Brazilija dūsta, o prezidentas keičia ministrus

Ringailė Gvildė
2021-04-01
Brazilijos prezidentas Jair Bolsonaro pasaulyje vis plačiau kritikuojamas už perdėtą skepticizmą pandmeijos atžvilgiu, naivumą praslysti be didesnių aukų siaučiant COVID-19 ir vėl iš naujo keičiamą ministrų kabinetą. Tiesa, ministrų kaita, panašu, tik priedanga paties prezidento neatsakingiems sprendimams užglaistyti.
Brazilija dūsta, o prezidentas keičia ministrus
Brazilijos sveikatos apsaugos ministerija pirmadienį pranešė, jog pastarosiomis dienomis per parą miršta daugiau nei 2 tūkst. užsikrėtusiųjų COVID-19, naujų atvejų kasdien po keliasdešimt tūkstančių ir hospitalizuojama vis daugiau ir vis jaunesnio amžiaus brazilų.

Kas nors turi būti kaltas
Nuo tada, kai Brazilijos Vyriausybė sulaukė kritikos ir spaudimo dėl menko pandemijos valdymo, vis didėjančių susirgimų ir mirčių nuo koronaviruso skaičių, J.Bolsonaro pakeitė jau net šešis ministrus, mat buvę prieš tai pandemijos esą nesuvaldė. J.Bolsonaro – pagarsėjęs kovido skeptikas, prasidėjus pandemijai kaip niekinius atmetęs medikų reikalavimus aprūpinti ligonines viruso plitimą ir užsikrėtimą mažinančiomis asmens apsaugos priemonėmis ir įstūmęs ligonines į kritinę padėtį.
 

Šią savaitę Brazilijos prezidentas paskyrė kariuomenės generolą Luiz Eduardo Ramos naujuoju štabo viršininku, policijos vadą Anderson Torres – teisingumo ministru, taip pat paskyrė naują generalinį prokurorą ir Vyriausybės sekretorių. Šio mėnesio pradžioje pakeitė sveikatos apsaugos ministrą Eduardo Pazuello kaip neefektyviai kovojantį su pandemijos grėsmėmis. Apie Vyriausybės sudėties pakeitimus iš anksto nekomunikuojama, tad šalis vietoje to, kad kovotų su pandemija ir jaustųsi užtikrinta valdžios veiksmais, yra nuolat stebinama vis naujais trumpalaikiais pakeitimais, kurie primena kaltų paieškas, o ne kovą su pandemija.
 
Kuo tai baigėsi? Remiantis Johno Hopkinso universiteto duomenimis, Brazilijoje nuo COVID-19 mirė daugiau nei 312 tūkst. žmonių, o šalyje pranešta apie daugiau nei 12,5 milijono infekcijų. Šalį skaičiais kol kas lenkia tik Jungtinės Amerikos Valstijos. Brazilijos sveikatos apsaugos ministerija pirmadienį pranešė, jog pastarosiomis dienomis per parą miršta daugiau nei 2 tūkst. užsikrėtusiųjų COVID-19, naujų atvejų kasdien po keliasdešimt tūkstančių ir hospitalizuojama vis daugiau ir vis jaunesnio amžiaus brazilų.
 
Šiuo metu šalis tikisi iš JAV gauti 100 mln. vakcinos nuo COVID-19 dozių, tačiau panašu, jog pirmieji 2 mln. jų šalį pasieks tik gegužę. Tačiau brazilų sveikatos apsaugos ministras Marcelo Queiroga tikina, jog dėl didesnių vakcinų pristatymo kiekių deramasi nuolat, bet tai nebūtinai pavyks. Pasak jo, JAV nenusiteikusi eksportuoti tokio kiekio vakcinų Brazilijai tol, kol nepaskiepys visų savo šalies piliečių.
 
Gresia masinėmis laidotuvėmis  
Vis nemažėjantys susirgimų koronavirusine infekcija skaičiai Brazilijos sveikatos apsaugos sistemai gresia kolapsu. Jis gali ištikti praktiškai bet kada. Kelios valstijos praneša apie kritinį deguonies atsargų lygį, vaistų bei medicinos priemonių trūkumą, pacientų perteklių, kurio tuoj nebus kam perimti ir artėjimą prie žlugimo ribos.

 
Metų pradžioje Amazonės valstijoje esantį Manauso miestą jau buvo ištikęs kritinis scenarijus, kuomet, pasibaigus deguonies atsargoms masiškai pradėjo mirti pacientai, o miestas tapo pasaulio COVID-19 epicentru. Dabar, praėjus porai mėnesių, situacija kiek stabilizavosi, tačiau šalies medikai baiminasi, jog toks likimas gali ištikti praktiškai bet kurią ligoninę ar net kelias. Beveik 26 Brazilijos valstijų ligoninės COVID-19 pacientais užpildytos kone šimtu procentų, visi pajėgumai skiriami šiai infekcijai gydyti. Vis dažniau pasirodo pranešimų, jog žmonės miršta ligoninių koridoriuose, mat visiems nepakanka laisvų lovų, deguonies, plaučių ventiliavimo aparatų.
 
Campo Bom miesto ligoninėje prieš gerą savaitę mirė net šeši pacientai vienas po kito. Liudininkai sakė, jog COVID-19 skyriuose dirbantys medikai verkdami šaukėsi pagalbos akyse besibaigiant deguonies atsargoms ir tos pagalbos nebuvo iš kur sulaukti. Ligoninės atstovas Lannes Osorio patikino, jog tai – deguonies ir kitų atsargų trūkumas – ne vienos ligoninės, o šalies problema, mat panašūs masinių mirčių scenarijai kartojasi ir kitose ligoninėse skirtinguose šalies regionuose.
 
Nei stabilumo, nei ramybės kovoje su pandemija nepadeda įnešti ir plintančios naujos, vis užkrečiamesnės COVID-19 atmainos. Šalies epidemiologai įspėja, jog situacija drastiškai blogės, jei valdžia ir toliau aplaidžiai žiūrės į karantiną, kaip griežtinimo priemonę, mat medikų raginimai piliečiams dėvėti apsaugines kaukes viešosiose vietose menkai girdimi.

 
Tarp kitko
Brazilijos sveikatos asociacija bei Brazilijos chemijos rūmai įspėjo šalies Sveikatos apsaugos ministeriją ir kitus Federalinės vyriausybės narius, kad medicinos ir deguonies atsargos gali baigtis per artimiausias 20 dienų. Tačiau stebint spartų naujų užsikrėtimų skaičių, tai gali nutikti ir anksčiau.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Atsikračius didžiulio antsvorio dingo ir ligos

  Atsikračius didžiulio antsvorio dingo ir ligos

  Lygija Baranauskienė (66 m.) iš Šakių r. pademonstravo nepaprastą valią – antrojo tipo diabetu serganti moteri...
  Jei sakote šias frazes apie klausos aparatus – smarkiai klystate!

  Jei sakote šias frazes apie klausos aparatus – smarkiai klystate!

  Vasarą susitinkant su draugais, aplankant tėvus ir gimines pokalbis neretai užsisuka apie sveikatą ir ligų įtaką kasdieniam gyveni...

  Budinti vaistinė


  Klaipėdietės vaistininkės patarimai vykstantiems į Jūros šventę

  Klaipėdietės vaistininkės patarimai vykstantiems į Jūros šventę

  Savaitgalį pajūryje susirinks daugybė žmonių norinčių pasimėgauti tradicine Jūros švente. Specialistai įspėja, kad Klaipėdo...
  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Natūralu, kad vasarą, daugiau laiko leisdami gryname ore ir aktyviau judėdami, imame prakaituoti gausiau nei įprastai. Tačiau svar...

  Sveika šeima


  Naminiai ledai – laisvė fantazijai

  Kokia vasara be ledų? Jokia, ir dėl to nesiginčys niekas, ypač, kuomet karščiai prie žemės lenkia taip, kad norisi tik ko nors šalto. Tačiau prekybos centruose esantys ledai yra tokios kalorijų bombos, kad vasarai baigiantis galime nebetilpti į veidrodžius. Dietistė Živilė Dumbraitė-Varkalienė sako, jog yra ir sveikesni...

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  203-oji diena
  Henrikas Vaitiekūnas 203-oji diena
  Į savo vartus...
  Henrikas Vaitiekūnas Į savo vartus...
  Tiesa, subalansuota visiems
  Henrikas Vaitiekūnas Tiesa, subalansuota visiems

  Naujas numeris  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica