Aistė Smilgevičiūtė: „Vidinis moters švytėjimas, darantis ją gražią, - paslaptis“

Aigustė Tavoraitė
2015-10-05
Žemaitiškai prieš 16 metų Eurovizijoje Aistės Smilgevičiūtės (37) atlikta daina „Strazdas“ ne tik nudažė unikalaus balso dainininkės tolesnį kūrybinį kelią, bet ir įsipynė į jos kasdienį gyvenimą, tapo pasaulėžiūros dalimi. „Daug idėjų semiuosi iš mūsų istorijos, tautosakos, mitologijos aruodų“, – sako dainų atlikėja ir kūrėja.
Aistė Smilgevičiūtė: „Vidinis moters švytėjimas, darantis ją gražią, - paslaptis“
„Kasdienis poilsis ir miegas man yra būtinybė. Tai – vienas geros sveikatos pagrindų. Taigi visuomet stengiuosi rasti galimybių nueiti anksčiau miegoti, geriau jau anksčiau keltis, nei kad naktinėti“, - sako dainininkė Aistė Smilgevičiūtė.

Ką tik nuaidėjo dar vienas, jau tradiciniu tapęs Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ rudens lygiadienio koncertas. Kiek jūsų muzikoje atsispindinti baltiškoji pasaulėjauta yra persmelkusi jūsų šeimos kasdienį gyvenimą? 
Išties vienokiu ar kitokiu pavidalu tie baltiški dalykai mūsų šeimoje gyvuoja – miškas, ąžuolas, piliakalniai, namuose kabantys sodai, senosios dainos, kas vakarą vaikams skaitomos pasakos... Taip pat ir šventės, dabar vadinamos kitais vardais, bet atėjusios iš gerokai senesnių laikų.
 
Kaip pasitinkate rudenį, kuo jums šis metas ypatingas? Juk daugeliui kūrėjų tai – įkvėpimo šaltinis.
Šiemet ruduo ypač gražus ir kupinas įvairių įvykių. Išties, patenku į tų kūrėjų ratą, kuriuos veikia šis metų laikas, suteikia kūrybinės atspirties. Ruduo mane yra įkvėpęs sukurti dainų. Apskritai kūrybines mintis budina įvairūs šaltiniai – mūsų istorija, tautosaka, mitologija. Idėjas taip pat gimdo viduje verdantys procesai, aplinkinių žmonių stebėjimas, jų atradimai...

Štai Karmazinų pilkapyne atliksime muzikinę mitologinę dramą „Dūšelės“. Tai labai rudeniškas, Vėlinių nuotaikos kūrinys apie seserį, išėjusią Anapus ieškoti nuo gyvatės įkandimo mirusio brolio. Rokas sudėliojo šį kūrinį remdamasis senaisiais lietuvių mirusiojo išlydėjimo tekstais bei tautosaka, senąja anapusinio pasaulio samprata.
 
O kokiais kūrybiniais ieškojimais alsuoja gimstantis naujas albumas „Vilko vartai“? 
Šiame albume kalbame apie žmogų, žengiantį per vidinius slenksčius vidinės brandos link. Dainos ir muzika kalba apie virpesius, atsirandančius tarp dviejų žmonių – tai lyg pasakojantys vyro ir moters duetai. Rinkinyje sugulė ir dainos apie žmogų, kuris žvelgia toliau bei mąsto plačiau, galvoja, kaip šiandienos pasaulyje kurti ateitį.
 
Su vyru Roku esate menininkų, pristatytų Lietuvos nacionalinei kultūros ir meno premijai gauti, sąraše. Kiek jums svarbus toks įvertinimas? 
Apie tokio įvertinimo svarbą su Roku kol kas nediskutavome, juo labiau kad dar esame tik pristatyti šiai premijai. Tačiau iš principo tokie įvertinimai mums atrodo svarbūs tiek, kiek jie padeda toliau eiti ir įgyvendinti sumanymus. Galbūt ant kaklo nešant vieną ar kitą „medalį“ ir ieškant valstybės paramos savo veiklai kokia užkarda ir lengviau atsivertų, o gal ir ne.
 
Galbūt gausiai į jūsų koncertus susiburiantys gerbėjai jums yra svarbesnis (į)vertinimo kriterijus?
- Mūsų klausytojai, žinoma, yra be galo svarbūs – juk jiems, o ne sienoms bei diplomams kuriame ir grojame (šypsosi).
 
O kokį matote savo klausytoją? Visgi jį sunkiai galima būtų pavadinti masiniu.

Išties, mūsų koncertuose atsitiktinių žmonių pasitaiko nedaug. Dažniausiai juose matau visomis prasmėmis gražius žmones. Labai džiugu, kad ateina kelios šeimų kartos – seneliai, tėvai, vaikai. Tai – muzikai ir poezijai jautrūs žmonės.
O šiaip, atrodo, šiuo atveju veikia ir „iš lūpų į lūpas“ principas – bendraminčiai pasidalina įspūdžiais, pasiūlo paklausyti, taip nauji klausytojai atranda mus, o mes – juos.
 
Auginate tris sūnus. Kaip motinystė atsiliepia kūrybiniam polėkiui? 
Aš su kiekvieno vaiko gimimu pajausdavau vis didesnę vidinę laisvę. Iš šalies tada atrodo, kad kaip tik esi labai suvaržytas. Taip iš tiesų kurį laiką ir būna. Tačiau tas laikas praeina, o vidinis žingsnis pirmyn lieka.

 
Ar užtenka laiko poilsiui?
Kasdienis poilsis ir miegas man yra būtinybė. Tai – vienas geros sveikatos pagrindų. Taigi visuomet stengiuosi rasti galimybių nueiti anksčiau miegoti, geriau jau anksčiau keltis, nei kad naktinėti.
 
Kokių maisto produktų ir gėrybių daugiausia jūsų virtuvėje?
Tam tikrų sveikos mitybos principų laikomės – būtinai pusryčiaujame, beveik nevartojame jokių pusfabrikačių, daug gaminame ir valgome namuose. Cukrų keičiame medumi, spaudžiame šviežias sultis. Žiūrime, kad produktai būtų kokybiški. Ir paprastumas mums patinka, nes tai neretai būna sveikiausia – grikiai, avižinė košė su vaisiais, burokėliai. Vaikams užsigerti geriausia – lietuviškos obuolių sultys ir vanduo.
 
Žavite spinduliuodama subtilų moteriškumą. Kaip manote, kur slypi moters grožio paslaptis? 
Matyt, kiekviena moteris individualiai jaučia tai, tačiau racionaliai analizuoti vargu ar sugeba... Gal tai – giluminė kūrybinė, gyvybinė energija, gal gebėjimas sutvarkyti visas chaotiškas gyvenimo dalelytes, atrasti vidinę harmoniją, pusiausvyrą? Išties šitai labai sunku įvardyti. Juk tas vidinis moters švytėjimas, darantis ją gražią, ir yra paslaptis (šypsosi).Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...
  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Jums tinkanti arbata gali atnešti daug naudos

  Arbata gaivina kūną, minkština širdį, budina mintį, sakė senovės persų gydytojas Avicenna. Kada kokią arbatą gerti, kaip ją paruošti, pasakoja prekybos tinklo „Skonis ir kvapas“ atstovas, arbatos žinovas Andrius Žilinskas.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  PAR virusas griebė už gerklės

  Statistiniais duomenimis, apie COVID-19 plitimą pasaulyje besidalijanti informacinė svetainė „Worldometers“ skelbia, jog Pietų Afrikos Respublika (PAR) pašoko į 15 vietą ir susirgimų skaičiumi toliau vejasi tokias šalis kaip Lenkija, Meksika bei Argentina. Panašu, jog ir vakcinacijos procesai šalyje klimpsta, o ligoninės nebes...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Informacijos disbalansas
  Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica