Ligoninė įsigijo naują koronaviruso tyrimo aparatą

www.lsveikata.lt
2020-03-24
Į Respublikinės Šiaulių ligoninės laboratorinio diagnostikos skyriaus laboratoriją pirmadienį atvežtas ir prijungtas naujas RNR išskyrimo analizatorius. Pasak ligoninės vadovo R.Mažeikos praėjusią savaitę šis aparatas įsigytas iš Vokietijos. Per 100 tūkst. eurų. kainavusi įranga – būtinybė, nes tikėtina, kad artimiausiu metu gali labai išaugti tyrimų skaičius, o šiuo metu turimos įrangos galingumas – labai mažas.
Ligoninė įsigijo naują koronaviruso tyrimo aparatą
Mokytis dirbti naujuoju aparatu susirinko visas pamainomis įprastai dirbantis laboratorijos kolektyvas: (iš kairės) medicinos biologės Sandra Švambarytė, Kristina Bukantė, Jurgita Rimdžiuvienė, Milda Armonienė, laboratorinės diagnostikos skyriaus vedėjas Gintaras Makštutis ir biomedicinos technologė Olga Shagurova.

Naujuoju aparatu per parą bus galima atlikti nuo 700 iki 900 tyrimų per parą. Pasak laboratorijos vedėjos Jurgitos Rimdžiuvienės, šiuo aparatu atliekamas viruso RNR išskyrimas, trunkantis iki dviejų valandų. Vienu metu jame galima atlikti 96 tyrimus, be to tyrimo eigoje mėginių skaičių galima pildyti. O senuoju analizatoriumi vienu metu galima atlikti vos 12 tyrimų. Tada mėginys perkeliamas į kitą aparatą, kuriame vyksta viruso RNR aptikimas. O šio iš pažiūros nedidelio aparato galingumas gana didelis, vienu metu gali būti tiriami 172 mėginiai. Tad dėl jo, pasak laboratorijos vedėjo G. Makštučio,  ir buvo būtinybė įsigyti daug galingesnį RNR išskyrimo analizatorių.


 
Pirmąja dieną laboratorijos darbuotojos  mokėsi dirbti naujuoju analizatoriumi, tad į darbą susirinko visas kolektyvas. Medicinos biologės Jurgita Rimdžiuvienė, Sandra Švambarytė, Kristina Bukantė, Milda Armonienė, biomedicinos technologė Olga Shagurova ir skyriaus vedėjas Gintaras Makštutis bendravo su molekulinių tyrimų specialiste iš Vilniaus, kuri ir suteikė reikiamų žinių, kaip dirbti naujuoju aparatu.
Šioje laboratorijoje atliekami  tyrimai visos Šiaulių apskrities gydymo įstaigų pacientams, kuriems tyrimą atlikti nusprendžia gydytojas. Gauta ir nauja siunta reagentų, kurių gydymo įstaigoje jau buvo nedidelis kiekis.   


Svarbu
Ligoninėje yra atidaryta  COVID-19 pasekmių mažinimo sąskaita. Ligoninės medikai  ir visi darbuotojai susitelkė kovai su grėsmingai plintančio coronaviruso pasekmėmis - ligos diagnostika bei sergančiųjų gydymu. Ir jiems reikia ne tik moralinės, bet ir finansinės paramos. Ligoninėje atidaryta COVID-19 pasekmių mažinimo sąskaita. Į ją lėšų gali pervesti ir fiziniai, ir juridiniai asmenys, neabejingi gyventojus užklupusios pandemijos grėsmės mažinimui. 
Ligoninės vadovas Remigijus Mažeika sako, kad surinktos lėšos pirmiausia bus skiriamos svarbiausioms medicinos, darbuotojų, pacientų apsaugos priemonėms, medicinos įrangai įsigyti. 
COVID-19 pasekmių mažinimo sąskaita: AB Šiaulių bankas LT897180000001130285 Paramos sąskaita, paskirtis - COVID-19 parama.
Dėl papildomos informacijos kreiptis į Aidą Drevinskienę telefonu (841) 524257, +370 657 72940 arba el. paštu: aida.drevinskiene@siauliuligonine.lt


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

      Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

      „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
      Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

      Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

      „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

      Budinti vaistinė


      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

      razinka


      Sveika šeima


      Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

      Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

      Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Pagalbos mirti dilemos
      Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
      Legenda apie širdį
      Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

      Naujas numeris