Troškūnuose duris atvėrė renovuota palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė

Gintarė Kaminskienė
2015-12-07
Prieš daugiau nei savaitę Troškūnų Švenčiausios Trejybės bažnyčioje mišiomis pradėta Troškūnų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės atidarymo ceremonija. „Žinoma, neatskleisiu, kiek užsitęsė renovacijos darbai. Buvo kilę neaiškumų ir neapsiėjome be neramių nuotaikų. Tačiau dabar, žvelgiant į švytintį ligoninės vidų, pasitempusius darbuotojus, apima džiaugsmas“, – sako Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centrui ir dešimčiai padalinių, įskaitant ir renovuotą ligoninę, vadovaujanti Zita Neniškienė.
Troškūnuose duris atvėrė renovuota palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė
85 proc. Troškūnų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės remontui atlikti reikalingos sumos, o t.y kiek daugiau nei 500 tūkst. eurų, sudarė ES fondų parama, likusieji pinigai – apie 95 tūkst. eurų – skirti iš valstybės biudžeto.

Pagerbė gausus būrys svečių

Šv. Mišiose, be rajono medicinos darbuotojų, dalyvavo Seimo narys Sergėjus Jovaiša, ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus patarėjas sveikatai Antanas Vinkus, ministro pirmininko patarėja Auksė Kontrimienė, Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos priežiūros departamento direktorius Zdislavas Skvarciany, Panevėžio teritorinės ligoninių kasos atstovai - direktoriaus pavaduotoja Alma Čiplienė ir Ekspertizės skyriaus vadovas Edgaras Voras, rajono savivaldybės administracijos atstovas, mero patarėjas Donatas Vaičiūnas, vicemeras Sigutis Obelevičius ir savivaldybės gydytoja Vaiva Daugelavičienė, Tarybos nariai Donatas Krikštaponis, Dainius Žiogelis, gydytojas Vilius Januška, Troškūnų seniūnas Antanas Jankauskas ir gausus būrys kitų svečių.
„Ne kiekvieną dieną čia tiek būna žmonių. Esu nustebęs ir kartu labai džiaugiuosi, kad dauguma svečių atvykimu pagerbė mūsų nedidelį miestelį ir ligoninę. Mums šiandien - šventė, nes daug metų dirbome nepavydėtinomis sąlygomis, bet mūsų direktorės Zitos Neniškienės pastangomis, mažam miesteliui pavyko atidaryti tikrai prestižinę ligoninę“, – sveikinimo žodį, svečiams sugužėjus į Troškūnų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninę, tarė nuo pirmųjų įstaigos gyvavimo dienų čia dirbantis vyriausiasis gydytojas Raimondas Bukelis.
Troškūnų Švenčiausios Trejybės parapijos klebonas Saulius Filipavičius pašventino atidaromą ligoninę. „Veltui sargybiniai budi, jeigu Dievas miesto nesaugo, veltui statybininkai pluša, jeigu Dievas miesto nestato. Tai – žodžiai iš Švento Rašto. Viskam, ką mes darome, reikalinga Dievo palaima. O viskas, ką žmogus daro iš širdies kitų žmonių labui – Dievas laimina dvigubai. Visi mes, čia susirinkę, linkime, kad ligoninėje dirbančius, visus, kurie ateina čia, ieškodami sveikatos, užuojautos, pagalbos, lydėtų Dievo palaima. Linkime, kad čia dirbančių žmonių širdys būtų pripildytos ir reikalingų žodžių, kurie pasiekia kito širdį, ir reikalingų žinių, kurios palengvina kito žmogaus skausmą“, – gydytojams, slaugytojams ir pacientams linkėjo klebonas.
 
Prisidėjo ES ir valstybė

Anykščių rajono gyventojams pirminės sveikatos priežiūros paslaugas teikia Anykščių rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centras, kurį sudaro dešimt padalinių. Z.Neniškienės vadovaujamoje įstaigoje laikomasi vokiško modelio, tad praktiškai visi padaliniai turi vyriausiuosius gydytojus. Vienas tų padalinių – Troškūnų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė, teikianti stacionarias palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas.
Anksčiau Troškūnuose įsikūrusios patalpos nebuvo visiškai pritaikytos slaugomiems pacientams – per maži tualetai, dėl vėdinimo trūkumo kaupėsi drėgmė ir šlapo bei pelijo sienos. Nebūta lifto. Tad teikti kokybiškas palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas buvo sudėtinga. Todėl nutarta pretenduoti į Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšas. Projekto tikslas – užtikrinti ir pagerinti palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų teikimo kokybę Anykščių rajono gyventojams.
Projekto metu suremontuotos ligoninės patalpos ir įsigyta reikiama medicininė įranga. Įstaigos direktorė Zita Neniškienė sako, kad be Europos Sąjungos paramos tokios apimties projektas negalėtų būti įgyvendintas dėl lėšų stokos, jis būtų netekęs kompleksiškumo ir negalėtų užtikrinti ilgalaikio teigiamo poveikio bei tęstinumo.
 
Statė, statė ir pastatė
Nors atidarymo šventės metu prisiminta, kad Troškūnų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės renovacija užtruko, mat netrūko sunkumų, su jais galiausiai susidorota – statybų vadovas UAB „Anrestas“ direktorius Kęstutis Juška įteikė įstaigos tiesioginiam vadovui R.Bukeliui simbolinį raktą.
„Žinoma, neatskleisiu, kiek užsitęsė renovacijos darbai. Buvo kilę neaiškumų ir neapsiėjome be neramių nuotaikų. Tačiau dabar, žvelgiant į švytintį ligoninės vidų, pasitempusius darbuotojus, apima džiaugsmas“, – šypsosi Z.Neniškienė.
Apie puikius pagaliau įgyvendinto projekto rezultatus jai antrina ir R.Bukelis: „Iš esmės mūsų ligoninė pasikeitė. Vidus dabar visiškai pritaikytas pacientų poreikiams: viskas taip, kaip ir priklauso, atsižvelgiant į higienos reikalavimus. Turintiesiems negalią pritaikytos vonios ir dušai. Įsigijome ir reikalingos aparatūros: defibriliatorių, kardiografą, deguonies tiekimo aparatą, perkėlimo lentas. Slaugytojų padėjėjoms dirbti dabar kur kas lengviau. O tai, ko negavome iš projektinių lėšų, parūpino mūsų direktorė. Už tai esame jai labai dėkingi“, – dėkojo medikas.
 
Tarp kitko
85 proc. remontui atlikti reikalingos sumos, o t.y kiek daugiau nei 500 tūkst. eurų, sudarė ES fondų parama, likusieji pinigai – apie 95 tūkst. eurų – skirti iš valstybės biudžeto.


 


Sveikinimai
Ministro pirmininko patarėjas sveikatai Antanas Vinkus:

- Šiandien – neeilinė diena. Garbingas jūsų kelias, brangūs medikai, prikelti žmogų gyvenimui, padėti grumtis su liga, skiepyti jam meilę ir viltį. Jūs kraštutinės akimirkos sąlygomis liekate vieninteliai sprendimų priėmėjai. Tik nuo jūsų kompetencijos, savitvardos, psichologinių žinių, meilės žmogui, priklauso, ar jis išgyvens ir ar patiems bus lemta eiti garbingu mediko keliu. Didžiuojamės šalies kardiochirurgija, hematologija, trasplantologija, pulmonologija... Galima vardyti ir vardyti. Tačiau tiems, kam teko susidurti su slauga, žino, kad tai – didžiulis menas. Kiekviena diena ligoniui yra Dievo dovana – saugokime tai. Tarnystė žmogui – sunki, tačiau jei pasirinkome šį kelią, eikime juo. Medikas nuo pat pirmos susitikimo dienos su ligoniu turi būti diplomatas. Padarykite viską, kad ligonis jumis pasitikėtų.
 
Ministro pirmininko patarėja Auksė Kontrimienė:

- Kai vaikščiojau po ligoninę, mane aplankė du prieštaringi jausmai. Kaip Vilniaus miesto savivaldybės Sveikatos komiteto pirmininkė jaučiu, kad sostinėje tikrai būtų pavydinčių Troškūnams. Kita vertus, labai džiaugiuosi, kad Europos Sąjungos pinigai atitenka ne didmiesčiams, o mažiems miesteliams. Čia kuriamos darbo vietos, leidžiama žmonėms dirbti ir užsidribti. Tačiau ne sienos yra svarbiausia, o čia dirbančių žmonių šiluma, pagarba, atjauta ir nuoširdumas.
 

Anykščių rajono vicemeras Sigutis Obelevičius:

- Šis renovuotos ligoninės atidarymas man yra ypač smagus ir arti širdies. Gyvenu visai netoliese, tad visai gali būti, kad sulaukęs garbaus amžiaus pats tapsiu šios įstaigos pacientu. Stebėjau renovacijos procesą nuo pirmos dienos, vykdamas per Troškūnus į darbą. Mačiau ir tuos sunkumus, su kuriais netikėtai susidūrė statybininkai, ir tuos, su kuriais dorojosi personalas bei pacientai. Pagaliau viskas baigėsi ir mes turime atnaujintą ligoninę ir puikias sąlygas ligoniams.
 


Troškūnų seniūnas Antanas Jankauskas:

- Aš norėčiau, kad ši šventė Troškūnose niekuomet nesibaigtų. Ir kad bent dalis jūsų pasiliktų čia. Tuomet visi būsime sveiki ir gydytojų visiems pakaks. Visam kolektyvui norėčiau palinkėti sveikatos. Pats nuostabiausias dalykas tas, kad naujai renovuota ligoninė išlaikė trisdešimt darbo vietų. Už tai esu dėkingas Zitai Neniškienei, Raimondui Bukeliui, visiems darbuotojams ir rajono vadovui. Tai ženklas, kad mūsų miestelis dar ilgai gyvuos.
 


Panevėžio Teritorinės ligoninių kasos direktoriaus pavaduotoja Alma Čiplienė:

- Labai džiugu dalyvauti iškilmėse, kai švenčiamas darbo sąlygų gerinimas darbuotojams ir paslaugų kokybė pacientams. Kaip ligonių kasai, kuri apmoka suteiktas paslaugas, labiausiai mums rūpi pastarieji. Todėl tikimės, kad šioje ligoninėje pacientams bus gera ir patogu, o kolektyvas dirbs entuziastingai.
 Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro direktorė Zita Kapušinskienė:

- Troškūnų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės atidarymas man leido vėl atvykti ten, kur baigiau vidurinę mokyklą. Labai džiaugiausi pamačiusi gražią ir nepaprastai jaukiai sutvarkytą slaugos ligoninę. Džiaugiuosi, kad mano kolegė ir bendravardė Zita Neniškienė labai stengėsi, jog ši ligoninė šiandien būtų tokia, kokią matome. Džiaugiuosi ir dėl to, kad Troškūnų ligoninė gydytojas Raimondas Bukelis dirba čia nuo pat kadencijos pradžios. Man džiugu matyti, kad Troškūnai gyvena ir gražėja.
 

Kupiškio pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Dovilė Kulbokienė:

- Koks gi namas be medžio? Linkiu gerbiamam Troškūnų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės vyriausiajam gydytojui Raimondui Bukeliui būti medžiu. Teikti ramybę, paguodą, rudeniniams lapams nukritus, pavargusiam žmogui būti atgaiva. Būkite stiprus, toks medis, kuris niekuomet nevysta.
 


Panevėžio palaikomosios slaugos ir gydymo ligoninės direktorė Violeta Grigienė:

- Tikrai žinome, ką reiškia renovacija. Tiek psichologine, tiek emocine prasme tai – didžiulis išbandymas kolektyvui. Puikiai jus suprasdami, norime palinkėti personalui stiprybės, sveikatos, nesenkančių sielos lobių, ko reikia darbuotojams, kasdien save atiduodantiems pacientams. Būkite tokie nuostabūs šventiški kasdien, ne vien šia ypatinga proga. Tegul jūsų ligoninė ir toliau lieka traukos centru ne tik Troškūnų seniūnijos gyventojams, bet ir visų Anykščių rajono seniūnijų gyventojams. Kad šie žinotų, jog čia gali gauti ne tik modernias ir kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas, bet kad čia ras ir nuostabius, mylinčius savo darbą žmones, profesionalus, kurie ne tik pagydys kūną ir sielą, bet kartu sugebės atjausti juos, prisiliesti savo nuostabiomis rankomis ir tikrai dažnai pakylėti virš šios nuodėmingos žemės.
 
Gydytojų sąjungos pirmininkas Kęstutis Jacunskas:

- Labai malonu perduoti linkėjimus visos Gydytojų sąjungos vardu. Mūsų sąjungos nariai, įskaitant ir jus, turbūt vieni labiausiai laukusių pakartotinio šios ligoninės atidarymo. Žinia, kad mūsų rajono gyventojai yra vieni iš vyriausių šalyje. Tokiose įstaigose kaip Troškūnų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė susidaro eilės, sunku į jas patekti. Matėme sunkumus, su kuriais susidūrėte, bet pagaliau viskas baigėsi gerai. Mūsų gydytojai vėl nusiteikė jums siųsti kuo daugiau pacientų.
 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...
  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Jums tinkanti arbata gali atnešti daug naudos

  Arbata gaivina kūną, minkština širdį, budina mintį, sakė senovės persų gydytojas Avicenna. Kada kokią arbatą gerti, kaip ją paruošti, pasakoja prekybos tinklo „Skonis ir kvapas“ atstovas, arbatos žinovas Andrius Žilinskas.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  PAR virusas griebė už gerklės

  Statistiniais duomenimis, apie COVID-19 plitimą pasaulyje besidalijanti informacinė svetainė „Worldometers“ skelbia, jog Pietų Afrikos Respublika (PAR) pašoko į 15 vietą ir susirgimų skaičiumi toliau vejasi tokias šalis kaip Lenkija, Meksika bei Argentina. Panašu, jog ir vakcinacijos procesai šalyje klimpsta, o ligoninės nebes...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Informacijos disbalansas
  Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica