Ligoninė įsigijo naują koronaviruso tyrimo aparatą

www.lsveikata.lt
2020-03-24
Į Respublikinės Šiaulių ligoninės laboratorinio diagnostikos skyriaus laboratoriją pirmadienį atvežtas ir prijungtas naujas RNR išskyrimo analizatorius. Pasak ligoninės vadovo R.Mažeikos praėjusią savaitę šis aparatas įsigytas iš Vokietijos. Per 100 tūkst. eurų. kainavusi įranga – būtinybė, nes tikėtina, kad artimiausiu metu gali labai išaugti tyrimų skaičius, o šiuo metu turimos įrangos galingumas – labai mažas.
Ligoninė įsigijo naują koronaviruso tyrimo aparatą
Mokytis dirbti naujuoju aparatu susirinko visas pamainomis įprastai dirbantis laboratorijos kolektyvas: (iš kairės) medicinos biologės Sandra Švambarytė, Kristina Bukantė, Jurgita Rimdžiuvienė, Milda Armonienė, laboratorinės diagnostikos skyriaus vedėjas Gintaras Makštutis ir biomedicinos technologė Olga Shagurova.

Naujuoju aparatu per parą bus galima atlikti nuo 700 iki 900 tyrimų per parą. Pasak laboratorijos vedėjos Jurgitos Rimdžiuvienės, šiuo aparatu atliekamas viruso RNR išskyrimas, trunkantis iki dviejų valandų. Vienu metu jame galima atlikti 96 tyrimus, be to tyrimo eigoje mėginių skaičių galima pildyti. O senuoju analizatoriumi vienu metu galima atlikti vos 12 tyrimų. Tada mėginys perkeliamas į kitą aparatą, kuriame vyksta viruso RNR aptikimas. O šio iš pažiūros nedidelio aparato galingumas gana didelis, vienu metu gali būti tiriami 172 mėginiai. Tad dėl jo, pasak laboratorijos vedėjo G. Makštučio,  ir buvo būtinybė įsigyti daug galingesnį RNR išskyrimo analizatorių.


 
Pirmąja dieną laboratorijos darbuotojos  mokėsi dirbti naujuoju analizatoriumi, tad į darbą susirinko visas kolektyvas. Medicinos biologės Jurgita Rimdžiuvienė, Sandra Švambarytė, Kristina Bukantė, Milda Armonienė, biomedicinos technologė Olga Shagurova ir skyriaus vedėjas Gintaras Makštutis bendravo su molekulinių tyrimų specialiste iš Vilniaus, kuri ir suteikė reikiamų žinių, kaip dirbti naujuoju aparatu.
Šioje laboratorijoje atliekami  tyrimai visos Šiaulių apskrities gydymo įstaigų pacientams, kuriems tyrimą atlikti nusprendžia gydytojas. Gauta ir nauja siunta reagentų, kurių gydymo įstaigoje jau buvo nedidelis kiekis.   


Svarbu
Ligoninėje yra atidaryta  COVID-19 pasekmių mažinimo sąskaita. Ligoninės medikai  ir visi darbuotojai susitelkė kovai su grėsmingai plintančio coronaviruso pasekmėmis - ligos diagnostika bei sergančiųjų gydymu. Ir jiems reikia ne tik moralinės, bet ir finansinės paramos. Ligoninėje atidaryta COVID-19 pasekmių mažinimo sąskaita. Į ją lėšų gali pervesti ir fiziniai, ir juridiniai asmenys, neabejingi gyventojus užklupusios pandemijos grėsmės mažinimui. 
Ligoninės vadovas Remigijus Mažeika sako, kad surinktos lėšos pirmiausia bus skiriamos svarbiausioms medicinos, darbuotojų, pacientų apsaugos priemonėms, medicinos įrangai įsigyti. 
COVID-19 pasekmių mažinimo sąskaita: AB Šiaulių bankas LT897180000001130285 Paramos sąskaita, paskirtis - COVID-19 parama.
Dėl papildomos informacijos kreiptis į Aidą Drevinskienę telefonu (841) 524257, +370 657 72940 arba el. paštu: aida.drevinskiene@siauliuligonine.lt


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

   Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

   Šakių rajono gyventoja Rita (69 m.) tris mėnesius ligoninėje kovojo su COVID-19 infekcija. Grįžusi namo moteris suprato, ka...
   Hipotonikai vasaros nelaukia

   Hipotonikai vasaros nelaukia

   „Ne juokai yra visą gyvenimą pragyventi su žemu spaudimu. Kai pakyla virš šimto, jaučiuosi keistai“, &nd...

   Budinti vaistinė


   Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

   Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

   Natūralu, kad vasarą, daugiau laiko leisdami gryname ore ir aktyviau judėdami, imame prakaituoti gausiau nei įprastai. Tačiau svar...
   Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

   Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

   Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19, pirmadienį pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

   razinka


   Sveika šeima


   Opinis kolitas: ar ligai turi įtakos mityba ir stresas?

   Opinis kolitas – autoimuninė liga, sukelianti lėtinį storosios žarnos uždegimą. Dabartinė medicina su opiniu kolitu padeda gyventi visavertį gyvenimą, o kiek svarbus paciento indėlis? Neretai šia liga sergantieji domisi, kiek jų savijautai ar ligos eigai įtakos turi mityba.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   „Lauktuvės“ iš Nepalo

   Kol Jungtinėje Karalystėje toliau plinta Delta vadinama koronaviruso atmaina, o šalies Vyriausybė rengiasi švelninti karantino ribojimus, Vakarų Europos žiniasklaida praneša apie naują COVID-19 mutaciją iš Nepalo. Mokslininkai sako, kad ją sunkiau veikia vakcinos. 

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Šešios dienos poliklinikose
   Henrikas Vaitiekūnas Šešios dienos poliklinikose
   Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
   Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
   Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)
   Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)

   Naujas numeris
   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica