Nuo priklausomybės gydyto kino žūtis sukrėtė šalį

Lina Kraujelytė
2017-08-24
Kinijoje kilo didžiulis skandalas po to, kai žuvo 18-metis paauglys, tėvų priklausomybės nuo interneto nuvežtas „gydytis“ į specializuotą reabilitacijos centrą. Pranešta, kad ant žuvusiojo kūno aptikta daugybė traumų ir žaizdų. Anchoj provincijoje įsikūrusios įstaigos direktorių ir kelis darbuotojus sulaikė policija. Šalies žiniasklaida skelbia, kad kai kuriuose tokio profilio centruose tvyro karinė disciplina, dėl to jos ne kartą kritikuotos už pernelyg griežtą elgesį su auklėtiniais.
Nuo priklausomybės gydyto kino žūtis sukrėtė šalį
„Pataisos“ centrų, gydančių priklausomybę nuo kompiuterio, skaičius Kinijoje pastaruoju metu išaugo. Kai kurie jų steigiami prie valstybinių ligoninių, kiti veikia privačiai. Centrai vis dar populiarūs, nepaisant to, jog juose taikoma elektros šoko terapija, nevengiama pacientų mušti.

Ant kūno – vien randai
Žuvusio jaunuolio motina vietos laikraščiui pasakojo, kad jų sūnus itin daug laiko praleisdavo žaisdamas kompiuterinius žaidimus. Jokie tėvų įkalbinėjimai užsiimti kita veikla nepadėjo, tad šie nutarė kreiptis pagalbos į specializuotą centrą. Vaikiną nutarta išsiųsti į Fujano mieste esančią įstaigą, kurioje, kaip skelbiama reklamoje, priklausomybė nuo kompiuterio gydoma derinant „psichologo konsultacijas ir fizinį krūvį“.
 
Jaunuolis centre buvo vos dvi dienas, kai jo tėvams pranešta, kad jis išvežtas į ligoninę, kurioje ir mirė. Tiksli mirties priežastis neaiški. Tačiau, pasak tėvų, sūnaus kūną apžiūrėję gydytojai pasakojo, jog ant vaikino kūno aptikta daugiau kaip 20 išorinių ir kelios vidinės traumos.

Tėvams buvo leista pažiūrėti į vaiką morge. „Sūnaus kūnas – vieni randai – nuo galvos iki kojų... Į centrą nuvežėme jį sveiką, kaip jis galėjo mirti per dvi paras?“, - ponią Lju cituoja vietinis laikraštis.
Valstybinė televizija CCTV pranešė, kad dėl jaunuolio mirties sulaikytas centro direktorius ir keturi jo darbuotojai. Centras, kol vyksta tyrimas, uždarytas.
 
Auklėjimo trūkumas
Jaunuolio mirtis internete ir žiniasklaidoje sukėlė diskusijas: prabilta, jog būtina griežtesnė tokių centrų kontrolė, taip pat negailėta kritikos ir tėvams.
„Dėl visko kaltas auklėjimo šeimoje trūkumas“, - viename socialinių tinklų rašo komentatorius.
Dienraščio „Mingguang Daily“ redakcijos skiltyje rašoma: „Kai kurie tėvai net nesusimąsto, jog susidūrę su vaiko priklausomybe nuo interneto turėtų patys daugiau juo rūpintis, o ne ieškoti sprendimų už šeimos ribų.“
 

Tokių „pataisos“ centrų skaičius Kinijoje pastaruoju metu išaugo. Kai kurie jų steigiami prie valstybinių ligoninių, kiti veikia privačiai, išlaikomi turtingų mecenatų lėšomis. Centrai vis dar populiarūs, nepaisant to, jog juose taikoma elektrošoko terapija, nevengiama pacientų mušti.
Pernai pranešta, jog viena mergaitė nužudė mamą už tai, kad ši atidavė ją į tokio profilio įstaigą, kur nepilnametė galimai patyrė prievartą.
 
Vieno Seulo universiteto profesorius Trent Baks, nagrinėjęs kinų jaunuolių priklausomybę nuo kompiuterio, teigia, kad tokie reabilitacijos centrai tėvams „ieškantiems greito jų vaikų problemų sprendimo“pateikia emocionalią reklamą.

„Tėvai bijo, kad jų vienintelio vaiko ateitis pakibusi ant plauko, nes jis nesugeba atsitraukti nuo kompiuterio“, - BBC interviu teigė ekspertas.
O kai kuriais atvejais, pasak profesoriaus, tėvai, besilaikantys tradicinio požiūrio į auklėjimą, mano, kad prievartos panaudojimas pateisinamas, jei vaikas neklauso.

 
Tarp kitko
Kinijos valdžia jau metų pradžioje ėmėsi žingsnių tokių centrų kontrolei griežtinti. Priimtas įstatymas reabilitacijos centruose draudžiantis taikyti žiaurius gydymo metodus, įskaitant ir elektrošoką.
Kompanijos taip pat ėmė riboti jaunų vartotojų praeinamumą prie „online“ žaidimų. Liepą Kinijos telekomunikacijų gigantas „Tencent“ irgi pradėjo riboti laiką, kurį vaikai gali praleisti žaisdami populiariausius kompanijos žaidimus internete. 


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Šakių rajono gyventoja Rita (69 m.) tris mėnesius ligoninėje kovojo su COVID-19 infekcija. Grįžusi namo moteris suprato, ka...
  Hipotonikai vasaros nelaukia

  Hipotonikai vasaros nelaukia

  „Ne juokai yra visą gyvenimą pragyventi su žemu spaudimu. Kai pakyla virš šimto, jaučiuosi keistai“, &nd...

  Budinti vaistinė


  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Natūralu, kad vasarą, daugiau laiko leisdami gryname ore ir aktyviau judėdami, imame prakaituoti gausiau nei įprastai. Tačiau svar...
  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19, pirmadienį pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

  razinka


  Sveika šeima


  Opinis kolitas: ar ligai turi įtakos mityba ir stresas?

  Opinis kolitas – autoimuninė liga, sukelianti lėtinį storosios žarnos uždegimą. Dabartinė medicina su opiniu kolitu padeda gyventi visavertį gyvenimą, o kiek svarbus paciento indėlis? Neretai šia liga sergantieji domisi, kiek jų savijautai ar ligos eigai įtakos turi mityba.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Šešios dienos poliklinikose
  Henrikas Vaitiekūnas Šešios dienos poliklinikose
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica