Panevėžyje – vienintelė apskrityje medicininė įranga ypač sunkios būklės ligoniams

Paulius Stravinskas
2018-06-21
Lietuvoje vis dar nėra pakankamai radiologinės diagnostikos centrų, kuriuose tyrimai ypač sunkiems ligoniams būtų atliekami specialia įranga. Prieš porą mėnesių į Respublikinę Panevėžio ligoninę atkeliavo dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatas, palengvinantis ne tik medikų darbą, bet ir sunkios būklės suaugusiųjų bei vaikų ligų diagnostines galimybes. Toje pačioje įstaigoje galima kokybiškai atlikti radiologinius tyrimus, greitai gauti atsakymą bei paskirti atitinkamą gydymą. 
Panevėžyje – vienintelė apskrityje medicininė įranga ypač sunkios būklės ligoniams
Medicinos diagnostikos centrų tinklo „Affidea Lietuva“ Panevėžio diagnostikos centre, esančiame Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, atliekami magnetinio rezonanso tomografijos (MRT) tyrimai, skirti įvairius sveikatos sutrikimas (traumoms, galvos ir stuburo, pilvo organų, krūtinės ląstos ir kitoms ligoms) diagnozuoti.

Naujos diagnostinės galimybės
 
Medicinos diagnostikos centrų tinklo „Affidea Lietuva“ Panevėžio diagnostikos centre, esančiame Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, atliekami magnetinio rezonanso tomografijos (MRT) tyrimai, skirti įvairius sveikatos sutrikimas (traumoms, galvos ir stuburo, pilvo organų, krūtinės ląstos ir kitoms ligoms) diagnozuoti. Visai neseniai šio centro diagnostines galimybes papildė nauja medicininė įranga. 

 
Anot Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytojos radiologės Ligitos Lidžiūtės, naujos įrangos dėka galima atlikti tyrimus sunkios būklės, neveiksniems pacientams bei mažiems vaikams, mat moderni technologija užtikrina galimybę tyrimą daryti su narkoze.
 
„Narkozės aparatas su dirbtine plaučių ventiliacija leidžia per atstumą stebėti paciento širdies darbą ir deguonies įsotinimą kraujyje bei matuoti jo kraujospūdį. Atlikus sedaciją, pacientas prislopinamas – MRT vamzdyje jis ramiai gali išbūti nuo pusės valandos iki penkiasdešimt minučių. Dėl to galima fiksuoti aukštos kokybės, ryškius ir aiškius vaizdus“, – sako L.Lidžiūtė. 
 
Sunkiausia diagnozuoti vaikus
Kaip sako Respublikinės Panevėžio ligoninės Reanimacijos skyriaus vedėja Eugenija Reinikovienė, dar prieš porą mėnesių MRT tyrimas be tokios įrangos ypač ribojo mažų vaikų bei sunkios būklės pacientų diagnostiką.
„Visuose kabinetuose, kur yra atliekami kompiuterinės tomografijos tyrimai, galėjome užmigdyti ligonį, tačiau iki šiol MRT tyrimo metu tokios galimybės nebuvo. Narkozė reikalinga tiems asmenims, kurie bijo ankštų erdvių, triukšmo ir negali ilgą laiką ramiai išbūti vienoje vietoje“, – sako E.Reinikovienė. 
 
Anot gydytojos, problemų dažniausiai kildavo su mažais vaikais, kurie daug blaškosi, verkia ir šaukiasi mamos.
„Anksčiau dažnai tekdavo stabdyti tyrimą, eidavome į vidų pasižiūrėti, kaip vaikas jaučiasi. Prašydavome tėvų pabūti šalia ir nuraminti, bet juk mamos šalia neįmanoma paguldyti. Vaikui esant neramiam, tekdavo net kartoti tyrimą“, – patirtimi dalijasi reanimatologė.
 
Taupo pinigus bei laiką
Kaip sako Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Mindaugas Vaitkus, nauja įranga ne tik pagerina medikų darbo kokybę, bet ir sutaupo ligonių laiką. 
 
„Anksčiau pacientams nepavykdavo iki galo atlikti tyrimo, o medikai negaudavo pakankamai informacijos, kad galėtų išsiaiškinti paciento negalavimus. Todėl sunkios būklės ligonius, kuriems tyrimas yra gyvybiškai būtinas, siųsdavome į Vilnių arba Kauną. Tokiu būdu susidarydavo nemažos pacientų eilės. O šiandien jau galime pacientui greitai pateikti atsakymą ir skirti atitinkamą gydymą čia pat, Panevėžio ligoninėje“, – aiškina M.Vaitkus. 
 
Be to, anot ligoninės direktoriaus pavaduotojo medicinai, tai leidžia sutaupyti ne tik paciento laiko, bet ir valstybės lėšų. 
„Dabar ženkliai padidėjo tikimybė nustatyti sunkios ligos pradžią, kol dar nejuntamos jos komplikacijos. Dėl to galima gydyti tik vieną ligą, skiriant gydymą kuo anksčiau“, – dėsto jis.
 
Aukso standartas užtikrina kokybę
Radiologė L.Lidžiūtė pabrėžia, kad kokybiška diagnostinė įranga itin svarbi nustatant tikslią diagnozę ir paskiriant tinkamą, optimalų gydymą.
„Panevėžio ligoninės „Affidea Lietuva“ diagnostikos centre šiuo metu yra 1,5 T galingumo MR tomografas. Tokio galingumo įranga pasaulinėje praktikoje laikoma „aukso standartu“, nes optimaliais ištekliais gauname optimalios kokybės vaizdus, kurie padeda tiksliau diagnozuoti ligą“, – aiškina L.Lidžiūtė. 

Tarp kitko:
 
UAB „Affidea Lietuva“ kartu su dar penkiomis kitų sričių kompanijomis buvo įvertinta kaip geriausias darbdavys.
 
2017 m. 66 kompanijos iš Baltijos šalių dalyvavo „AON Hewitt“ darbuotojų apklausoje „Best Employer 2017“ (liet. - Geriausio darbdavio tyrimas). „Affidea Lietuva“ šiame tyrime dalyvavo pirmą kartą. AON geriausio darbdavio tyrimas atliekamas apklausiant kiekvieną organizacijos darbuotoją. Tyrimo metu yra įvertinamas darbuotojų įsitraukimas, atsižvelgiant į svarbius įsitraukimo komponentus – darbdavio įvaizdį, tiesioginius vadovus, karjeros ir tobulėjimo galimybes, darbo sąlygas bei panašius su darbo aplinka susijusius aspektus. „Affidea Lietuva“ rezultatai smarkiai lenkia ne tik Lietuvos, tačiau ir Europos vidurkį: tyrimas atskleidė, kad net 82 proc. tyrime dalyvavusių įmonės darbuotojų yra įsitraukę į įmonės veiklą, kai vidutinis vidurkis Lietuvos ir Europos įmonėse siekia apie 50 proc.

 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...
  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...

  Budinti vaistinė


  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

  Sveika šeima


  Jei gali vaikščioti – gali ir šokti

  Kas sakė, kad baletas tik jaunoms nendrėms? Choreografė Neringa Kirklienė, vedanti šias šokių pamokas suaugusiems ir senjorams, įsitikinusi – šokti baletą niekada ne per vėlu. Elegancijos ir gracijos mokytis gali bet kokio amžiaus ir bet kokio kūno sudėjimo žmonės.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Vakcinų nuo COVID-19 lenktynės. Kas laimi?

  Šaltojo karo metais turėjome ginklavimosi varžybas, o šiemet – kuo tikriausias vakcinų lenktynes. Pagrindiniai žaidėjai tie patys – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija. Tik šį kartą tikslas iš pirmo žvilgsnio atrodo kilnus – kuo greičiau sustabdyti koronaviruso plitimą.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica