Širdies smūgis, nutraukęs futbolininko karjerą

Inga Markeliūtė
2019-05-31
„Man trisdešimt aštuoneri ir be jokių perspėjimų mane ištinka infarktas! Visą laiką maniau, jog tai - pagyvenusių vyrukų problema, o aš juk - jaunas. Bet dabar turėsiu šiek tiek prilėtinti savo, kaip jaunuolio, gyvenimo tempą“, - sako po ligos atsigaunantis futbolo komandos „Porto“ vartininkas Ikera Casillas.
Širdies smūgis, nutraukęs futbolininko karjerą
„Porto“ vartininkas Ikera Casillas, vos atsigavęs po patirto infarkto ir dėl to priverstas baigti profesionalaus sportininko karjerą, tą patį mėnesį sužinojo, kad jo žmona Sara Carbonero susirgo kiaušidžių vėžiu.

Smūgis per treniruotę
Ispaną širdies smūgis užklupo rytinės treniruotės metu gegužės pradžioje. Jis buvo skubiai nugabentas į ligoninę. Kiek vėliau klubo atstovai patvirtino, kad futbolininko būklė yra stabili, o tokias geras naujienas pranešė ir pats I.Casillas, prabilęs socialiniuose tinkluose. „Viskas jau kontroliuojama. Šiek tiek išsigandau, bet dabar viskas gerai. Labai dėkoju už visas žinutes ir palaikymą“, - „Twitter“ paskyroje rašė futbolininkas, pasidalinęs ir nuotrauka iš ligoninės palatos. „Porto“ prezidentas Jorge‘as Nuno Pinto da Costa pranešė, kad vartininkui reikės poilsio, vadinasi, jo sezonas jau yra užbaigtas.

Tiesa, po išsamesnių tyrimų sportininkas paskelbė, jog baigia ir profesionalaus futbolininko karjerą. „Klausiate, ar skaudu, ar noriu žaisti? Žinoma, bet dar labiau noriu gyventi. Nuo ketverių svajojau, jog būsiu vartininkas. Visi draugai žinojo, kad žaidžiant futbolą vartuose stovėsiu aš. Kai buvau devynerių, tėvas mane atvedė į „Real Madrid“ futbolo klubo akademijos atrankas, kurias aš kuo puikiausiai įveikiau. Taip visą gyvenimą praleidau aikštelėje su futbolo kamuoliu“, - pasakoja ispanas.
„Madrido „Real“ legendai ligoninėje buvo atlikta nedidelė širdies operacija. Po jos žinomas kardiologas Juano Antonio Corbalano teigė, jog sportininkas gali nebesitikėti sugrįžti į futbolo aikštelę. „Neįmanoma toliau žaisti futbolo po tokio nutikimo, ypač vartininkui. Iker sugrįš į normalų gyvenimą, tačiau futbolo jis profesionaliai nebežais“, - tokias išvadas pateikė kardiologas.
 

Dvi ligos per mėnesį
Tačiau, kaip sakoma, nelaimė po vieną nevaikšto. Vos po poros savaičių po sportininką ištikusio infarkto šeimai teko išgyventi dar vieną sukrėtimą. Futbolininko žmona žurnalistė Sara Carbonero (35 m.) prisipažino išgyvenanti sunkų laikotarpį – moteriai buvo diagnozuotas kiaušidžių vėžys.
„Vos spėjome atsigauti po vyro patirto infarkto... Kai gyvenimas vėl mus nustebino. Šį kartą tai apie mane. Labai sunku rašyti, tačiau prieš kelias dienas gydytojai man diagnozavo kiaušidžių vėžį. Ant operacinio stalo šį kartą atsidūriau aš. Laimė, kad liga diagnozuota ankstyvos stadijos, medikų prognozės geros, nors gydymas truks dar kelis mėnesius. Suprantu, kad bus sunku, bet tikiu, kad viskas baigsis sėkmingai. Esu puikių medikų rankose ir jaučiu stiprų šeimos narių palaikymą“, - teigė sportininko žmona, dviejų berniukų - penkiamečio Martin ir dvimečio Luca - mama.

Futbolininkas pripažįsta, jog sužinojęs apie žmonos ligą pirmas porą dienų negalėjo patikėti, kad visa tai vos per vieną mėnesį vyksta su jo šeima. „Mane apėmė panika. Išsigandau, bet kartu puikiai suvokiau, kad turiu būti stiprus, nes Sarai reikia manęs, berniukams reikia manęs. Didžiausias paradoksas, kad turi susirgti, idant nors akimirkai sustotum ir pasidžiaugtum tuo, ką turi. Tada atrodo, kad niekas, nei karjera, nei uždirbami pinigai nesvarbu, svarbiausia - turėti galimybę apkabinti mylimus žmones.

 
Lietuvoje

Kęstutis Ivaškevičius

Prieš trejus metus Kęstutis Ivaškevičius (nuotr.) buvo tituluojamas perspektyviu futbolininku, kuriam sutartis siūlė garsūs užsienio klubai. Tuomet Klaipėdoje vykusiose rungtynėse infarktas ištiko 31-erių „Palangos“ klubo saugą ir buvusį Lietuvos rinktinės narį. Pirmojo kėlinio pradžioje saugas tiesiog sukniubo aikštėje ir nerodė gyvybės ženklų.
Atgaivintas jis buvo dar greitosios pagalbos automobilyje, tačiau ligoninėje jam konstatuota klinikinė mirtis, sukelta dirbtinė koma. Laimei, futbolininkui pavyko išsikapstyti ir toliau gyventi visavertį gyvenimą. Kodėl jaunam vyrui staiga sustojo širdis, gydytojai negali atsakyti iki šiol. Pats sportininkas ne iš karto atgavo sąmonę. „Rodos, tik ką žaidžiau aikštėje, o atsibudau jau ligoninėje. Nieko nesupratau. Mintis, kad vis dėlto įvyko kažkas negero, sąmonę pasiekė tik tuomet, kai gydytojai pasakė, jog su futbolu greičiausiai teks atsisveikinti“, – prisipažino K.Ivaškevičius.


Aikštelėje juos pakirto širdies smūgis

Endurance Idahor (1984 – 2010)
Nigerietis futbolininkas, žaidęs Sudano klube „Al-Merreikh“ mirė 2010-siais, kai rungtynių metu patyrė širdies smūgį.
Piermario Morosini (1986-2012)
Italas, žaidęs „Livorno“ klube. Jam rungtynių metu sustojo širdis.
Marc-Vivien Foé (1975-2003)
Kamerūnietis, kuris saugo pozicijoje žaidė tiek klube, tiek nacionalinėje rinktinėje, susmuko aikštėje ir mirė. To priežastis – širdies raumens liga, pasireiškianti neproporcingu širdies raumens sustorėjimu.


Antonio Puerta (1984-2007) 
Ispanas, žaidęs „Sevilla“ klube, mirė sukniubęs rungtynių metu. Mirties priežastis – širdies sutrikimas.
Paulo Sérgio Oliveira da Silva (1974-2004)
Brazilui 2004-siais taip pat sustojo širdis, rungtynėse buvo sužaista 60-imt minučių.
Miklos Feher (1979-2004)
Vengro mirties priežastis panaši į daugelio prieš tai minėtų – širdies smūgis. M. Feheris mirė rungtynių su „Vitora“ metu.
Gregory Mertens (1991 – 2015)
Belgo širdis sustojo per „Lokren“ – „Genk“ rungtynes. Nors žaidėją pavyko atgaivinti, jis mirė po trijų dienų.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  Nacionaliniame vėžio institute (NVI) atlikta pirmoji, o Lietuvoje viena iš pirmųjų minimaliai invazinė stemplės vėžio opera...
  Lukas Pavlavičius: „Noriu pažinti ne tik ligas, bet ir žmogų“

  Lukas Pavlavičius: „Noriu pažinti ne tik ligas, bet ir žmogų“

  Kauno poliklinikos šeimos gydytojas Lukas Pavlavičius teigia, kad jo specialybės atstovai dažnai nuvertinami, esą gali i&sc...

  Budinti vaistinė


  Vaistininko patarimai, kaip įveikti 5 dažnas pavasario problemas

  Vaistininko patarimai, kaip įveikti 5 dažnas pavasario problemas

  Šylant orams tikimės sulaukti ir geresnės savijautos, tačiau neįdėjus pastangų, deja, bet tik susiduriame su naujais sveika...
  Paslauga vaistinėse paskatino gyventojus pirmą kartą pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

  Paslauga vaistinėse paskatino gyventojus pirmą kartą pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

  Jau kuris laikas specialius kursus baigę išplėstinės praktikos vaistininkai gali skiepyti šalies gyventojus nuo erki...

  Sveika šeima


  Nenustebkite, jei susirgus COVID-19 ims slinkti plaukai

  Persirgę COVID-19 vis daugiau žmonių skundžiasi, kad jiems ėmė slinkti plaukai. Gydytoja-trichologė Gitana Šabūnienė ramina – toks infekcijos poveikis laikinas.

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Henrikas Vaitiekūnas Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Survivalistai
  Henrikas Vaitiekūnas Survivalistai
  Keletas taisyklių pavasariui
  Henrikas Vaitiekūnas Keletas taisyklių pavasariui

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica