą. Neseniai persikraustėme gyventi į namą, tad veiklos turime daug. Dažnai su šeima važiuojame pasivažinėti dviračiais, išbandome naujus maršrutus. Su vyru turime savo ritualą, mėgstame mėgautis kavos puodeliu gamtoje, kai geras oras išeiname pasėdėti į miškelį. Ir mūsų katinas visada pritupia šalia.
Per šventes visi kartu ruošiame maistą, puošiame Kalėdinę eglutę. Sakyčiau, šeimos tradicijos ir laimė susideda iš mažų dalykų ir dėmesingumo.
 
- Su vyru Viktoru ne tik esate kartu beveik du dešimtmečius, auginate sūnus, bet ir drauge dirbate. Su kokiais iššūkiais susiduria kartu dirbančios šeimos? Kokia jūsų patirtis – kaip spręsti kivirčus? 
- Su vyru esame geriausi draugai ir partneriai. Sukūrėme verslą kartu, jį plėtojame ir puoselėjame. Žinoma, visko būna, susiduriame su įvairias sunkumais, bet kartu veikti yra daug paprasčiau nei vienam. Turime suburtą „Daili“ komandą, kur kiekvienas atlieka savo vaidmenį. Jei taip nutinka, kad mano ir Viktoro požiūriai išsiskiria ir apsipykstame, stengiamės kuriam laikui atsiriboti vienas nuo kito, dirbti darbus atskirai, kol ir vėl viskas į vėžias sueina. Per tiek metų, kiek esame kartu, vienas kitą suprantame ne iš pusės žodžio, o iš pusės žvilgsnio.
 

- Nors kuri moterims, sutuoktiniui, norėdama nudžiuginti, ką nors pasiuvi?
- Labai retai, čia ne tik sutuoktinis, bet ir visi vyrai yra nuskriausti (šypteli). Būna, kad užeina vyriškis į mūsų parduotuvę ir, viską apibėgęs, liūdnai nukabinęs nosį išeina. - Yra sakoma, kad pagal rūbą pasitinka, pagal protą palydi. Ar esi sau atsakiusi, kiek drabužis svarbus šiuolaikinėje visuomenėje?

- Manau, drabužis šiuolaikinėje visuomenėje svarbus tiek, kad žmogus jį nešiodamas gerai jaustųsi, kad drabužis būtų patogus, nevaržytų judesių. Drabužis turi atspindėti žmogaus charakterį, atrodyti estetiškai, atitikti laiko dvasią.
 
- Kokiais darbais gyvenate šiuo metu? Kokie iššūkiai, svajonės darbinėje veikloje?
- Šiuo metu dar gyvename persikraustymo nuotaikomis, neseniai pakeitėme mados namų adresą – mano studija ir parduotuvė bus kartu. Artėja kalėdinis periodas, kuris mados pasaulyje būna karštas. Kartu su verslo partneriais kuriu net kelias kapsulines drabužių kolekcijas (tai lengvai tarpusavyje derančių 5-7 drabužių rinkinys – aut. past.): viena jų – vakarinių suknelių, kita – spalvinga, skirta jaunimui. Kartu jau eskizuoju ir dėliojuosi planus asmeniniam kolekcijos pristatymui, dirbu su stiklo papuošalų linija.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Socialinės iniciatyvos „Skirtingos Spalvos“ renginys apie autizmo spektro sutrikimą

   Socialinės iniciatyvos „Skirtingos Spalvos“ renginys apie autizmo spektro sutrikimą

   Penktadienį, balandžio 16 d. iniciatyva „Skirtingos Spalvos“ kviečia visus dalyvauti
   Atlikta reta operacija sugrąžino pacientą į pilnavertį kokybišką gyvenimą

   Atlikta reta operacija sugrąžino pacientą į pilnavertį kokybišką gyvenimą

   Respublikinės Klaipėdos ligoninės gydytojas gastroenterologas Arūnas Kančauskas 55-erių metų pacientui atliko rektovezikalinės fis...

   Budinti vaistinė


   Ekspertų raginimai vartoti vitaminą D atsispindi ir vaistinėje – įsigyjama dvigubai daugiau

   Ekspertų raginimai vartoti vitaminą D atsispindi ir vaistinėje – įsigyjama dvigubai daugiau

   Šalies gydytojai ekspertai ragina valdžios atstovus atkreipti dėmesį į vitaminą D, kaip Covid-19 infekcijos pasekmes &scaro...
   Vaistininkės rekomendacijos: kaip išsirinkti ir taisyklingai dėvėti respiratorių

   Vaistininkės rekomendacijos: kaip išsirinkti ir taisyklingai dėvėti respiratorių

   Švelnėjant karantino sąlygoms, gyventojai pamažu grįžta į įprastas darbovietes. Siekiant saugiai dirbti – neužsikrėst...

   Sveika šeima


   Grikiai – ne tik veganų mėsa

   Pasirodo, netgi pabodusios grikių kruopos gali būti patiekiamos gardžiai, įdomiai, o savo skoniu netgi priminti mėsą. Projekto „Inovatyvi mityba“ įkūrėjas Paulius Paulauskas teigia, kad ir mitybos pakeitimas gali atnešti visiškai kitokią gyvenimo kokybę.

   Sveikatos horoskopas


   Lapkričio 23 - 29 d.

   Avi­nas
   Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Indija: tikėjimas dievu nugalės viruso baimę

   Dar vasarį indų mokslininkai svarstė, jog sparčiai mažėjantį naujų užsikrėtimų COVID-19 skaičių iš dalies gali lemti ypatingas indų imunitetas infekcinėms ligoms. Tačiau dabar vėl mušami naujus susirgimų rekordai: per kelias savaites COVID-19 atvejų skaičiumi Indija pralenkė ir kurį laiką vienu didžiausių pandemijos žid...

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Tik suaugusiems
   Henrikas Vaitiekūnas Tik suaugusiems
   Kokia nauda iš burbulo?
   Henrikas Vaitiekūnas Kokia nauda iš burbulo?

   Naujas numeris

   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica