Aukštosios mokyklos sulaukė pirmųjų prašymų studijuoti ir jau skaičiuoja, kiek pirmakursių peržengs švietimo įstaigų slenksčius. Nors sveikatos apsaugos sistema nuolat krečiama įvairių pertvarkų, prašymų studijuoti mediciną kaip visuomet gausu.
Vilnius: populiariausia - medicina

Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas (VU MF) ir toliau išlieka viena pagrindinių
medicinos srities absolventų kalve. Kaip ir kiekvienais metais į fakultetą yra kviečiami keli šimtai įvairias medicinos programas siekiančių studijuoti pirmakursių. Šiemet į fakultetą po pirmojo turo buvo pakviesti studijuoti
388 pirmakursiai. Palyginti su praėjusiais metais, jų skaičius kito nežymiai (
406). VU MF kaip ir visada daugiausiai paraiškų sulaukė Medicinos studijų programa –
185. Į visas kitas studijų programas buvo pakviestas panašus kiekis abiturientų kaip ir praėjusiais metais. Nors kalbėta, kad ji populiarėja, labiausiai sumažėjo studentų, pakviestų į Visuomenės sveikatos programą: praėjusiais metais –
80, šiemet –
69.
Tačiau bendras pirmakursių skaičius tenkina VU MF administraciją ir, pasak atstovės viešiesiems ryšiams Linos Kocienės, gausus studentų skaičius leidžia manyti, kad medicina Lietuvoje turi daug potencialo.
„Konkretūs priimtųjų skaičiai bus, kai pakviestieji pasirašys sutartis. Jos yra pasirašomos iki liepos dvidešimt septintos dienos. Be to, dar laukia antras priėmimo etapas, tad skaičiai gali truputį keistis.
Taip pat, planuojama, kad nuo rugsėjo pirmosios mūsų fakulteto pirmakursių gretas papildys septyniasdešimt penki užsienio studentai, o šiuo metu dar vyksta priėmimo darbai. Kaip ir kasmet džiaugiamės į Medicinos fakultetą sukviesdami pačius gabiausius ir talentingiausius Lietuvos mokinius bei sudomindami vis platesnį užsieniečių ratą“, - teigia L.Kocienė.
L.S. skaičius:
493 – tiek studentų yra kviečiami į pagrindinę Medicinos studijų programą Vilniaus bei Kauno universitetuose.
Kaunas: paraiškų skaičius didėja

Vis gerėjančio Kauno miesto įvaizdis pritraukia ir daugiau studentų. Štai Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) buvo vienas paklausiausių tarp visų aukštųjų mokyklų. Paraiškų studijuoti Universitete skaičius, palyginus su pernai metais, padidėjo. Žiniasklaidos duomenimis, tik 3 universitetai šiais metais fiksavo didėjantį paraiškų skaičių. LSMU – vienas iš jų. Taip pat, lyginant su praėjusiais metais, padidėjo užsieniečių susidomėjimas studijomis LSMU.
„Pernai priimti
176 pirmakursiai iš užsienio, šįmet planuojama priimti maždaug
240 studijuoti LSMU norinčių užsieniečių“, - džiaugiasi LSMU Tarptautinių ryšių ir studijų centro Tarptautinių programų koordinatorė Rūta Antanaitienė.
LAMA BPO duomenimis, šiais metais LSMU po pirmojo priėmimo etapo
468 asmenims išsiuntė kvietimus studijuoti valstybės finansuojamose studijų vietose,
660 kvietimų – valstybės nefinansuojamose studijų vietose. Populiariausios studijų programos buvo šios: Medicina –
308 kvietimai, Veterinarinė medicina –
150 kvietimų, Farmacija –
144 kvietimai. Labai populiarios buvo ir odontologijos studijos –
80 kvietimų.
„Rezultatai tikrai nenuvylė, nes net 3 Universiteto studijų programos patenka į populiariausių 15 programų sąrašą.
Džiugina ir tai, kad visos universiteto studijų programos yra rentabilios. Tai rodo, kad susidomėjimas sveikatos mokslų studijomis Lietuvoje tik didėja“, - sako LSMU Studijų centro Priėmimo komisijos atsakinga sekretorė doc. dr. Marija Stankevičienė.
Klaipėda: medicinos studijos universitete ir kolegijoje - rentabilios

Susidomėjimas medicina išlieka ir Klaipėdos mieste. Mažėjant gyventojams, šiame mieste studijuoti norinčių pirmakursių skaičiai yra rentabilūs.
„Į mūsų kolegiją pakviesti
939 studentai į 25 Klaipėdos valstybinės kolegijos vykdomas studijų programas.
Sveikatos mokslų fakultetas kaip ir kasmet sulaukė gausaus būrio stojančiųjų ir išlaiko lyderio pozicijas. Šiemet pakviestas rekordinis
327 skaičius būsimų studentų.
Populiariausiomis išlieka Bendrosios praktikos slaugos, Kineziterapijos, Burnos higienos, Odontologinės priežiūros, Grožio terapijos studijų programos, kurios jau pirmo priėmimo etapo metu sulaukė maksimalaus stojančiųjų skaičiaus ir bus užpildytos priimtaisiais net nepasibaigus bendrajam priėmimui. Beveik 60 proc. visų pakviestųjų galės studijuoti valstybės lėšomis, net 38 proc. visų stojusiųjų į Sveikatos mokslų krypčių grupės studijų programas studijuos valstybės finansuojamosiose studijų vietose“, - pasakoja Klaipėdos valstybinės kolegijos Studijų ir karjeros centro vadovė Vilma Bridikienė.

Klaipėdos universiteto Studijų prorektorė prof. dr. Leta Dromantienė teigia, kad net ir griežtinant universitetų stojamąsias sąlygas, jiems pavyksta pritraukti pakankamą kiekį studentų.
Šiais metais I etapo metu į bakalauro studijas pakviestas
321 abiturientas. Iš jų į sveikatos mokslų krypčių grupę –
60. Pageidavimus studijuoti KU bakalauro studijose pareiškė apie
80 užsieniečių, jau turinčių SKVC pripažintą išsilavinimo dokumentą.
Lyginant su praėjusiais metais sumažėjo norinčių studijuoti valstybės nefinansuojamose vietose, o visiems universitetams pakėlus stojamąjį balą – į Klaipėdos universitetą atėjo labiau motyvuoti būsimieji studentai: aukščiausiuoju balu įstojusieji surinko 9,72 balo (palyginimui: VDU – 11,82; ASU 10,4; VU-10,02;LSMU- 9,71).
„Populiariausios sveikatos krypties pirmosios pakopos studijų programos: kineziterapija, slauga, visuomenės sveikata; medicinos technologijų krypties – radiologija. Be to, šias programas studijuoti pasirinko daug užsieniečių – paraiškas pateikė
68 studentai.
Į Klaipėdos universiteto magistrantūrą 2017 m. jau priimti,
325 studentai, iš jų į sveikatos mokslų krypčių grupę –
23 (2016 m. atitinkamai
348 ir
14) sveikatos mokslus studijuoti pasirinko daug užsieniečių – paraiškas pateikė
36 studentai“, - teigia ji.
Kauno kolegijoje kyla konkursinis balas

Kaip ir praėjusiais metais, taip ir šiemet Kauno kolegijoje bus priimta per
100 bendrosios praktikos slaugytojų, dalis jų – užsieniečiai ir studijuos anglų kalba. Kauno kolegijoje nuo rudens studijuos maždaug po trisdešimt pirmakursių akušerių, biomedicinos diagnostikos specialistų, ergoterapeutų, kineziterapeutų, radiologų, panašus skaičius priimtųjų numatytas ir į naują Dietetikos studijų programą, dvigubai tiek numatyta priimti farmakotechnikų. Dėl darbo rinkos poreikių ir neslūgstančio stojančiųjų susidomėjimo šiais metais buvo nuspręsta padidinti vietų skaičių į kosmetologiją – čia į studijas bus priimta ir sveikatos mokslų profesinį bakalaurą įgis per
70 specialistų.
Kauno kolegijos studentų priėmimo skyrius šiemet pastebi ir daugiau pokyčių – šiais metais Kauno kolegijoje ūgtelėjo stojančiųjų konkursinis balas, jo vertė didesnė nuo 0,3 iki daugiau kaip 1, lyginant su praėjusiais metais. Ženkliai konkursinis balas šiemet išaugo stojant į Bendrosios praktikos slaugą. Ką tai reiškia? Kauno kolegijos studentų priėmimo pirmininkas A.Vaidelys paaiškina: „Kauno kolegijoje studijas renkasi dar labiau motyvuoti studentai, pademonstravę geresnius brandos egzaminų rezultatus, todėl lyginant su anksčiau kolegijoje šiemet susidaro didesnė konkurencija pretenduojant į sveikatos mokslų programas. Pasak A.Vaidelio, iš viso savo prašymuose Kauno kolegijos sveikatos mokslų programas 1 ar 2 prioritetu šiemet paminėjo net 1769 stojantieji.
Komentuoti: