Šiaulių reabilitacijos centras verčia naują veiklos puslapį

Aigustė Tavoraitė
2016-12-16
VšĮ Šiaulių reabilitacijos centras greitai pasiūlys dar daugiau kokybiškų paslaugų – jau po kelių mėnesių duris atvers rekonstruotas cokolinis aukštas. Čia centro lankytojų lauks ne tik komfortiškesnėje aplinkoje atliekamos jau pamėgtos procedūros, bet ir ne viena naudinga naujovė.
Šiaulių reabilitacijos centras verčia naują veiklos puslapį
Daugiau nei trisdešimt metų neremontuotame cokoliniame aukšte pakeista visa santechnika, elektros instaliacija, sudėtos naujos plytelės. Centro darbuotojai pabrėžia, jog aplinka pasikeitė neatpažįstamai, pasitinka visiškai kitoks išplanavimas.

Laukia daugiau lankytojų

Kompleksines reabilitacijos paslaugas teikiantis ir įvairių sveikatinimo procedūrų gausa galintis pasigirti VšĮ Šiaulių reabilitacijos centras kitus metus pasitiks stipriai atsinaujinęs. Į pabaigą artėja daugiau nei trisdešimt metų neremontuoto įstaigos cokolinio aukšto rekonstrukcijos darbai.
Daugiau nei dešimtmetį Šiaulių reabilitacijos centrui vadovaujanti gydytoja Irina Jazdauskaitė-Uščiauskienė tikisi, jog atvėrus suremontuotas patalpas centras sulauks dar didesnio lankytojų srauto. „Jau dabar yra nemažai klausinėjančiųjų – žmonės kasdien skambina ir domisi, kada atsidarys naujas kompleksas“, – sakė įstaigos direktorė.
 
Didžiąją dalį pinigų remontui – 400 tūkst. eurų – įstaiga gavo iš Valstybinio investicinio projekto (VIP), dalį lėšų investavo pati. „Vienos patalpos jau yra suremontuotos. Kitoje cokolinio aukšto pusėje dar atliekami paskutiniai remonto darbai. Be to, reikia pabaigti įsigyti įrangą. Buvo pakeista visa santechnika, elektros instaliacija, sudėtos naujos plytelės. Aplinka pasikeitė neatpažįstamai, visiškai kitoks išplanavimas“, – rodydama baigiamas suremontuoti patalpas pasakojo fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Daiva Kaušaitė.
Cokolinio aukšto rekonstrukcija – tik dalis projekto. Reabilitacijos centro pastato dar laukia apšiltinimo darbai. Taip pat bus išgrįsta nauja automobilių stovėjimo aikštelė ir sutvarkytas paradinis įėjimas, laiptai.
 
Naujos vandens procedūros
Sveikatą atgauti atvykę lankytojai jau greitai galės išbandyti daugiau įvairių vandens procedūrų. Kineziterapija vertikaliose voniose vykdavo ir anksčiau, tačiau dabar paslauga vienu metu galės naudotis daugiau pacientų. „Dabar naujajame didžiajame baseine galės fizinius pratimus atlikti iki šešių aštuonių žmonių grupė. Mažesnioji vertikali vonia labiau skirta individualiems užsiėmimams – daugiausiai tilps trys asmenys. Anksčiau teturėjome du mažus baseinus“, – aiškino D.Kaušaitė.
 
Geresnį gydymo efektą leis pasiekti šalia integruoti treniruokliai – bėgimo takelis ir dviratis. Žadama įrengti ir vandens batutą, specialius prietaisus tempimo pratimams vandenyje atlikti. Taip pat – supirkti užsiėmimams reikalingas priemones: vandens svarmenis, porolonines baseino lazdas ir kita. Be to, dalies baseino dugnas yra kilnojamas, leisiantis pritaikyti vandens gylį pagal pacientų poreikius. Prieš leidžiant naudotis naujais įrengimais pirmiausia juos išbandys patys specialistai.
 

Mankšta vandenyje paspartina sveikimą
„Žmonėms labai patinka vandens procedūros. Jas išbandę visada nori sugrįžti. Kai žmogui patari, kad reikėtų mankštintis, jis dažniausiai moja ranka sakydamas, kad žino, kaip tai daryti. Bet kai pasiūlai išmėginti pratimus atlikti vandenyje, vėliau noriai patys moka už tokias procedūras“, – pastebėjo specialistė.
 
Gydytoja paaiškino, kad vandenyje žmogaus svoris sumažėja apie dešimt kartų, todėl baseine judesius atlikti yra žymiai lengviau, o sveikimo rezultatas žymiai greitesnis. „Jei kineziterapijos salėje ar sporto klube yra suprakaituojama ir išvargstama, tai vandenyje būdami žmonės patiria malonumą, o nuovargį pajunta tik vėliau. Taigi tokios procedūros ne tik yra naudingos kūnui, bet ir pakylėja emociškai“, – sakė D.Kaušaitė.
 
Užsiėmimai vertikaliose voniose naudingi judamojo atramos aparato sutrikimų turintiems pacientams, patyrus traumų, po kelio menisko, raiščių operacijų, varginant apatinės, viršutinės nugaros dalies, pečių juostos skausmams, tinka lavinti pusiausvyrai. Šios procedūros tinka visiems, išskyrus chlorui alergiškus ir vandens bijančius žmones.
 
Efektyvus vandens srovių masažas
Nenorintys pasinerti į baseiną gali rinktis cirkuliarinį dušą. Specialioje kabinoje žmogaus kūnas iš visų pusių yra masažuojamas įvairaus stiprumo vandens čiurkšlių. „Toks gydomasis dušas ypač tinka esant sutrikusiai medžiagų apykaitai, kraujotakai, kai vargina šąlančios rankos, kojos“, – kalbėjo D.Kaušaitė.
 
Gretimoje kabinoje laukia dar ekstremalesnė procedūra – apsipylimas stiprios srovės lediniu vandeniu. Taip pat lankytojai galės išmėginti masažinį vandens takelį kojoms. Įrenginio sienelėse yra įrengta vertikalių vamzdelių su skylutėmis sistema. Besikeičiančios temperatūros ir slėgio vanduo čiurkšlėmis masažuoja blauzdas, o specialus dygliuotas takelis – pėdas.
„Ši penkiolika minučių trunkanti procedūra skiriama besiskundžiantiems  įvairiomis sveikatos problemomis – jei vargina šąlančios, stingstančios pėdos, kojų nuovargis, sunkumas“, – aiškino gydytoja.
 
Gydanti pirčių šiluma
Centro lankytojų lauks ir naujai įrengtos turkiška ir infraraudonųjų spindulių pirtys. Veikiamas infraraudonųjų spindulių kūnas sušyla giliai ir tolygiai. Taip kūnas atpalaiduojamas, atlėgsta skausmas, sumažėja raumenų įtampa.
 
„Šiluma gerina medžiagų apykaitą, kraujotaką, pagerėja judėjimo funkcija. Todėl ši procedūra ypač tinka varginant sąnarių, raumenų skausmams, kvėpavimo takų problemoms, kada sunku atsikosėti. Sustiprėja sveikata po plaučių uždegimo, kitų peršalimo ligų“, – pastebėjo D.Kaušaitė.
Turkiškoje pirtyje kūną šildo garai, kurie sukelia gausų prakaitavimą. Šiai pirčiai būdingas aukštas oro drėgnumas. Turkiška pirtis puikiai tinka ir sunkiai galintiems ištverti karštį žmonėms. Pirtyje yra palikta vietos ir neįgaliajam su vežimėliu.
 
Išliks pamėgtos procedūros
Atnaujintose ir išplėstose patalpose pacientai galės mėgautis ir jau įprastomis vandens procedūromis, gydomojo purvo ir parafino aplikacijomis. Be specialių vonelių rankoms, kojoms, atpalaiduojančiai ir raminančiai veikia panirimas į gydomają perlinę vonią. Priklausomai nuo susirgimo gali būti naudojami įvairūs priedai – terpentinas (varginant judamojo aparato sutrikimams, šąlant, tirpstant galūnėms), pušų ekstraktas (taikoma kvėpavimo takų ligų prevencijai ir jomis persirgus), jodas-bromas (esant miego sutrikimams, stresui, įtampai), jūros druska bei mineralinis vanduo. Kai įtampa taip „sukausto“ žmogų, kad net sunku išmasažuoti specialistui, ypač padeda povandeninis masažas. „Tai mokama procedūra, bet žmonės labai noriai ją rinkdavosi. Kol vyksta rekonstrukcijos darbai, ši paslauga nėra teikiama“, – pastebėjo specialistė.
 
Likėnų purvo aplikacijų terapija, derinanti šiluminį, cheminį ir mechaninį poveikius, taikoma pacientams kenčiantiems įvairius nugaros, sąnarių skausmus, turintiems kitų judamojo-atramos aparato problemų, po traumų, sergantiems reumatoidiniu artritu. Taip pat tai padeda nervų sistemos ligomis sergantiems žmonėms.
„Parafino aplikacijas dažniau renkasi moterys, ypač – jei šąla rankos, vargina raumenų įtampa, kojų mėšlungis, sprando, nugaros skausmai. Ši procedūra naudinga esant kontraktūroms – po parafino procedūros daug lengviau atlikti masažą, didesnis efektyvumas pasiekiamas taikant fizinius pratimus. Tačiau parafino aplikacijos nerekomenduojamos turintiems labai aukštą kraujospūdį“, – kalbėjo D.Kaušaitė.
 
Laukia ir poilsio kambarys
Centro lankytojas pasitiks ir atnaujinta sveikatinimo procedūrų patalpa. Odos šveitimas, įvairios kaukės, įtrinimo ir įvyniojimo procedūros naudojant natūralius produktus, anticeliulitinis masažas – tik dalis teikiamų paslaugų besirūpinantiems savo išvaizda ir sveikata.

 
Cokoliniame aukšte įrengti ir atskiri moterų bei vyrų persirengimo kambariai su dušais, taip pat – poilsio kambarys. „Po procedūrų skubėti į lauką iškart nerekomenduojama. Ypač po pirties ar purvo procedūrų, juo labiau jei oras ne vasariškas. Be to, kad būtų pasiektas geresnis gydymo efektas, atlikus kaklo ar juosmens tempimą vandenyje nerekomenduojama iškart sėdėti ar sėsti prie vairo“, – paaiškino gydytoja.
 
Įsigijo daugiau modernių aparatų
Kai prieš porą metų vasaros pradžioje prasidėjus remontui cokolinis aukštas buvo uždarytas, kai kurie jame buvę procedūrų kabinetai perkelti į kitus centro pastato aukštus arba pasiūlytos procedūrų alternatyvos.
„Pavyzdžiui, vietoj gydomojo purvo naudojame jo vienkartinius paketus. Įsigyta ir naujų modernių aparatų – rankų ir kojų vandens masažas aparatu „Aquaroll Pro“, CO2 dujų vonia, sauso vandens masažo aparatas“, – pasakojo D.Kaušaitė.
 
Kojų ir rankų vandens masažas atliekamas parinkus atitinkamą vandens temperatūrą veikiant pastoviam slėgiui, kurį sudaro stiklo rutuliukai ir atitinkamas jų sukimosi greitis. Stiklo rutuliukų ir vandens nuolatinis judėjimas bei slėgis sąnarius, raumenis ir raiščius veikia kaip spaudimo terapija.
 
Po tokios procedūros pagerėja kraujotaka ir mikrocirkuliacija, plaštakų ir pėdų odos būklė, greitinamas randų, žaizdų gijimas, mažėja sąnarių skausmas. Ypač gerai kraujotaką stimuliuoja ir hidromasažas. Tą patvirtino ir procedūrą pirmą kartą išmėginęs centro lankytojas. Šio vandens masažo įvairaus intensyvumo srovių pagalba yra masažuojamas visas kūnas arba atskiros kūno sritys. Procedūra atliekama per rūbus pa-cientui gulint ant nugaros, nustačius norimą programą ir vandens srovių kryptį. Pagal galimybes masažo metu oras gali būti aromatizuotas, siekiant pagerinti paciento nuotaiką ir pagilinti atsipalaidavimą.
 
Sukuria Negyvosios jūros klimatą
Specialistė pastebėjo, kad tarp reabilitacijos centro lankytojų populiarus išlieka prieš daugiau nei trejetą metų įrengtas Negyvosios jūros klimato ir spalvų terapijos kambarys. Tokią terapinę procedūrą šiauliečiai Lietuvoje pritaikė pirmieji. Negyvosios jūros klimatas patalpoje sukuriamas ultragarsinio prietaiso pagalba purškiant sterilų 5 proc. šios jūros druskos tirpalą, kuris sklinda į aplinką sauso rūko pavidalu.

 
Ši procedūra yra kur kas veiksmingesnė už apsilankymą įprastame druskos kambaryje, nes gydomosios dalelės įsiskverbia giliai į kvėpavimo takus, pasiekia smulkiausias bronchų „šakeles“ ir sunaikina bakterijas. Todėl pirmiausia ši terapija naudinga sergant kvėpavimo takų, odos ligomis, taip pat – varginant nemigai, stresui, nuovargiui, galvos svaigimui ir pan.
Negyvosios jūros klimato terapija Šiaulių reabilitacijos centre taikoma kartu su spalvų ir muzikos terapija. Besimainančios vaivorykštės spalvos ir rami muzika užtikrina daug geresnį reabilitacinį poveikį.
 
Skausmui įveikti – gydomieji masažai
Kovojantys su skausmu bei nemiga, nervų sistemos negalavimais, stresu gali išmėginti įvairių rūšių atpalaiduojančius ir gydomuosius japonišką, klasikinį kinišką, manualinį limfodrenažo, tailandietišką jogos ir pėdų bei kitus masažus.
„Šias procedūras vienodai mielai renkasi tiek vyrai, tiek moterys. Pastarosios gal dažniau išbando masažą karštais akmenimis, vyrai – taškinį ar judesių amplitudę koreguojantį, raumenis atpalaiduojantį japonišką masažą. Kai kurie masažai gali būti ir skausmingi, kai pataikoma į jautrius taškus“, – pastebėjo masažuotojas Mindaugas Drufas.
 
Norinčiųjų susigrąžinti sveikatą taip pat laukia daug kitų įvairių fizioterapijos bei kineziterapijos procedūrų, ergoterapija, logoterapija, trakcinė terapija, net akupunktūros procedūros. Taip pat – medicinos psichologo, gydytojo chirurgo konsultacija, centre atliekamos infuzijos, injekcijos, laboratoriniai tyrimai.
 
Pasigenda valstybės rūpesčio
Šiaulių reabilitacijos centro vadovė I.Jazdauskaitė-Uščiauskienė džiaugėsi, kad besinaudojančiųjų įstaigos paslaugomis srautas išlieka stabilus – per dieną centre vidutiniškai apsilanko 200–400 žmonių.
Daugiausiai pacientų sulaukiama iš Šiaulių apskrities, pavieniai asmenys atvažiuoja ir iš kitų miestų. Paprastai atvykstama su gydytojo siuntimu, tačiau įstaigos koridoriuose kalbinti pacientai pastebėjo, kad skiriamų nemokamų užsiėmimų tikrai yra per mažai. Todėl netrūksta ir susimokančiųjų už procedūras.
„Didžiausia problema ir iššūkis šiandien yra tai, kad ambulatorinė reabilitacija ligonių kasų yra apmokama ribotai. Nuo gegužės pirmosios įsigaliojęs sveikatos apsaugos ministro įsakymas dėl galimų taikyti reabilitacijos procedūrų rūšių apsunkina galimybes padėti ligoniams“, – sakė I.Jazdauskaitė-Uščiauskienė.
 
„Dabar galima skirti tik pavienes medicininės reabilitacijos paslaugas, o už visa kitą reikia mokėti. Taigi turime platų procedūrų spektrą, bet negalime jų pasiūlyti, nes mūsų rankos yra lyg surištos. Pavyzdžiui, nėščiosios, žmones su širdies stimuliatoriais, onkologiniai ligoniai. Jiems reikalingų fizioterapijos procedūrų dėl jų būklės paskirti negalime, o masažas ne visada gali padėti. Deklaruojama profilaktikos svarba, tačiau tokiu atveju ambulatorinės paslaugos tik slopinama. Procedūrų kiekis tiek susiaurintas, tad ir norėdamas negali padėti žmogui“, – įsitikinusi ir gydytoja D.Kaušaitė.

 
Daugiau nei trisdešimt metų neremontuotame cokoliniame aukšte pakeista visa santechnika, elektros instaliacija, sudėtos naujos plytelės. Centro darbuotojai pabrėžia, jog aplinka pasikeitė neatpažįstamai, pasitinka visiškai kitoks išplanavimas.
 


Tarp kitko
Šiaulių reabilitacijos centras – viena didžiausių reabilitacinio darbo patirtį turinčių įstaigų Šiaulių regione. Tai specializuota gydymo įstaiga, teikianti fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojų konsultacijas, ambulatorines specializuotas asmens sveikatos priežiūros paslaugas, vykdanti ambulatorinę reabilitaciją, I reabilitacijos etapo paslaugas.

Viešoji įstaiga Šiaulių reabilitacijos centras yra sudariusi sutartis su Šiaulių, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Panevėžio teritorinėmis ligonių kasomis dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo.
Kartą atvykęs pacientas gauna kortelę ir vėliau pakartotinai jokios informacijos apie save teikti nereikia. To dėka pacientas kur kas greičiau aptarnaujamas, nereikia gaišti eilėje ar prie procedūrų kabineto. Be to, sunkiai judėti galintiems ligoniams yra siūlomos specialios priemonės – vežimėliai, vaikštynės, veikia liftas.



Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    J.Juchnevičiūtė: iš universiteto išeiname su daug žinių, tačiau be patirties

    J.Juchnevičiūtė: iš universiteto išeiname su daug žinių, tačiau be patirties

    „Nepamirškime, kad į šeimos gydytoją retas pacientas kreipiasi tik dėl vienos problemos. Dažnai už kreipimosi ...
    V.Kavaliauskienė: stengiuosi netaikyti kumščio politikos

    V.Kavaliauskienė: stengiuosi netaikyti kumščio politikos

    „Slaugytojai pacientui gali suteikti reikalingą konsultaciją, patarimus, išrašyti vaistus, užsakyti reikalingus tyrimus. Da...

    Budinti vaistinė


    Vaistų trūksta jau ir ligoninėse

    Vaistų trūksta jau ir ligoninėse

    Vaistų tiekimo sutrikimai – nemenkas rūpestis. Vaikų bronchų astmai gydyti mažų dozių inhaliatoriai didmeninės vaistų prekyb...
    Vaistininkai: geidžiami, bet nevertinami

    Vaistininkai: geidžiami, bet nevertinami

    Nors šalies vaistinių tinklas yra vienas tankiausių Europoje, o vaistininkų skaičius, tenkantis gyventojams, viršija...

    razinka


    Sveika šeima


    Nealkoholinis alus – alternatyva suaugusiems, bet ne vaikams

    „Atsiranda įrodymų, kad nealkoholiniai gėrimai gali paskatinti vaikus ateityje rinktis alkoholį“, – įspėja Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ekspertai. Jie teigia, kad nealkoholinis alus ar kokteiliai neturėtų būti parduodami nepilnamečiams, ir ragina valstybę priimti įstatymus, ribojančius amžių, nuo kada būtų gali...

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Ebolos „giminaitis“ jau nusinešė šešias gyvybes

    „Didžioji dauguma atvejų ir mirčių yra tarp sveikatos priežiūros darbuotojų“, – teigė Ruandos sveikatos ministras dr. Sabin Nsanzimana, kalbėdamas apie praėjusią savaitę patvirtintą Marburgo viruso protrūkį. Nors užsikrėtimo šiuo virusu atvejų jau ne vienerius metus pasitaiko pasaulyje, tai – pirmas jo ...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Adiulteriai, salafistai ir vištakieji
    Henrikas Vaitiekūnas Adiulteriai, salafistai ir vištakieji
    Felinoterapija ir ailurofobija
    Henrikas Vaitiekūnas Felinoterapija ir ailurofobija
    Talentas: 26 litrai... aukso?
    Henrikas Vaitiekūnas Talentas: 26 litrai... aukso?

    Naujas numeris