Kauno klinikinės ligoninės Akušerijos ginekologijos skyrius - it namai

Greta Vanagienė
2019-07-01
Atrodytų, gimdyvėms jau sukurtos visos įmanomos gimdymo sąlygos: šeimos palatos, burbuliuojančios vonios, gimdykloje skambanti maloni muzika... Betgi ne – Kauno klinikinės ligoninės Akušerijos ginekologijos skyrius dar turi kuo nustebinti. „Lietuvoje pirmieji išmėginsime čia dar neregėtas apvalias gimdymui skirtas lovas“, – sako Naujagimiui palankios ligoninės statusą turinčios gimdymo įstaigos Akušerijos ginekologijos skyriaus vyresnioji akušerė Ilona Joneliūnienė.
Kauno klinikinės ligoninės Akušerijos ginekologijos skyrius - it namai
Kauno klinikinės ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriuje šeimoms siūlomos dvigulės lovos, kuriose kūdikėlis miegodamas tarpe tarp tėvų jaučia nepertraukiamą šilumą. Ligoninės patogumus gyrė ką tik tėvais tapę Daiva ir Dovydas.

Naujausios technologijos iš Vokietijos 
Erdvioje gimdymo palatoje – iš Vokietijos Maltos ordino gauta dovana – gimdymui skirta pažangi lova. Čia dirbantys akušeriai sako, kad apvali jos forma leidžia patogiai prieiti prie mamos ne tik gimdyme dalyvaujančiam personalui, antrai pusei, bet ir gimdyvei rasti tinkamesnių gimdymo padėčių.
 

„Prie lovos įmontuota speciali įranga leidžia moteriai iki stangų kuo ilgiau išbūti stačioje padėtyje, kas gimdymui labai naudinga. Taip pat moteris gali patogiai pasiremti, pritaikyti lovos aukštį savo ūgiui, atlikti dubens sukimo pratimus“, - teikiamas naudas vardija Akušerijos ginekologijos skyriaus vyresnioji akušerė Ilona Joneliūnienė.

 
Be to, ligoninė gimdyvėms sudaro visas sąlygas smarkiai populiarėjančiai hidroterapijai.
„Praktikuojame gimdymą sūkurinėse voniose. Iš turimų septynių gimdyklų penkiose yra įrengtos vandens procedūrų zonos. Moteris gali rinktis sūkurinę vonią ar atpalaiduojantį dušą čia pat – sąlygos išties puikios“, - priduria vyresnioji akušerė.
 

Šeimoms – dvigulės lovos 
Ypač maloniai nuteikianti naujiena mažos rizikos gimdyvėms – įrengta dvigulės lovos palata, kurioje moteris gali ir gimdyti, ir čia pat likti kelioms dienoms su šeima. Mat prie lovos sumontuota visa gimdymui reikalinga įranga.
„Jei gimdyvei reikalinga pagalba, vietoje prieinamas deguonis, įdiegta reanimacinė įranga. Taigi, po gimdymo mamai nereiks keisti vietos, čia galės apsigyventi visa šeima, juo labiau kad ir erdvės čia – sočiai“, - pasakoja I.Joneliūnienė ir priduria, kad ir be šios išskirtinės palatos, šeimoms siūlomos dvigulės lovas, kuriose kūdikėlis miegodamas tarp tėvų jaučia nepertraukiamą šilumą.
 
Ką tik tėvais tapę Daiva ir Dovydas neatsistebi – ligoninėje jie ar viešbutyje. Mat pirmagimę gimdyti apsisprendė vos pamatę ligoninės ir palatų nuotraukas.
„Rinkomės iš trijų variantų, ši įstaiga pasirodė labai sutvarkyta. Kadangi ligoninė neseniai renovuota, aplink vikas švaru, erdvu, o ką jau kalbėti apie pačių palatų aplinką. Visiems stipriai rekomenduojame“, - dukrelę Lukreciją prie širdies glausdama sako Daiva.
Skyriuje griežtai laikomasi taisyklės „vienai šeimai – viena palata“. Tad artimiesiems būti kartu suteikiamos visos sąlygos.


 
Namo tik išmokus žindyti
Akušerijos ginekologijos skyrius jau 15 metų gali didžiuotis, kad yra naujagimiui palanki ligoninė. Prieš ketverius metus ligoninėje įsteigtas ir specialus etatas akušerei, teikiančiai individualias konsultacijas, padedančiai išspręsti visas žindymo problemas.
 

„Žindymo konsultacijų poreikis - begalinis. Mamai po gimdymo aktualiausia – kūdikio maitinimas. Jei vaikelis negauna primojo mamos priešpienio, toliau nesiformuoja pieno laktacija. Mamos piene randami antikūnai, riebalai, angliavandeniai yra pritaikyti tik tam vaikui, o kur dar su pienu ateinanti mamos meilė? – sako žindymo paslaptis moterims atskleidžianti akušerė Valerija Perminaitė.

 
„Jei mama išvažiuoja iš ligoninės neišmokusi žindyti, sužalotais speneliais, jai kyla pagunda viską tuoj pat mesti ir griebtis mišinių. Tuomet žindymą ji užbaigia labai greitai. Todėl ligoninėje stengiamės padėti tvirtus maitinimo krūtimi įgūdžių pamatus. Liūdna, kad mūsų šalyje pirminės grandies gydymo įstaigose mažai teikiama dėmesio žindymui. Retai šeimos gydytojai pasidomi, ar mama moka tai daryti. Žindymo specialistų vertėtų turėti kiekvienai ligoninei“, - įsitikinusi V.Perminaitė, kuri iš ligoninės išvykstančias mamytes skatina kreiptis pagalbos, jei dėl žindymo iškyla bėdų.

 
Nemokama švietėjiška veikla
I.Joneliūnienė džiaugiasi kaskart „Mamos svetainėje“ susirenkančiu būsimų gimdyvių būreliu. Kiekvieną ketvirtadienį įstaigoje nemokamai vyksta nėščiųjų mokyklėlės užsiėmimai. Paskaitas besilaukiančioms skaitomos gimdymo, gimdymo nuskausminimo, pogimdyminio laikotarpio, sveiko naujagimio priežiūros, pasiruošimo žindymui, krūtų būklės po gimdymo temomis.
„Sveikatinimo misiją vykdome jau daugelį metų, skiriame didelį dėmesį ugdymui, esame visada atviri šeimoms, kurios domisi gimdymo sąlygomis ar problemomis, su kuriomis gali susidurti po gimdymo. Mūsų durys šeimoms plačiai atvertos ir savaitgaliais – visur pavedžiojome, aprodome, atsakome į klausimus“, - aiškina I.Janeliūnienė patikindama, kad gimdyvės jų ligoninę renkasi dėl kokybės, personalo šilumos, teikiamos atjautos.
 
Dėmesys ekologijai

Tačiau „Mamos svetainėje“ vyksta ne tik paskaitų skaitymas, bet ir naujagimių drabužėlių mainai. Kiekvieną trečiąjį mėnesio trečiadienį mamos gali sugrįžti į ligonę ir pasidalinti vaikų išaugtais rūbeliais.
„Taip skatiname bendruomeniškumą, be to, mažiname vartotojiškumą, esame už sveiką aplinką. Daug metų puoselėjame gražią tradiciją - dovanojame naujagimiams pačių megztas kojinytes. Buvusi pedagogė, garbaus amžiaus vedėjos mama Irena Stonkienė ilgais žiemos vakarais mezga mažiesiems kojneles, taigi dovanų gauna bene visi mažyliai“, - gražia iniciatyva dalijasi I.Joneliūnienė.

 
Mamos Gabrielės įspūdžiai 


- Mano pirmagimei Barborytei - vos kelios dienos. Esu be proto laiminga.
Rinkausi tarp kelių ligoninių, kur geriausia gimdyti. Kadangi dar prieš gimdymą teko čia pagulėti, patiko priežiūra ir personalas, todėl jau tada apsisprendžiau, kad norėsiu gimdyti būtent šioje ligoninėje.
Taip pat didelis pliusas - namų aplinka, puikios sąlygos. Palatoje miegame kartu su vyru didelėje dvigulėje lovoje, todėl kai žindau dukrelę, pasiguldau ją per vidurį - taip šiltai bendraujame nuo pirmų dienų. Kažin ar galima rasti kur geriau.
Palatoje yra kondicionierius, galima temperatūrą patiems reguliuoti – vasara tai ypač aktualu ir vaikui labai svarbu.
Dar prieš gimdymą šioje ligoninėje dalyvavau paskaitoje – lektorė nuteikė pozityviai, paruošė psichologiškai. Be to, čia dirbančios akušerės – superinės: jei ne jos, kažin ar būčiau pati pagimdžiusi. Nors žindyti sekėsi iš pirmo karto, žindymo specialistė vis tiek dažnai ateina patikrinti, pakonsultuoti, todėl jaučiuosi saugi, kad pienelio vaikui netrūks.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

   Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

   Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...
   „Augantis“ implantas sugrąžins judėjimo džiaugsmą

   „Augantis“ implantas sugrąžins judėjimo džiaugsmą

   Šešiametė Adrijana po kelerių metų vaikščiojimo tik su ramentais pagaliau lengviau atsikvėps. Vaikų ligoninėj...

   Budinti vaistinė


   Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

   Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

   Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
   Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

   Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

   Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

   Sveika šeima


   Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

   Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

   Sveikatos horoskopas


   Rugsėjo 14-20 d.

   Avi­nas
   Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

   Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Kaip sustabdyti laiką?
   Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
   Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
   Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
   Arbata. Pirma dalis
   Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

   Naujas numeris


   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica