Už atimtą kalbos dovaną – 4 milijonų svarų kompensacija

www.lsveikata.lt
2015-05-28
Ar kada susimąstėte, kiek gali kainuoti gebėjimas kalbėti? Didžiosios Britanijoje visai neseniai ji buvo įvertinta net 4 milijonais svarų (daugiau nei pusšešto milijono eurų). 
Už atimtą kalbos dovaną – 4 milijonų svarų kompensacija
Paului Vallance po 8-erių metų bylinėjimosi teismuose, pagaliau buvo priteista milijoninė žalos kompensacija.

Dabar 26-erių metų vaikinas 2006-aisiais pakliuvo į autoįvykį ir nuo to laiko nebegali normaliai kalbėti bei, kaip teigiama, „tapo per piktas dirbti“. Būdamas 18-os metų Paulas patyrė rimtų smegenų pažeidimų, kuomet kitas vairuotojas prarado kontrolę ir rėžėsi į jo automobilį. Visgi daugelį metų gydytojai nenustatė tikrosios jaunam vyrui padarytos žalos.
 
Sunki trauma buvo įvardinta kaip „lengvas galvos sužalojimas“. Atsigavęs po avarijos P.Vallance turėjo pakeisti daugelį darbų dėl netikėtai ištinkančių pykčio priepuolių. Nediagnozuotas smegenų pažeidimas britui atėmė gebėjimą save kontroliuoti ir deramai kalbėti. 
 
„Mano mylimas sūnus po avarijos tapo ligotas, piktas vyras. Jis valandų valandas tiesiog stovėdavo prieš veidrodį ir kartojo: „Aš atrodau kaip Paulas, bet aš nesijaučiu kaip Paulas“. Mano širdis tiesiog dužo į šipulius, matant jį tokį“, – vos tvardydama ašaras užsienio žiniasklaidai kalbėjo vaikino mama Tina.
 
Po avarijos, įvykusios 2006-aisiais netoli vaikino namų, jis devyniolika dienų praleido ligoninėje. Buvusiam vadybos praktikantui čia teko gydytis rankos, peties ir nosies lūžius. P. Vallance buvo labai sutrikęs, kentėjo nuo atminties praradimo, taip pat beveik negalėjo kalbėti. Visgi šie klasikiniai smegenų traumos simptomai pirmąjį kartą su draudimo kompanija derantis dėl kompensacijos liko nepastebėti. 
 
Paulo motina negalėjo nepastebėti, kaip drastiškai sūnus pasikeitė po autoavarijos. Nelaimėlis pradėjo žodžius lieti į vieną, jo kalba tapo agresyvi, pikta, todėl ponia Tina nusprendė kreiptis į keletą advokatų kontorų, kad jos išieškotų atitinkamo dydžio kompensaciją.
 
Šįkart patirta trauma nepraslydo pro gydytojų akis – išsamių medicininių tyrimų metu buvo nustatytas rimtas priekinės smegenų dalies pažeidimas. Už sutrikdytą gyvenimo kokybę Paului teisme buvo priteista 4 milijonų svarų kompensacija. P.Vallance advokatas Huw Pontingas, besispecializuojantis panašiose bylose, teigė, jog avarijos metu patirta trauma turėjo didžiulės įtakos tiek jaunam vyrui, tiek jo šeimai.
 
„Jaunas vyras jau niekada nebus savarankiškas, negalės dirbdamas savęs išlaikyti. Džiaugiamės, jog pavyko jam užtikrinti finansinę gerovę“, – po paskelbto sprendimo kalbėjo bylą laimėjęs teisininkas. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Šakių rajono gyventoja Rita (69 m.) tris mėnesius ligoninėje kovojo su COVID-19 infekcija. Grįžusi namo moteris suprato, ka...
  Hipotonikai vasaros nelaukia

  Hipotonikai vasaros nelaukia

  „Ne juokai yra visą gyvenimą pragyventi su žemu spaudimu. Kai pakyla virš šimto, jaučiuosi keistai“, &nd...

  Budinti vaistinė


  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Natūralu, kad vasarą, daugiau laiko leisdami gryname ore ir aktyviau judėdami, imame prakaituoti gausiau nei įprastai. Tačiau svar...
  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19, pirmadienį pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

  razinka


  Sveika šeima


  Opinis kolitas: ar ligai turi įtakos mityba ir stresas?

  Opinis kolitas – autoimuninė liga, sukelianti lėtinį storosios žarnos uždegimą. Dabartinė medicina su opiniu kolitu padeda gyventi visavertį gyvenimą, o kiek svarbus paciento indėlis? Neretai šia liga sergantieji domisi, kiek jų savijautai ar ligos eigai įtakos turi mityba.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Šešios dienos poliklinikose
  Henrikas Vaitiekūnas Šešios dienos poliklinikose
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica