LSMU Slaugos fakultetas atšventė jubiliejų

www.lsveikata.lt
2017-12-14
Vienas jauniausių Lietuvos sveikatos mokslų universiteto padalinių – Slaugos fakultetas – iškilmingai pažymėjo 25 metų veiklos sukaktį. Šventiniame vakare prisiminta fakulteto istorija, pasakyta daug šiltų linkėjimų, skambėjo juokas ir daina.
LSMU Slaugos fakultetas atšventė jubiliejų

Jubiliejų iškilmės dažniausiai paskatina prisiminti praeitį, pasidžiaugti dabartimi ir užsibrėžti ambicingus tikslus ateities veiklai.
Jaunatviška, veržli Slaugos fakulteto dabartis universiteto bendruomenės svečius pasitiko jau ant slenksčio: šurmuliuojantis būrys fakulteto studentų sveikino besirenkančiuosius į šventinį vakarą, vaišino šviežiomis sultimis, kvietė įsiamžinti prie fotografijų sienos.
 


Slauga – prioritetinė LSMU kryptis 
„Universitetines slaugos studijas kūrėme neturėdami profesionalų, mokydamiesi iš kviestinių užsienio dėstytojų. Tada niekas nebūtų galėjęs nuspėti, jog po ketvirčio amžiaus slauga bus viena prioritetinių mūsų universiteto krypčių.
O šiandien jau rengiame išmaniuosius slaugytojus, kurie gebės savarankiškai dirbti su modernia, sudėtinga, specializuota aparatūra. Atvėrėme duris Indijai – auga fakulteto galimybės milžiniškoje rinkoje rinktis geriausius potencialius užsienio studentus. Tai – mūsų ateitis“, – kalbėjo LSMU rektorius prof. Remigijus Žaliūnas.

 
Rektorius pajuokavo, jog vienas didžiausių iššūkių dar neįveiktas – nenutiesti „tiltai“ tarp universitetinio ir koleginio slaugytojų rengimo.
LSMU tarybos pirmininkas, ilgametis buvęs Universiteto rektorius, prof. Vilius Jonas Grabauskas pabrėžė, jog šiandien Slaugos fakultetas yra PSO bendradarbiaujantis centras Slaugos studijų ir praktikos srityje – vadinasi, specialistai rengiami pagal europinius standartus, ir fakultetas svariai prisideda prie šios srities mokslo pažangos.
 
Šiuo metu Slaugos fakultete taip pat rengiami savarankiški, kvalifikuoti akušeriai, naujausius, mokslo įrodymais pagrįstus metodus taikantys ergoterapeutai ir kineziterapeutai, sveikatinimo ir reabilitacijos specialistai. Lietuvoje jau įsitvirtino ir drauge su Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto specialistais įgyvendinama dailės terapijos mokymo programa.
 


Nuo sesutės –  iki išmaniojo slaugytojo
LSMU Senato pirmininkas, Širdies, krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos klinikos vadovas, prof. Rimantas Benetis prisipažino, jog klinikoje dirbančias slaugytojas dar neretai norisi pavadinti kaip seniau – sesutėmis.
„Slaugytojai tęsia mūsų, kardiochirurgų, darbą: kardiologinių ligonių slauga po operacijos yra ypač svarbi. Džiaugiuosi, kad pradedamos naujos studijų programos ir didžiuojuosi, kad netrukus su išmaniaisiais slaugytojais dirbsime vienoje komandoje“, – kalbėjo profesorius.


K.Šimatonio nuotraukos
 
Visaverčių studijų idėja atlaikė sunkumus ir blokadas
Pasidžiaugus dabartimi, atsigręžta į Slaugos fakulteto ištakas, tad antroji iškilmingo jubiliejinio vakaro dalis buvo skirta apžvelgti svarbiausiems fakulteto plėtros laikotarpiams.
Pirmuosius fakulteto žingsnius pristatė tuometis ir ilgametis (1992-2007) fakulteto dekanas, Bioetikos centro garbės narys, paliatyviosios medicinos pradininkas prof. Arvydas Šeškevičius.

 
„Pirmiesiems visada sunkiausia. Pasirinkome tiesų kelią į pažangą – formuoti slaugos studijas kaip atskiras, savarankiškas, visavertes, turinčias autoritetą ne tik Lietuvoje. Tam reikėjo ne tik didelės diplomatijos, bet ir gebėti išlikti oriais universiteto atstovais“, – pastebėjo profesorius, primindamas didžiulį tuometį kai kurių institucijų pasipriešinimą universitetinių slaugos studijų idėjai. Pirmoji laida – 46 diplomuotos slaugytojos, studijas baigė 1994 m. – ir nemažai jų vėliau tapo stiprėjančio fakulteto dėstytojomis. 
 
Linkėjo augimo ir tarptautiškumo
Slaugos fakulteto augimo dešimtmečius, plėtros laikotarpių savitumą apžvelgė Geriatrijos klinikos vadovė prof. Vita Lesauskaitė, Reabilitacijos klinikos vadovas ir Kulautuvos reabilitacijos ligoninės direktorius prof. Raimondas Kubilius, Slaugos ir rūpybos katedros vedėja prof. Aurelija Blaževičienė.
Slaugos fakulteto dekanė, profesorė Jūratė Macijauskienė pasidžiaugė fakulteto augimu.
 
„Nuolat auga studijuojančių slaugos studijų programoje skaičius. Džiaugiamės ir stengiamės sudaryti visas sąlygas, kad jie įgytų žinių ir gerų praktinių įgūdžių. Pasaulinė tendencija justi ir Lietuvoje: daugėja vyresnių ir ligotų žmonių, tad ne tik gydytojai geriatrai, bet ir slaugytojai, kineziterapeutai, ergoterapeutai yra laukiami sveikatos priežiūros sistemoje.

Fakulteto vadovė įvardino ateities siekius: daugiau naujų studijų programų ir studentų, daugiadisciplinių ir inovatyvių naujų mokslinių projektų, tarptautiškumu grįstos veiklos.
Kitą fakulteto jubiliejų linkėta švęsti jau naujame moderniame pastate, kurio statyba prasidėjo šiemet. 

 
LSMU MA Slaugos fakultetas šiandien
Fakultete veikia Elgesio medicinos, Geriatrijos, Reabilitacijos, Vaikų reabilitacijos
klinikos, Slaugos ir rūpybos katedra ir Sporto institutas.
Vykdomos visų trijų pakopų studijų programos: pirmosios pakopos – „Akušerija“, „Ergoterapija“, „Slauga“, „Kineziterapija“; antrosios pakopos – „Išplėstinė
slaugos praktika“, „Klinikinė slauga“, „Slaugos lyderystė“. „Sveikatinimas ir
reabilitacija“, „Dailės terapija“.
 
Studijų programoje „Ergoterapija“ taikomas probleminio mokymo metodas. Studijų programose „Slauga“ anglų kalba jau studijuoja pirmieji studentai iš Indijos. Lietuvoje tik LSMU vykdo slaugos krypties doktorantūros studijas.
Slaugos fakultetas – PSO bendradarbiaujantis centras Slaugos studijų ir praktikos srityje.
Slaugos fakultetas jau yra išleidęs 2878 absolventus.
2017 m. kartu su užsienio studentais priimtas 331 pirmakursis. Šiuo metu fakultete studijuoja 783 studentai. 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto sa...
    A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

    A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

    „Lėtinį skausmą kenčiantis žmogus gyvena nuolatinėje baimėje, kad skausmas paaštrės“, – sako Kauno klinik...

    Budinti vaistinė


    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...
    „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

    „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

    „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

    razinka


    Sveika šeima


    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ atliktas tyrimas. Konferencijoje dantų priežiūros specialistai aptarė esamą padėtį bei prevencines strategijas, padėsiančias spręsti spa...

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    G.Thunberg – pranašė savame krašte?

    Klimato aktyvistė iš Skandinavijos Greta Thunberg, matyt, priprato ne tik rėžti paveikias kalbas, bet ir bendrauti su policijos pareigūnais. Praėjusį mėnesį ji buvo sulaikyta Londone, mat į viešbučio patalpas trukdė įeiti naftos ir dujų bendrovių atstovams. Šią savaitę aktyvistė su bendraminčiai nelegaliai savo k...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Henrikas Vaitiekūnas Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Kaip striksi dominatriksė?
    Henrikas Vaitiekūnas Kaip striksi dominatriksė?

    Naujas numeris