LSMU Slaugos fakultetas atšventė jubiliejų

www.lsveikata.lt
2017-12-14
Vienas jauniausių Lietuvos sveikatos mokslų universiteto padalinių – Slaugos fakultetas – iškilmingai pažymėjo 25 metų veiklos sukaktį. Šventiniame vakare prisiminta fakulteto istorija, pasakyta daug šiltų linkėjimų, skambėjo juokas ir daina.
LSMU Slaugos fakultetas atšventė jubiliejų

Jubiliejų iškilmės dažniausiai paskatina prisiminti praeitį, pasidžiaugti dabartimi ir užsibrėžti ambicingus tikslus ateities veiklai.
Jaunatviška, veržli Slaugos fakulteto dabartis universiteto bendruomenės svečius pasitiko jau ant slenksčio: šurmuliuojantis būrys fakulteto studentų sveikino besirenkančiuosius į šventinį vakarą, vaišino šviežiomis sultimis, kvietė įsiamžinti prie fotografijų sienos.
 


Slauga – prioritetinė LSMU kryptis 
„Universitetines slaugos studijas kūrėme neturėdami profesionalų, mokydamiesi iš kviestinių užsienio dėstytojų. Tada niekas nebūtų galėjęs nuspėti, jog po ketvirčio amžiaus slauga bus viena prioritetinių mūsų universiteto krypčių.
O šiandien jau rengiame išmaniuosius slaugytojus, kurie gebės savarankiškai dirbti su modernia, sudėtinga, specializuota aparatūra. Atvėrėme duris Indijai – auga fakulteto galimybės milžiniškoje rinkoje rinktis geriausius potencialius užsienio studentus. Tai – mūsų ateitis“, – kalbėjo LSMU rektorius prof. Remigijus Žaliūnas.

 
Rektorius pajuokavo, jog vienas didžiausių iššūkių dar neįveiktas – nenutiesti „tiltai“ tarp universitetinio ir koleginio slaugytojų rengimo.
LSMU tarybos pirmininkas, ilgametis buvęs Universiteto rektorius, prof. Vilius Jonas Grabauskas pabrėžė, jog šiandien Slaugos fakultetas yra PSO bendradarbiaujantis centras Slaugos studijų ir praktikos srityje – vadinasi, specialistai rengiami pagal europinius standartus, ir fakultetas svariai prisideda prie šios srities mokslo pažangos.
 
Šiuo metu Slaugos fakultete taip pat rengiami savarankiški, kvalifikuoti akušeriai, naujausius, mokslo įrodymais pagrįstus metodus taikantys ergoterapeutai ir kineziterapeutai, sveikatinimo ir reabilitacijos specialistai. Lietuvoje jau įsitvirtino ir drauge su Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto specialistais įgyvendinama dailės terapijos mokymo programa.
 


Nuo sesutės –  iki išmaniojo slaugytojo
LSMU Senato pirmininkas, Širdies, krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos klinikos vadovas, prof. Rimantas Benetis prisipažino, jog klinikoje dirbančias slaugytojas dar neretai norisi pavadinti kaip seniau – sesutėmis.
„Slaugytojai tęsia mūsų, kardiochirurgų, darbą: kardiologinių ligonių slauga po operacijos yra ypač svarbi. Džiaugiuosi, kad pradedamos naujos studijų programos ir didžiuojuosi, kad netrukus su išmaniaisiais slaugytojais dirbsime vienoje komandoje“, – kalbėjo profesorius.


K.Šimatonio nuotraukos
 
Visaverčių studijų idėja atlaikė sunkumus ir blokadas
Pasidžiaugus dabartimi, atsigręžta į Slaugos fakulteto ištakas, tad antroji iškilmingo jubiliejinio vakaro dalis buvo skirta apžvelgti svarbiausiems fakulteto plėtros laikotarpiams.
Pirmuosius fakulteto žingsnius pristatė tuometis ir ilgametis (1992-2007) fakulteto dekanas, Bioetikos centro garbės narys, paliatyviosios medicinos pradininkas prof. Arvydas Šeškevičius.

 
„Pirmiesiems visada sunkiausia. Pasirinkome tiesų kelią į pažangą – formuoti slaugos studijas kaip atskiras, savarankiškas, visavertes, turinčias autoritetą ne tik Lietuvoje. Tam reikėjo ne tik didelės diplomatijos, bet ir gebėti išlikti oriais universiteto atstovais“, – pastebėjo profesorius, primindamas didžiulį tuometį kai kurių institucijų pasipriešinimą universitetinių slaugos studijų idėjai. Pirmoji laida – 46 diplomuotos slaugytojos, studijas baigė 1994 m. – ir nemažai jų vėliau tapo stiprėjančio fakulteto dėstytojomis. 
 
Linkėjo augimo ir tarptautiškumo
Slaugos fakulteto augimo dešimtmečius, plėtros laikotarpių savitumą apžvelgė Geriatrijos klinikos vadovė prof. Vita Lesauskaitė, Reabilitacijos klinikos vadovas ir Kulautuvos reabilitacijos ligoninės direktorius prof. Raimondas Kubilius, Slaugos ir rūpybos katedros vedėja prof. Aurelija Blaževičienė.
Slaugos fakulteto dekanė, profesorė Jūratė Macijauskienė pasidžiaugė fakulteto augimu.
 
„Nuolat auga studijuojančių slaugos studijų programoje skaičius. Džiaugiamės ir stengiamės sudaryti visas sąlygas, kad jie įgytų žinių ir gerų praktinių įgūdžių. Pasaulinė tendencija justi ir Lietuvoje: daugėja vyresnių ir ligotų žmonių, tad ne tik gydytojai geriatrai, bet ir slaugytojai, kineziterapeutai, ergoterapeutai yra laukiami sveikatos priežiūros sistemoje.

Fakulteto vadovė įvardino ateities siekius: daugiau naujų studijų programų ir studentų, daugiadisciplinių ir inovatyvių naujų mokslinių projektų, tarptautiškumu grįstos veiklos.
Kitą fakulteto jubiliejų linkėta švęsti jau naujame moderniame pastate, kurio statyba prasidėjo šiemet. 

 
LSMU MA Slaugos fakultetas šiandien
Fakultete veikia Elgesio medicinos, Geriatrijos, Reabilitacijos, Vaikų reabilitacijos
klinikos, Slaugos ir rūpybos katedra ir Sporto institutas.
Vykdomos visų trijų pakopų studijų programos: pirmosios pakopos – „Akušerija“, „Ergoterapija“, „Slauga“, „Kineziterapija“; antrosios pakopos – „Išplėstinė
slaugos praktika“, „Klinikinė slauga“, „Slaugos lyderystė“. „Sveikatinimas ir
reabilitacija“, „Dailės terapija“.
 
Studijų programoje „Ergoterapija“ taikomas probleminio mokymo metodas. Studijų programose „Slauga“ anglų kalba jau studijuoja pirmieji studentai iš Indijos. Lietuvoje tik LSMU vykdo slaugos krypties doktorantūros studijas.
Slaugos fakultetas – PSO bendradarbiaujantis centras Slaugos studijų ir praktikos srityje.
Slaugos fakultetas jau yra išleidęs 2878 absolventus.
2017 m. kartu su užsienio studentais priimtas 331 pirmakursis. Šiuo metu fakultete studijuoja 783 studentai. 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica