„Affidea“ pacientus ištirs nuo galvos iki kojų

Deimantė Gruodė
2016-10-07
Sostinėje duris atvėrė Radiologinės diagnostikos centras, vienas moderniausių ir didžiausių šalyje, kur atliekami pažangiausi rentgenodiagnostikos, kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tomografijos tyrimai. Gyventojų patogumui šis pažangus centras įsikūrė po Vilniaus miesto klinikinės ligoninės stogu. „Visi, kurie nuo šiol kreipsis į šį naują diagnostikos centrą, galės būti užtikrinti, kad gaus aukščiausio lygio, kokybiškas paslaugas“, - sako „Affidea Lietuva“ vadovas Vitalijus Orlovas.
„Affidea“ pacientus ištirs nuo galvos iki kojų
Greičiau nei per pusę metų mažai naudojamos Vilniaus miesto klinikinės ligoninės patalpos buvo paverstos vienu moderniausių radiologinės diagnostikos centrų visoje Lietuvoje, kur specialistai dirba su pačia moderniausia įranga.

Pacientų sveikatą tausojanti įranga
Atidarymo metu svečiai turėjo unikalią galimybę iš arti apžiūrėti moderniausią „Affidea“ radiologinės diagnostikos centro įrangą, su kuria sėkmingai pradėjo dirbti ligoninės gydytojai radiologai bei medicinos personalas.
Radiologinės diagnostikos centre įrengtas šimto dvidešimt aštuonių pjūvių kompiuterinis tomografas, magnetinio rezonanso tomografas, kurio ligoninė iki šiol neturėjo, ir du naujos kartos rentgeno aparatai.
 
„Radiologinės diagnostikos centre esanti įranga yra naujausia ir moderniausia, šiuo metu atitinkanti aukščiausius tarptautinius reikalavimus.
Labai svarbu, kad tai yra vieno vardo įranga. Tai reiškia, kad gydytojams radiologams ir visam medicinos personalui ne taip sunku su ja dirbti, greitai įsisavinamos įrangos funkcijos ir privalumai.
 
Šis centras unikalus ir tuo, kad jame, kaip ir kituose „Affidea Lietuva“ diagnostikos centruose, kuriuose yra kompiuterinės tomografijos aparatai, diegiant diagnostikos įrangą kartu įgyvendinama apšvitos dozės mažinimo programa „Low-dose excellence“. Jos dėka pacientams teks mažiau apšvitos, nei atliekant tyrimą paprastu kompiuteriniu tomografu. Tai yra pacientų sveikatą tausojanti diagnostika“, - akcentuoja V.Orlovas, paprašytas įvardinti centre esančios diagnostinės įrangos privalumus.
 
Kaip pasakoja gydytoja radiologė dr. Jurgita Ušinskienė, su šiais aparatais galima nuskenuoti pacientą nuo galvos iki kojų: smegenys, galva, kaklas, krūtys, plaučiai, kaulai, sąnariai, onkologinės patologijos, sisteminės ligos... Su magnetinio rezonanso tomografu  galimas netgi viso kūno skenavimas, kuris trunka vieną valandą.
 
„Tai - du naujos kartos rentgeno aparatai. Vienas – stacionarus, kitas – mobilus. Pastarąjį galima privežti prie nejudančio paciento lovos. Stacionarus aparatas, mūsų žiniomis, yra vienintelis Lietuvoje, turintis substrakcijos galimybes. Atliekant tyrimą programinės įrangos pagalba iš užfiksuoto vaizdo pašalinami kauliniai ar minkštieji audiniai, kadangi praktikoje dažnai būna tokių atvejų, kad kaulinės struktūros užstoja tam tikrus židinius plaučiuose ar kituose minkštuose audiniuose.

 
Kompiuterinis tomografas yra 128 sluoksnių ir turi labai didelį greitį – 0,35 sekundės apsisukimai. Tai leidžia atlikti tokius tyrimus, kurie yra labai svarbūs širdies pulsacijai. Juos galima dubliuoti su elektrokardiograma. Šis kompiuterinis tomografas ypatingas dar ir tuo, kad jo apšvitos dozė, kurią gauna pacientas, yra mažesnė nei kitų aparatų. Magnetinio rezonanso tomografu galima pamatyti minkštuosius audinius ir žmogaus anatomiją – smegenų, galvos, kaklo, skeleto ypatumus, kremzlių degeneraciją - trimatėje erdvėje.
 
Standartinės komplektecijos magnetinio rezonanso tomografijos aparatai skleidžia apie šimto aštuonių decibelų garsą. Tai prilygsta roko muzikos koncertui. O šis aparatas, vietoj šimto, skleis tris decibelus, nes yra įmontuotas triukšmą mažinantis mechanizmas“, - apie diagnostinės įrangos privalumus pasakoja Medikų tarybos narė gydytoja radiologė J.Ušinskienė.
Anot jos, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės darbuotojai jau yra apmokyti dirbti skaitmeniniais radiologinės diagnostikos aparatais. Kompiuteriniu tomografu atlikti ir pirmieji tyrimai.
 
Su verslo investuotojų pagalba
Vienos sėkmingiausių medicininės radiologinės diagnostikos paslaugas teikiančios įmonės „Affidea Lietuva“ specialistai su viešosiomis įstaigomis jau ne vienerius metus sėkmingai plėtoja PPP partneryste (Public-private parthernship - angl.) paremtą bendradarbiavimą. Siekiama, kad medicinos diagnostikos paslaugos būtų plačiau prieinamos ir sunkiai sergantiems pacientams, ir profilaktiškai sveikatą norintiems pasitikrinti gyventojams.
 
„Nuo šiol pacientams modernia įranga bus teikiamos savalaikės paslaugos. Tai buvo pagrindiniai kriterijai, kuriais vadovaujantis, tiek Vilniaus miesto klinikinė ligoninė, tiek Vilniaus miesto savivaldybė nutarė įtraukti į viešąjį sektorių privačius investuotojus. Tokia praktika yra populiari pasaulyje, kadangi viešajai gydymo įstaigai atnaujinti seną diagnostikos įrangą užtruktų labai ilgai. Naudojant seną aparatūrą sunku užtikrinti, kad pacientams būtų suteikiamos aukščiausio lygio paslaugos, todėl nuolat stebime pasaulines medicinos radiologinės diagnostikos tendencijas, kolegų pavyzdžius, o nuo šiol galėsime juos pritaikyti ir Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje“, – sako „Affidea Lietuva“ vadovas V.Orlovas.
 
Kompanija „Affidea“ yra Europoje pirmaujantis nepriklausomas pažangios medicininės diagnostikos ir sergančiųjų vėžiu sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas. Tarptautinis diagnostikos paslaugas teikiantis tinklas veikia keturiolikoje Europos šalių ir jam priklauso šimtas keturiasdešimt centrų, kuriuose atliekama daugiau nei 4,5 milijono tyrimų.
 
Tiesa, su Vilniaus miesto savivaldybe vyko ilgos diskusijos, ar į viešąjį sektorių pritraukti privačius investuotojus. Galiausiai, gavus savivaldybės pritarimą, buvo sudaryta sutartis su privačiu investuotoju, kuris išsinuomojo Vilniaus miesto klinikinės ligoninės senąjį Radiologijos centrą ir į jį investavo daugiau nei keturis milijonus eurų.
 
Pacientai gali jaustis saugūs
Kaip teigia VšĮ Vilniaus miesto klinikinės ligoninės direktorius dr. Narimantas Markevičius, naujasis centras padidins diagnostikos paslaugų prieinamumą, kadangi jame bus atliekami rentgenodiagnostikos, kompiuterinės tomografijos bei magnetinio rezonanso tomografijos tyrimai, kurių Lietuvoje nuolat laukia šimtai žmonių, kenčiančių nuo skeleto ir raumenų, nervų, onkologinių bei kitų ligų.
 
„Medicinoje laikas - labai svarbus. Kuo anksčiau nustatoma diagnozė, tuo geresnės galimybės pritaikyti tinkamą gydymo metodą ir pacientui greičiau pasveikti. Naujasis diagnostikos centras padės mums dirbti sparčiau, nes šiuolaikinė įranga būtina efektyvesnei pacientų apžiūrai“, – sako VšĮ Vilniaus miesto klinikinės ligoninės direktorius.
 
„Affidea Lietuva“ priima pacientus net šešiolika valandų per parą septynias dienas per savaitę, o tyrimų rezultatus pateikia per 48 valandas. Už paslaugas yra mokama pagal ligonių kasų numatytus įkainius. „Mes turime sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis. Jei į mūsų diagnostikos centrą kreipiasi pacientas, turintis tinkamai užpildytą antro ar trečio lygio gydytojo specialisto siuntimą, yra socialiai draustas – tokiu atveju jis ne tik galės gauti kokybiškas paslaugas moderniame Radiologinės diagnostikos centre, bet ir jos jam bus kompensuojamas PSDF biudžeto lėšomis“, - patikina įstaigos vadovas V.Orlovas.
 
Pacientai gali jaustis saugūs. Net ir tokiu atveju, jei įranga lūš, investuotojas yra įsipareigojęs reanimobiliu kuo skubiau gabenti pacientą ten, kur viskas veikia. „Pacientai, kurie gydomi mūsų ligoninėje arba atsiunčiami pas mus konsultuotis, sostinės ir visos respublikos gyventojai nuo šios dienos galės gauti aukščiausio lygio radiologines paslaugas visą parą ir ištisus metus.
 
Tai tikrai didelis laimėjimas, kad bet kuris žmogus, besikreipiantis į ligoninę bet kuriuo metu, skubos tvarka paslaugas gaus per dvylika valandų, o jeigu tai yra planinė pagalba – per keturiasdešimt aštuonias valandas. Esame taip sutarę su mūsų kolegomis. Tokiu būdu tikrai galime sumažinti eiles, kai reikalingi sudėtingi tyrimai, taip pat pakelsime šių tyrimų kokybę į aukštesnį lygį“, - sako Vilniaus miesto klinikinės ligoninės direktorius.

 

Svečias
„Affidea“ viceprezidentas Emir Aslan Özler:

- Dirbame keturiolikoje skirtingų Europos šalių, įskaitant Lietuvą. Turime septyniasdešimt penkias klinikas Europos regione, daugiau negu tris tūkstančius sveikatos priežiūros darbuotojų, iš jų – septyni šimtai mūsų gydytojų. Dirbame su diagnostika, klinikinėmis laboratorijomis. Kaip skelbia mūsų kompanijos moto: sveikata - svarbiausia.
 
Kad tai įgyvendintume, kasdien pacientams teikiame kokybiškas ir savalaikes paslaugas. Šioje naujoje ir modernioje klinikoje jiems atliksime rentgenodiagnostikos, kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tomografijos tyrimus. Tikimės, kad lietuviams suteiksime savalaikes ir kokybiškesnes paslaugas.

 
Tarp kitko
Naujasis diagnostikos centras, į kurį investuota daugiau kaip 4 mln. Eur, įsikūrė erdviose 500 kv. m. patalpose. Planuojama, kad kiekvieną savaitę jame bus aptarnaujama ne mažiau kaip šeši šimtai pacientų.

 
Komentarai
Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius:

- Medicinos sistema juda teisingu keliu. Radiologinės diagnostikos centras – vienas moderniausių, pažangiausių projektų. Noriu pabrėžti, kad vyksta bendradarbiavimas įgyvendinant viešosios ir privačiosios partnerystės modelį. Džiaugiuosi, kad užsienio kompanija kartu su Vilniaus miesto klinikine ligonine pradėjo tokį svarbų projektą.
 
Manau, kad tai leis sutrumpinti ir pacientų eiles. Medicinos darbuotojai galės greičiau aptarnauti pacientus, apie ką paskutiniu metu ypač plačiai diskutuojama, greičiau nustatyti tam tikras sveikatos problemas. Linkėčiau, kad būtų daugiau įgyvendinama viešosios ir privačiosios partnerystės modelių sveikatos apsaugos sistemoje.
 
Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius:

- Dažnai įvairūs pagerinimai pacientams kainuoja ypač didelius pinigus mūsų mokesčių mokėtojams ir užtrunka labai ilgai. Rezultatas dažnai nuvilia. O ligoninėje turime tokį atvejį, kai visiems yra pliusas – greičiau, geriau, pigiau atlikti tyrimus. Kaip suprantu, įsipareigota dirbti šešiolika valandų per parą ir pacientų planuojama priimti daug. Tai - puikus pavyzdys, kaip galima išspręsti problemą tiksliai, taikliai ir kad viskas veiktų.
 
Vilniaus miesto savivaldybės Sveikatos komiteto pirmininkė Auksė Kontrimienė:

- Iš tikrųjų visos investicijos į Vilniaus miesto ligonines yra pozityvus dalykas. Labai tikiuosi, kad sumažės eilės pačioje klinikinėje ligoninėje, kad paslauga taps kokybiškesnė, kadangi aparatūra yra moderni, kolektyvas – profesionalus. Aš manau, kad vilniečiai labai stipriai išloš. Taip pat džiugu, kad tai Vilniaus miestui per daug nekainavo, nes naujas centras atidarytas privataus verslo ir ligoninės lėšomis.
 


Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius:

- Pas mus Alytuje taip pat panaši situacija. Atėjo laikas, kada reikia modernizuoti turimą įrangą – ir kompiuterinį tomografą, ir magnetinį rezonansą. Todėl mes svarstome įvairias galimybes. Viena jų – privataus kapitalo pritraukimas. „Affidea Lietuva“ atstovai buvo atvykę pas mus, pristatė savo galimybes ir siūlymus.
 
Mūsų Alytaus medikai turi šiokių tokių nuogąstavimų, ar nepabrangs paslaugos gyventojams, ar nenukentės ligoninė. Reikia laiko įsigilinti. Stebėsime, žiūrėsime, kaip sekasi šiam centrui Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje, ir priimsime sprendimą.


Apie aparatus
Kompiuterinės tomografijos tyrimai pacientams bus atliekami moderniu net 128 sluoksnių kompiuteriniu tomografu GE Revolution EVO. Kartu bus įgyvendinama apšvitos dozės mažinimo programa.
Magnetinio rezonanso tomografijos tyrimai – 1,5 T galingumo GE Signa Explorer aparatu. Be įprastų, rutininių galvos smegenų, vidaus organų, skeleto – raumenų sistemos ir kitų tyrimų šiuo aparatu bus atliekami ir inovatyvūs nišiniai tyrimai, pavyzdžiui, viso kūno MRT.
Pažangi naujovė – ir du modernūs – stacionarus ir mobilus – rentgenodiagnostikos aparatai, kurie suteiks galimybę greitai, patogiai ir tiksliai pažvelgti į paprastus, tačiau rimtus sveikatos sutrikimus.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...
  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...

  Budinti vaistinė


  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

  Sveika šeima


  Jei gali vaikščioti – gali ir šokti

  Kas sakė, kad baletas tik jaunoms nendrėms? Choreografė Neringa Kirklienė, vedanti šias šokių pamokas suaugusiems ir senjorams, įsitikinusi – šokti baletą niekada ne per vėlu. Elegancijos ir gracijos mokytis gali bet kokio amžiaus ir bet kokio kūno sudėjimo žmonės.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Vakcinų nuo COVID-19 lenktynės. Kas laimi?

  Šaltojo karo metais turėjome ginklavimosi varžybas, o šiemet – kuo tikriausias vakcinų lenktynes. Pagrindiniai žaidėjai tie patys – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija. Tik šį kartą tikslas iš pirmo žvilgsnio atrodo kilnus – kuo greičiau sustabdyti koronaviruso plitimą.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica