F.W.Steinmeieris – pasaulinės medicinos globėjas

Nerijus Bliujus
2017-02-20
Vienas populiariausių Vokietijos politikų socialdemokratas Frankas Walteris Steinmeieris (61 m.) išrinktas šalies prezidentu. Didžiąja balsų dauguma (931 iš 1260 specialiosios asamblėjos narių) rinkimus laimėjęs naujasis šalies prezidentas Frankas Walteris Steinmeieris yra vienas svarbiausių asmenų, kurio iniciatyva susikūrė Europos medicinos korpusas.
F.W.Steinmeieris – pasaulinės medicinos globėjas
Naujasis Vokietijos prezidentas Frankas Walteris Steinmeieris dar būdamas užsienio reikalų ministras kartu su kolega iš Prancūzijos pasiūlė kurti Europos medicinos korpusą. Šios institucijos tikslas - greičiau ir efektyviau kovoti su staigiais ligų ir virusų protrūkiais.

Europos medicinos korpusas
F.W.Steinmeieris visada buvo neabejingas pasaulinėms problemoms. Ypač aktyviai jis veikė pernai ES steigiant Europos medicinos korpusą.
„Dar būdamas užsienio reikalų ministras jis kartu su kolega iš Prancūzijos pasiūlė kurti Europos medicinos korpusą. Šios institucijos tikslas - greičiau ir efektyviau kovoti su staigiais ligų ir virusų protrūkiais. Tūkstančių gyvybių pareikalavusi Ebola įrodė, kad nebuvo tinkamų įrankių į tai sureaguoti“, – pasakoja politologas, Rytų Europos studijų centro direktorius Linas Kojala.
 
Europos medicinos korpusas, susidarius ekstremaliai situacijai ES ar kitose pasaulio šalyse, padės kur kas greičiau ir efektyviau sutelkti gydytojus bei visuomenės sveikatos specialistus. Institucija buvo įkurta po tragiško Ebola viruso proveržio, kuris nužudė tūkstančius žmonių.

 
Didžiausias sunkumas kilus Ebolos viruso protrūkiui buvo skubiai mobilizuoti medicinos personalą, spręsti logistikos ir koordinavimo problemas. Dėl šios priežasties Vokietija ir Prancūzija 2014 m. pabaigoje pateikė „baltųjų šalmų“ iniciatyvą, kuri ir yra dabartinio projekto pagrindas.
 
Dabar Europos medicinos korpusas yra Europos reagavimo į nelaimes pajėgumų dalis. Nelaimės pajėgumai, dar vadinami savanoriškaisiais ištekliais, į vieną vietą sutelkia pagalbos komandas ir įrangą, leidžiančius nedelsiant imtis veiksmų, susiklosčius ekstremaliai situacijai.
ES civilinės saugos mechanizmas palengvina bendradarbiavimą reaguojant į nelaimes 33 Europos valstybėse (28 ES valstybėse narėse, Makedonijoje, Islandijoje, Juodkalnijoje, Norvegijoje ir Serbijoje).
 
Kelionės į trečiąsias pasaulio šalis
Siekdamas pagal Vokietijos pavyzdį gerinti sveikatos apsaugos sistemą, Frankas Walteris Steinmeieris prieš dvejus metus aplankė tris Afrikos šalis: Ruandą, Kongą bei Keniją. Siekdamas kuo labiau įsigilinti į opiausias šių šalių sveikatos apsaugos problemas vizito metu dabartinis Vokietijos prezidentas bendraudavo ne tik su tų šalių politikais, bet ir įvairiose medicinos įstaigose lankė pacientus.
 
Afrikos šalyse sveikatos apsaugos sistemos yra vienos prasčiausių pasaulyje. Tačiau bendradarbiaujant su Vokietija ir kitomis Vakarų šalimis situacija sparčiai gerėja. Štai, pavyzdžiui, Ruandoje nuo 2008 metų taikoma universali sveikatos apsaugos sistema, yra naudojama ir daugelyje Europos šalių. Tai leido Ruandai medicinos srityje tarp visų Afrikos valstybių tapti viena pažangiausių valstybių.
 

Donaldo Trumpo kritikas
Nors naujasis Vokietijos prezidentas apibūdinamas kaip itin diplomatiškas politikas, JAV prezidento rinkimų kampanijos metu jis negailestingai kritikavo Donaldą Trumpą. O po to, kai JAV prezidento kėdė būtent ir atiteko verslo magnatui, nerimastingai prabilo: „Nuo šiol JAV užsienio politika bus sunkiai nuspėjama.“
 
F.W.Steinmeieris yra neigiamai atsiliepęs ir apie D.Britanijos sprendimą palikti Europos Sąjungą.
Vis dėlto pastebima, jog vokiečio diplomatiškumas yra per daug palankus Rusijai, su kuria, skirtingai nei Angela Merkel, jis norėtų tartis. Visai neseniai jis neigiamai atsiliepė ir apie Lenkijoje dislokuotas NATO pajėgas, pavadindamas šį veiksmą provokuojamu „kalavijų žvanginimu“.

 

Komentaras
Politologas Linas Kojala:

- Prezidentas, nors ir formaliai aukščiausias politinis rangas Vokietijoje, atlieka labiau simbolinį ir reprezentacinį vaidmenį. Kitaip tariant, jo įtaka svarbiausiems politiniams sprendimams yra ribota, nes prezidentas negali siūlyti įstatymų projektų, be to, turi teisę vetuoti tik specifinius teisės aktus. Frankas Walteris Steinmeieris pirmiausiai atliks moralinio autoriteto funkciją bei atstovaus valstybei užsienyje, o tai yra jo ankstesnių užsienio reikalų ministro pareigų tęstinumas. Jis žada daug dėmesio skirti Europos vienybės stiprinimui bei kultūros politikai.

 
Tarp kitko
Po šios pergalės socialdemokratų partijos galimybės laimėti parlamento rinkimus dar labiau išaugo. Ir nors iki rinkimų Vokietijoje dar liko 7 mėnesiai, ekspertai jau dabar prognozuoja šios partijos pergalę bei socialdemokratui Martinui Schulzui „matuoja“ kanclerio kėdę, kuri 3 kadencijas iš eilės priklausė Krikščionių demokratų sąjungos vadovei Angelai Merkel.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Šakių rajono gyventoja Rita (69 m.) tris mėnesius ligoninėje kovojo su COVID-19 infekcija. Grįžusi namo moteris suprato, ka...
  Hipotonikai vasaros nelaukia

  Hipotonikai vasaros nelaukia

  „Ne juokai yra visą gyvenimą pragyventi su žemu spaudimu. Kai pakyla virš šimto, jaučiuosi keistai“, &nd...

  Budinti vaistinė


  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Natūralu, kad vasarą, daugiau laiko leisdami gryname ore ir aktyviau judėdami, imame prakaituoti gausiau nei įprastai. Tačiau svar...
  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19, pirmadienį pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

  razinka


  Sveika šeima


  Opinis kolitas: ar ligai turi įtakos mityba ir stresas?

  Opinis kolitas – autoimuninė liga, sukelianti lėtinį storosios žarnos uždegimą. Dabartinė medicina su opiniu kolitu padeda gyventi visavertį gyvenimą, o kiek svarbus paciento indėlis? Neretai šia liga sergantieji domisi, kiek jų savijautai ar ligos eigai įtakos turi mityba.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Šešios dienos poliklinikose
  Henrikas Vaitiekūnas Šešios dienos poliklinikose
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica