Pragaro dienos Graikijai

Inga Markeliūtė
2018-07-26
Graikija išgyvena katastrofą dėl liepsnojančių miškų. Kaip praneša pareigūnai, gaisrai jau pareikalavo 74 žmonių gyvybių. O nedideliame turistų pamėgtame miestelyje Matyje rastos grupelėmis susikabinusios ir sudegusios 26 gaisro aukos, nespėjusios pabėgti iš ugnies apimtos teritorijos.
Pragaro dienos Graikijai
Graikijoje siaučiantys gaisrai - pražūtingiausi per pastarąjį dešimtmetį.

Didžiausias per dešimtmetį gaisras
„Suskaičiavome daugiau 60 žuvusiųjų“, – naujienų agentūrai AFP sakė labiausiai gaisrų nuniokoto rajono didžiausio miesto Rafinos administracijos pareigūnas Mironas Cagarakis. Jo informacija patvirtina anksčiau vietos žiniasklaidos skelbtus duomenis. Baiminamasi, kad pražūtingiausio per pastarąjį dešimtmetį gaisro aukų gali padaugėti, kai gelbėtojams tikrins supleškėjusius namus, o pakrančių sargybos pareigūnams - aplinkinius vandenis bei krantus. Daug žmonių gelbėdamiesi nuo ugnies ir troškių dūmų bėgo į paplūdimius, kai kurie išplaukė į jūrą. Iš paplūdimių buvo evakuota daugiau kaip 700 žmonių.
 
Kaip praneša Lenkijos naujienų televizija TVN24, Mačio vietovėje apvirto valtis su dešimčia žmonių, dėl gaisro evakuotų iš vieno viešbučio. Pranešime nurodoma, kad žuvo visi valtyje buvę žmonėsDar 164 suaugusieji ir 23 vaikai gydomi ligoninėse dėl sužalojimų. Ugniagesių tarnybos atstovė Stavrula Maliri paskelbė naujausius duomenis apie aukas, bet pridūrė, kad šis skaičius gali dar padidėti, nes ugniagesiai nebaigė paieškų.

 
Raudonojo Kryžiaus darbuotojai rado 26-ias miško gaisro šalia Atėnų aukas. Žmonės gulėjo apsikabinę, susispaudę į krūvą. Organizacijos vadovas Nikos Oikonomopoulos sakė, kad medikų komandos apieškojo teritoriją į šiaurės rytus nuo Atėnų ir rado apsikabinusių žmonių kūnus, greičiausiai tai – šeimos. Grupę negyvų žmonių rado šalia kelių apdegusių automobilių netoli siena aptvertos teritorijos, kurią irgi nuniokojo gaisras.
 
Netoliese gyvenantis Andreaas Passios pasakojo: „Visa tai įvyko per kelias sekundes. Pastvėriau paplūdimio rankšluostį. Tik todėl likau gyvas. Sudrėkinau jį, išsivedžiau žmoną ir mes nubėgome prie jūros. Buvo neįtikėtinai baisu – sproginėjo dujų cisternos, skraidė degantys pušų kankorėžiai.“
Likęs gyvi po siaubingo gaisro Matyje sako, kad visa tai buvo panašu į Vezuvijaus niokojamą Pompėją.
 
Nušlavė per kelias minutes
Graikijos Vyriausybė pagal Europos Sąjungos civilinės saugos mechanizmą nusprendė kovai su gaisrais prašyti tarptautinės pagalbos. Gaisrai abiejose sostinės pusėse paliko eiles sudegusių automobilių, išdegusių laukų ir miškų. Šimtai žmonių bėgo į paplūdimius. Iki antradienio paryčių buvo skubama karinio laivyno laivais, jachtomis ir žvejybiniais laivais evakuoti ten įstrigusius gyventojus ir poilsiautojus. Vėjo greitis siekė 80 km per valandą.

 
Pareigūnai dislokavo visus šalies lėktuvus ir sraigtasparnius, galinčius pilti vandenį, kad atostogautojai turėtų laiko pasitraukti. Kariuomenės dronai iš oro stebėjo padėtį ir padėjo pareigūnams vadovauti daugiau kaip 600 ugniagesių. „Mums nepasisekė. Vėjo kryptis pasikeitė ir tai atėjo su tokia jėga, kad per kelias minutes nušlavė pakrantės rajoną“, – sakė Rafinos miestelio – ramaus uosto žemyne, aptarnaujančio kurortines Graikijos salas – meras Evangelas Burnus.
 
Improvizuota ligoninė

Doko rajonas tapo improvizuota ligonine, kur greitosios pagalbos medikai tikrino pakrančių apsaugos ir privačiais laivais atplukdytų žmonių būklę. Operacija vyko visą naktį. Žuvusiųjų skaičius gali didėti, perspėjo pakrančių apsaugos tarnyba. Antradienį auštant greitosios pagalbos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Miltiadis Mylonas taip pat sakė, kad žuvusiųjų skaičius gali didėti, nes toliau tikrinami sudegę namai ir automobiliai.
 
„(Ugnis) užklupo žmones netikėtai, įvykiai rutuliojosi labai greitai. Be to, gaisrai kilo daugeliu frontų, tad dėl visų šių veiksnių situacija itin sunki, – sakė jis. – Dabar mūsų užduotis yra organizuoti šeimų nariams aukų atpažinimą.“ Gaisras kol kas nekelia grėsmės garsiems Graikijos Antikos paminklams, tačiau jis slenka į žemyno gilumą, kur teko skubiai evakuoti vaikų vasaros stovyklas ir vasarnamius. Žmonėms bėgant, keliuose į sostinę susidarė automobilių spūstys, kurios trukdė ugniagesiams.

 
Tarp kitko
Graikijos vyriausybė paprašė Europos Sąjungos pagalbos kovojant su gaisrais. Pastarosiomis dienomis miškų gaisrai siaučia ir Europos šiaurėje. Švedijoje stojusi sausra neturi precedento, o oro temperatūra yra aukščiausia per šimtmetį. Pirmadienį šios šalies civilinės saugos agentūra MSB paskelbė, kad šalyje siaučia 27 aktyvūs gaisrai. Kelios Europos valstybės, įskaitant Prancūziją, Italiją ir Vokietiją, padėti Švedijai nusiuntė lėktuvų, sunkvežimių ir ugniagesių. Švedijoje išdegė ar dega maždaug 25 tūkst. ha – šis plotas yra dvigubai didesnis už Paryžiaus plotą.


 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...
    J.Buterlevičiūtė: gyventi kančioje nėra normalu

    J.Buterlevičiūtė: gyventi kančioje nėra normalu

    „Jis taip vaitodavo iš skausmo, kad galvą užsidengdavo pagalve“, – apie sunkiai sergančiųjų kasdienybę pasakoja skausmo specialist...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Svarbios, tačiau dažnai pamirštos – pėdos

    Vasarą norisi daugiau keliauti, mankštintis, poilsiauti, tačiau tam dažnai trukdo pavargusios ir sudirgusios pėdos. Dirbantiems stovimą darbą šiltuoju metų laiku taip pat kyla daugiau iššūkių. „Vasaros metu pėdos greičiau prakaituoja, oda linkusi sausėti ir trūkinėti, o įvairios infekcijos plinta dar...

    Pakalbėkim apie tai



    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą
    Kai kelionė tampa gyvybės klausimu: onkologinių pacientų pavėžėjimas
    Marius Čiurlionis Kai kelionė tampa gyvybės klausimu: onkologinių pacientų pavėžėjimas
    Socdemų sveikatos reforma Jums kainuos sveikatą ir pažeis Konstituciją
    Vytautas Mitalas Socdemų sveikatos reforma Jums kainuos sveikatą ir pažeis Konstituciją

    Naujas numeris