Ukmergės ligoninėje iš pagrindų atnaujintas Vidaus ligų skyrius

Deimantė Gruodė
2018-05-07
Ukmergės ligoninėje ilgai laukti pokyčiai: duris atvėrė iš pagrindų atnaujintas Vidaus ligų skyrius, remonto, išskyrus nedidelius kosmetinius „palopymus“, nematęs daugiau nei tris dešimtmečius. „Kartais tekdavo raudonuoti prieš šiame skyriuje gulinčius pacientus“, - atidarymo dieną pašmaikštavo Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas. Užtat dabar skyrius pavyzdinis – jaukus ir šiuolaikiškas, čia sudarytos puikios sąlygos tiek medikams dirbti, tiek ligoniams sveikti.
Ukmergės ligoninėje iš pagrindų atnaujintas Vidaus ligų skyrius
Ukmergės ligoninėje ilgai laukti pokyčiai: duris atvėrė iš pagrindų atnaujintas Vidaus ligų skyrius.

Kapitalinis remontas 
 

„Atidarėme Vidaus ligų skyrių, kuris nebuvo renovuotas nuo tūkstantis devyni šimtai aštuoniasdešimt ketvirtųjų! Palyginti, kaip skyrius atrodė anksčiau, pakeitimai atlikti didžiuliai. Atnaujinta santechnika, prie palatų įrengti tualetai, išklotos naujos grindys, o seniau linoleumas buvo lopomas daug kartų ir už jo nuolat kliūdavo pacientų kojos. Tai buvo likęs vienas labiausiai apleistų skyrių, nes pastaraisiais metais renovuodavome po vieną: 2015 metais - Ortopedijos-traumatologijos, 2016 metais - Radiologijos skyrių, pernai - Anesteziologijos-reanimacijos ir šiemet - Vidaus ligų“, - teigiamais pokyčiais džiaugiasi įstaigos vyriausiasis gydytojas Rimvydas Civilka.

 
Vidaus ligų skyriaus kapitalinio remonto darbai buvo pradėti pernai rugpjūčio pabaigoje. Jų metu suremontuotas visas ligoninės trečiame aukšte esančio skyriaus plotas ir virš jo esantis techninis aukštas su visomis šiuolaikinėmis technologijomis.
Pakeistas patalpų planavimas, įrengta trylika erdvių palatų, prie kurių yra sanitariniai mazgai, dušai, tualetai. Jei pacientas pageidaus, nuo šiol galės pasirinkti ir mokamą vienvietę palatą su atskiru dušu, tualetu, televizoriumi, šaldytuvu. Gydytojams ir slaugytojams sąlygos irgi ženkliai pagerėjo: įrengti patogūs ir erdvūs kabinetai, poilsiui bei persirengimui skirti kambariai.
 
Visos patalpos apstatytos naujais baldais, sumontuotos energiją taupančios apšvietimo ir ventiliacijos sistemos. Pacientų labui prie kiekvienos lovos atsirado personalo iškvietimo mygtukai.
„Vidaus ligų skyrius itin reikalingas ir užimtas. Gyventojai senėja, tad vyresnio amžiaus pacientų nuolat daugėja ir toks skyrius pustuštis nebūna. Aišku, kol vyko remontas, iškilo sunkumų – skyrių buvome iškėlę į senąsias reanimacijos patalpas. Darbuotojai iš tikrųjų vargo sunkiai sutilpdami, užtat dabar sulaukė gražaus renovuoto skyriaus“, - po jį vedžiodamas pasakojo įstaigos vyr. gydytojas.
 
Palyginus, kaip Vidaus ligų skyrius atrodė anksčiau, akivaizdu, kad buvo atlikti didžiuliai pakeitimai. Beje, skyriuose dominuojanti vis kita spalva (pavyzdžiui, Ortopedijos -traumatologijos skyriuje – mėlyna, Radiologijos -raudona...) ligoninei priduoda jaukumo ir žaismingumo.


Sulaukė savivaldos pagalbos 
R.Civilka atviras: jei ne savivaldos pagalba, vargu, ar būtų įmanoma vien įstaigos lėšomis atnaujinti tokį didelį skyrių.
Beveik 436 tūkstančius eurų kainavusiai Vidaus ligų skyriaus renovacijai 210 tūkstančių eurų skyrė Ukmergės rajono savivaldybė, likusi suma – pačios ligoninės lėšos. Renginio dieną Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas akcentavo: „Laikomės pozicijos, kad uždirbtas lėšas įstaiga turi investuoti į ligonių gydymą, o prie infrastruktūros gerinimo turi prisidėti savivalda – tad skyrėme penkiasdešimt procentų renovacijai reikiamos sumos ir praktiškai baigiame sutvarkyti visą ligoninę, kad ji būtų patraukli čia dirbantiems medikams ir besigydantiems žmonėms.“
 
Vyriausiam pacientui – 102 metai
Audronės Augustėnienės vadovaujame Vidaus ligų skyriuje dirba penki gydytojai, trylika slaugytojų ir septyni pagalbinio personalo darbuotojai. Skyriuje - trisdešimt lovų, iš jų trys - geriatrijos, dvi – endokrinologijos ir trys – dienos terapijos.
 

„Medicina šiais laikais pasiekusi itin aukštą lygį. Lietuvoje turime pažangius vaistus, geras gydymo metodikas, tad žmonės šiuolaikinėje visuomenėje išgyvena žymiai ilgiau. Kaip tik turėjome šimto dvejų metų pacientą, kurį sėkmingai pagydėme ir išleidome į namus. Jis buvo pakankamai guvus, tik skundėsi blogu regėjimu. O devyniasdešimtmečiai pacientai jau nebestebina“, - šypsosi skyriaus vedėja A.Augustėnienė,

kurios nuomone, vidaus ligos - viena svarbiausių sričių medicinoje.

 
Geografiškai patogioje vietoje įsikūrusi gydymo įstaiga teikia paslaugas ne tik  Ukmergės, bet ir Širvintų, Molėtų, Anykščių, Jonavos bei kitų rajonų gyventojams.
„Gyventojų mažėja, tad stengiamės kuo daugiau pacientų pritraukti iš aplinkinių rajonų. Pastebime, jog kiekvieną mėnesį jų pas mus atvyksta vis daugiau. Ligoniai, turintys siuntimus, laisvi pasirinkti norimą gydymo įstaigą. Mūsų ligoninėje įranga moderni, nė kiek nenusileidžianti didžiosioms įstaigoms, specialistai - aukštos kvalifikacijos, o eilės palyginti nedidelės. Mažesnių ligoninių didžiulis privalumas – kad čia pacientai gauna žymiai daugiau dėmesio“, - pliusus vardija įstaigos vyr. gydytojas.
 
Jaunimas įneša naujovių
Įstaigos vadovas R.Civilka džiaugiasi, kad paskutiniaisiais metais buvo priimta nemažai jaunų gydytojų, kurie papildė irgi renovuotus Ortopedijos-traumatologijos, Anesteziologijos-reanimacijos skyrius, Konsultacinę polikliniką. Laukiama dar viena gydytoja – gastroenterologė, kuri pradės dirbti atnaujintame Vidaus ligų skyriuje.
„Ukmergė yra geografiškai patogioje vietoje“, - akcentuoja R.Civilka. Kadangi Vilnius ir Kaunas netoli, Ukmergės ligoninę mielai renkasi jauni specialistai, gyvenantys didmiesčiuose.
Čia jie įgauna klinikinės patirties, galimybę labiau pasireikšti nei dirbantieji didžiųjų miestų gydymo įstaigose.
 

„Ukmergės ligoninėje dirbu jau trečius metus. Čia yra visos galimybės kaip ir didmiesčiuose, o svarbiausia – šaunus kolektyvas. Kad ir alga mažesnė, bet visi draugiškai sugyvename. Pagrindinis darbas - operacinėje. Nuo ekstrinės traumatologinės pagalbos, lūžių fiksacijos iki klubo ir kelio sąnario endoprotezavimo, sausgyslių insercijos, artroskopijų, plaštakos chirurgijos. Kadangi čia yra galimybė gauti naujausias konstrukcijas, - nėra kokių nors archajinių metodų, visas darbas vyksta taikant naujausias technologijas, - galime pasidžiaugti itin gerais rezultatais.
Mano vizija – pasilikti Lietuvoje ir toliau čia dirbti“, - užsidegęs kalbėjo jaunas gydytojas ortopedas-traumatologas Mantas Kurminas.

 
Jam antrino Chirurgijos skyriuje dirbanti gydytoja chirurgė Milda Povilavičienė: „Kai atvykau į Ukmergę, visi man sakė: daktare, jūs čia tikrai neužsibūsite. Bet čia dirbu jau daugiau nei septynerius metus! Nors esu vilnietė, džiaugiuosi pasirinkusi Ukmergės ligoninę, kur atvykau internatūros metu tobulinti teorinių ir praktinių žinių. Pradėjau Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje, važinėdavau į budėjimus. Besimokydama rezidentūros paskutiniuose kursuose budėdavau ir Chirurgijos skyriuje. Vyresnieji rezidentai jau gali operuoti savarankiškai, tačiau privalo turėti galimybę pasikonsultuoti su patyrusiais gydytojais. Jų globojama pradėjau savarankiškai dirbti. Šiame skyriuje suburtas puikus kolektyvas, visada jaučiau palaikymą, paskatinimą.“
 
Gydytoja M.Povilavičienė profesinėje veikloje pasižymėjo, kuomet Ukmergės ligoninėje pradėjo atlikti unikalias operacijas – apendicitą šalino pro bambą darant vieną nedidelį pjūvį ir nepaliekant randų. Iki šiol tokiu būdu Lietuvoje buvo operuojami tik vaikai ir tai vos keliose gydymo įstaigose. Ukmergės ligoninė pirmoji šalyje, kurioje torakoskopo pagalba apendicitas šalinamas ir suaugusiems pacientams. 
„Stebint vyro – vaikų chirurgo - darbą, jam asistuojant kilo klausimas: jei per vieną pjūvį apendicitą galima pašalinti šimto kilogramų sveriančiam septyniolikmečiui, kodėl taip neoperuojami suaugusieji? Apie tai pasikalbėjau su vyriausiuoju ligoninės gydytoju Rimvydu Civilka, kuris manimi patikėjo ir nupirko reikiamą medicininę įrangą – torakoskopą“, - pasakojo šių operacijų pradininkė 33-ejų M.Povilavičienė.
Chirurgės teigimu, Ukmergės ligoninės įsigytas torakoskopas praverčia ir kitais atvejais, ypač esant neaiškioms diagnozėms, kai joms patikslinti reikia operacijos. Jų dažniausiai imasi Chirurgijos skyriuje dirbantys jauni gydytojai, kurie nevengia ir kitų gana sudėtingų, tik didžiosiose gydymo įstaigose praktikuojamų operacijų, naujoviškų gydymo metodų.
 

„Ukmergės ligoninėje kolegos neprieštarauja iniciatyvoms, pasitiki ir padeda. Tai labai svarbu pradedančiam gydytojui“, – sakė jauna medikė.
Kadangi chirurgiją paprastai renkasi vyrai, ar pacientai neišsigąsta sužinoję, kad pateks į chirurgės moters rankas?
„Būdavo, kad prieš urologinę operaciją pacientas paklausdavo manęs, ar nėra chirurgo vyro. Atsakius, kad šiuo metu nėra, bet galima porą valandų palaukti, kol šis atsilaisvins, pacientas sutikdavo: „Gerai, operuosiuos pas jus“. O paskui operacijos prašydavosi tik pas mane. Jei ginekologų vyrų moterys atsisako, manęs, kaip urologo, vyrai dar nebuvo atsisakę.
Iš tikrųjų žaviuosi vyr. gydytoju Rimvydu Civilka, kuris į mane iš karto žiūrėjo kaip į lygiavertį specialistą. Jam nebuvo svarbu, esu vyras ar moteris – vertino tik tai, kaip dirbu operacinėje“, - pripažinimu džiaugiasi jauna chirurgė, pridurdama, kad šioje srityje svarbi ne tiek fizinė jėga, kiek ištvermė.
 
Laukia didesnių algų
Įstaigos darbuotojai, be abejonės, akylai seka ir Lietuvos medikų sąjūdžio iniciatyvas.
„Lietuvos medikų sąjūdžio judėjimas yra taikus, keliantis į viešumą esmines problemas, kurių medicinoje susikaupė daug ir tęsiasi ištisus dešimtmečius. Mes palaikome tokį taikų bendradarbiavimą, derėjimąsi ir rezultatai jau iš tikrųjų pastebimi. Nuo gegužės mėnesio atlyginimams vis dėlto skirta daugiau pinigų. Aišku, dar sunku pasakyti, kiek pavyks pakelti atlyginimus, ar tikrai tiek, kiek oficialiai skelbiama, bet pokyčiai į gerąją pusę tikrai jaučiami. Manau, kuo daugiau sąjūdis bendradarbiaus su valdžia, tuo visiems bus tik į naudą – ir medikams, ir ligoninių vadovams. Nes turbūt nėra nė vieno Lietuvoje įstaigos vadovo, kuris nenorėtų pakelti gydytojams atlyginimų - tik kad būtų iš ko juos kelti“, - sakė Ukmergės ligoninės vyr. gydytojas R.Civilka.

 
Interviu

Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas:

- Mere, kaip vertinate Ukmergės ligoninės finansinius rodiklius?
- Prieš penkerius metus turėjome „minus“ penkis milijonus litų. Daugybė skolų, gydytojų trūkumas, algos vėlavo po du mėnesius - iš tikrųjų situacija buvo grėsminga. Praėjus penkeriems metams, kai prie įstaigos vairo stojo naujas vadovas Rimvydas Civilka, džiaugiamės atsinaujinusia ligonine, suburtu stipriu, kompetentingu kolektyvu, suvaldytomis sąnaudomis. Dabar įstaiga dirba pelningai, lyginant su panašios apimties gydymo įstaigomis respublikoje.
Tikrai suprantame, kad steigėjai irgi atsakingi už tai, jog paslaugų prieinamumas gyventojams būtų geras. Taip pat prisidedame penkiasdešimt procentų prie rezidentų ruošimo, sveikatinimo programų, kompiuterinės įrangos, infrastruktūros atnaujinimo. Dabar įrengėme keturis naujus butus: du skyrėme ligoninei, du - pirminiam sveikatos priežiūros centrui ir laukiame į Ukmergę atvykstančių jaunų gydytojų.
 
- Kur matote šios gydymo įstaigos privalumus, kurie masina čia atvykti jaunimą dirbti, o pacientus gydytis?
- Matome galimybę turėti Ukmergės regioninę ligoninę, nes didieji centrai – perpildyti, susidariusios didžiulės eilės. Juolab galime suteikti kokybišką ir prieinamą paslaugą tiek Ukmergės, tiek aplinkiniams rajonams: Širvintos, Molėtai, Anykščiai, kur patogus susisiekimas. Esame vidury Lietuvos, didžiojoje sankryžoje ir, manau, darbo jėgos pritraukimui bei atvykstantiems pacientams situacija mūsų atžvilgiu palanki. Taip pat numatome peržiūrėti susisiekimo sistemą, galvojame apie naujus sprendimus, kad žmonėms būtų lengviau atvykti į mūsų gydymo įstaigas. Tai yra kitų metų uždavinys, nes, kaip žinote, autobusų maršrutų mažėja, socialinė atskirtis didėja, tad ieškome sprendimo būdų ir, manau, surasime.
 
- Kaip vertinate Sveikatos apsaugos ministerijos užmojus tapti rajoninių gydymo įstaigų dalininkais?
- Mes tikrai esame atviri ir manome, kad dalyvaujant dalininkui jis irgi turi būti už tai atsakingas, būti tikras partneris. Negalime kurti atskiros sistemos - nei savivalda, nei centrinė valdžia. Jei mūsų sistema bus vieninga, viena kitą papildanti – laimėsime visi. Jei bus priešiška ar atsiras trintis, pralošime visi. Turime suprasti: taip, svarbu trečias lygmuo, bet neperkraukime didžiųjų centrų ir turėkime regioninius, kurie kokybiškai suteiktų antrinio lygio sveikatos priežiūros paslaugas. Nuimkime nuo didžiųjų centrų nereikalingus krūvius.
 
- Kokių sprendimų tikitės iš ministerijos?
- Pirmiausiai norime palaikymo iš ministerijos. Mes patys irgi kalbamės su gretimu rajonu - Širvintų ligonine dėl galimybės turėti bendrą įstaigą abiem rajonams, kad paslaugų prieinamumas pacientams būtų geresnis. Tiek Širvintų rajonas, tiek Ukmergės projektuojame įvairius modelius ir tikimės ministerijos palaikymo. Iš tikrųjų turime suvokti realybę: gyventojų skaičius mažėja, o norint išlaikyti gydytojus, patalpas, norint didesnių algų medikams, galima uždirbti tik iš paslaugų kiekio. O jei gyventojų mažėja, jei yra daug mažų įstaigų, žmonės lieka nepatenkinti ir jas pravažiuoja, čia reikia išlaikyti darbo vietas. Tik per kooperaciją, bet ne prievartinę. Dabar supriešinti visus lengva, bet mano pagrindinė nuostata – kad turime vieni kitus girdėti.

 
Skaičiai
VšĮ Ukmergės ligoninėje šiuo metu – 211 lovų, iš jų 85 palaikomojo gydymo ir slaugos, 4- paliatyvios pagalbos, 22- dienos stacionaro.
Čia dirba 458 darbuotojai, iš jų 108 gydytojai, 197 slaugos personalo ir 111 pagalbinio personalo.
Per metus atliekama 2300 chirurginių, traumatologinių – ortopedinių, ginekologinių, LOR ir kitų operacijų.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto sa...
    A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

    A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

    „Lėtinį skausmą kenčiantis žmogus gyvena nuolatinėje baimėje, kad skausmas paaštrės“, – sako Kauno klinik...

    Budinti vaistinė


    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...
    „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

    „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

    „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

    razinka


    Sveika šeima


    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ atliktas tyrimas. Konferencijoje dantų priežiūros specialistai aptarė esamą padėtį bei prevencines strategijas, padėsiančias spręsti spa...

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    G.Thunberg – pranašė savame krašte?

    Klimato aktyvistė iš Skandinavijos Greta Thunberg, matyt, priprato ne tik rėžti paveikias kalbas, bet ir bendrauti su policijos pareigūnais. Praėjusį mėnesį ji buvo sulaikyta Londone, mat į viešbučio patalpas trukdė įeiti naftos ir dujų bendrovių atstovams. Šią savaitę aktyvistė su bendraminčiai nelegaliai savo k...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Henrikas Vaitiekūnas Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Kaip striksi dominatriksė?
    Henrikas Vaitiekūnas Kaip striksi dominatriksė?

    Naujas numeris