Ligoninė įsigijo naują koronaviruso tyrimo aparatą

www.lsveikata.lt
2020-03-24
Į Respublikinės Šiaulių ligoninės laboratorinio diagnostikos skyriaus laboratoriją pirmadienį atvežtas ir prijungtas naujas RNR išskyrimo analizatorius. Pasak ligoninės vadovo R.Mažeikos praėjusią savaitę šis aparatas įsigytas iš Vokietijos. Per 100 tūkst. eurų. kainavusi įranga – būtinybė, nes tikėtina, kad artimiausiu metu gali labai išaugti tyrimų skaičius, o šiuo metu turimos įrangos galingumas – labai mažas.
Ligoninė įsigijo naują koronaviruso tyrimo aparatą
Mokytis dirbti naujuoju aparatu susirinko visas pamainomis įprastai dirbantis laboratorijos kolektyvas: (iš kairės) medicinos biologės Sandra Švambarytė, Kristina Bukantė, Jurgita Rimdžiuvienė, Milda Armonienė, laboratorinės diagnostikos skyriaus vedėjas Gintaras Makštutis ir biomedicinos technologė Olga Shagurova.

Naujuoju aparatu per parą bus galima atlikti nuo 700 iki 900 tyrimų per parą. Pasak laboratorijos vedėjos Jurgitos Rimdžiuvienės, šiuo aparatu atliekamas viruso RNR išskyrimas, trunkantis iki dviejų valandų. Vienu metu jame galima atlikti 96 tyrimus, be to tyrimo eigoje mėginių skaičių galima pildyti. O senuoju analizatoriumi vienu metu galima atlikti vos 12 tyrimų. Tada mėginys perkeliamas į kitą aparatą, kuriame vyksta viruso RNR aptikimas. O šio iš pažiūros nedidelio aparato galingumas gana didelis, vienu metu gali būti tiriami 172 mėginiai. Tad dėl jo, pasak laboratorijos vedėjo G. Makštučio,  ir buvo būtinybė įsigyti daug galingesnį RNR išskyrimo analizatorių.


 
Pirmąja dieną laboratorijos darbuotojos  mokėsi dirbti naujuoju analizatoriumi, tad į darbą susirinko visas kolektyvas. Medicinos biologės Jurgita Rimdžiuvienė, Sandra Švambarytė, Kristina Bukantė, Milda Armonienė, biomedicinos technologė Olga Shagurova ir skyriaus vedėjas Gintaras Makštutis bendravo su molekulinių tyrimų specialiste iš Vilniaus, kuri ir suteikė reikiamų žinių, kaip dirbti naujuoju aparatu.
Šioje laboratorijoje atliekami  tyrimai visos Šiaulių apskrities gydymo įstaigų pacientams, kuriems tyrimą atlikti nusprendžia gydytojas. Gauta ir nauja siunta reagentų, kurių gydymo įstaigoje jau buvo nedidelis kiekis.   


Svarbu
Ligoninėje yra atidaryta  COVID-19 pasekmių mažinimo sąskaita. Ligoninės medikai  ir visi darbuotojai susitelkė kovai su grėsmingai plintančio coronaviruso pasekmėmis - ligos diagnostika bei sergančiųjų gydymu. Ir jiems reikia ne tik moralinės, bet ir finansinės paramos. Ligoninėje atidaryta COVID-19 pasekmių mažinimo sąskaita. Į ją lėšų gali pervesti ir fiziniai, ir juridiniai asmenys, neabejingi gyventojus užklupusios pandemijos grėsmės mažinimui. 
Ligoninės vadovas Remigijus Mažeika sako, kad surinktos lėšos pirmiausia bus skiriamos svarbiausioms medicinos, darbuotojų, pacientų apsaugos priemonėms, medicinos įrangai įsigyti. 
COVID-19 pasekmių mažinimo sąskaita: AB Šiaulių bankas LT897180000001130285 Paramos sąskaita, paskirtis - COVID-19 parama.
Dėl papildomos informacijos kreiptis į Aidą Drevinskienę telefonu (841) 524257, +370 657 72940 arba el. paštu: aida.drevinskiene@siauliuligonine.lt


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Nugaros smegenų navikas kėsinosi į gyvybę

   Nugaros smegenų navikas kėsinosi į gyvybę

   Telšiškė Kornelija Laurinavičiūtė (20 m.) jau vaikystėje žinojo turinti stuburo problemų, tačiau apie nugaros smegen...
   Gydytojas įspėja: pasaulyje kas 45 minutes dėl prostatos vėžio miršta po 1 vyrą

   Gydytojas įspėja: pasaulyje kas 45 minutes dėl prostatos vėžio miršta po 1 vyrą

   Lapkritis pasaulyje minimas kaip vyrų sveikatos mėnuo. Jo metu vyrai raginami atkreipti dėmesį į vieną pavojingiausių jų gyvybėms ...

   Budinti vaistinė


   Vaistininkai ragina SAM greičiau apsispręsti dėl skiepijimo vaistinėse

   Vaistininkai ragina SAM greičiau apsispręsti dėl skiepijimo vaistinėse

   Lietuvoje prasidėjus gripo sezonui į pacientų skiepijimą vis dar negali įsitraukti šalies vaistinės. Lietuvos vaistinių aso...
   „Camelia“ dar labiau sumažino medicininių kaukių kainą

   „Camelia“ dar labiau sumažino medicininių kaukių kainą

   Vienas didžiausių vaistinių tinklų „Camelia“ ketvirtadienį skelbia, kad visą spalį klientams suteiks galimybę apsaugin...

   Sveika šeima


   „Studentų maistas“ – ne vaistas

   Ne veltui džiovintų vaisių ir riešutų mišinys pramintas „studentų maistu“. Mitybos specialistė Vaida Kurpienė sako juose dažnai rasite didelę dozę pridėtinio cukraus (tai, ko reikia kremtant mokslus pernakt). Taigi maišelis riešutų popiet tikrai nėra nekaltas ir sveikuoliškas užkandis, k...

   Sveikatos horoskopas


   Spalio 12 - 18 d.

   Avi­nas
   Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Nobelio medicinos premija paskirta virusologams H. Alteriui, Ch. Rice'ui ir M. Houghtonui

   Šių metų Nobelio premija už pasiekimus medicinos srityje atiteko amerikiečiams Harvey J. Alteriui (Harviui Dž. Alteriui) ir Charlesui M. Rice'ui (Čarlzui M. Raisui), taip pat britui Michaelui Houghtonui (Maiklui Hotonui).

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Kiek vorų jau suvalgėte?
   Henrikas Vaitiekūnas Kiek vorų jau suvalgėte?
   Šiuo metu šeimos gydytojai tapę beteisiais raštininkais
   Viktorija Andrejevaitė Šiuo metu šeimos gydytojai tapę beteisiais raštininkais
   Kas nepažįsta laikrodžių?
   Henrikas Vaitiekūnas Kas nepažįsta laikrodžių?

   Naujas numeris


   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica