Žoleles, kurios pridės ir sveikatos, ir grožio

Rūta Kerulytė
2019-11-11
Šaltuoju metų laiku peršalimą ar slogą nuvyti padeda vaistažolių arbatos. Ne vienas karštais gėrimais ramina perštinčią gerklę. Pasirodo, žolelės ne tik gydo, bet ir veidą gražina.
Žoleles, kurios pridės ir sveikatos, ir grožio
Žolelių arbatos gražina dviem frontais – ir geriant, ir naudojant kaip kompresą. Galima per dieną išgerti vieną du vaistažolių puodelius, o vakare nuoviru nusiplauti veidą. Jis taps skaistesnis.

Vietoje kremų

„Žolinčiaus akademijos“ lektorė, Karaliaus Mindaugo profesinės mokyklos dėstytoja Salomėja Savickytė vaistažolių arbatas ragina gerti ne tik susirgus, bet ir profilaktiškai. Ji teigia, kad šios turi didelę įtaką žmogaus organizmui: „Vartojant į vidų išvalome toksinus, kurie susikaupia organizme, o tai skaidrina ir odą, daro ją švytinčią. Be to, vaistažolės turi eterinių aliejų, kurie stiprina imunitetą.“

 
Anot S.Savickytės, vaistažolių naudojimas kosmetikoje – ne tik sveikata, bet ir sekimas protėvių pavyzdžiu. Juk galima išsiversti ir be cheminių medžiagų prisodrintų kosmetikos priemonių. „Turime nuostabių lietuviškų arbatų, kurias gėrė mūsų seneliai ir proseneliai. Galbūt jie neturėjo gražinančių kremų, tačiau grožio jiems suteikė natūralios žolelės“, - pasakoja specialistė.
Beje, priešingai nei galima pagalvoti, arbatos saldinimas gerųjų jos savybių toli gražu neatims. Čia taisyklė tik viena: svarbiausia, kad saldiklis būtų natūralus. „Kiek pravėsusią arbatą sveika pasiskaninti medumi. Tai antibiotikas iš gamtos, tad tikrai nepakenks“, - tikina pašnekovė. Į arbatą galima įlašinti ir citrinos, nes ši skaistina odą, kovoja su pigmentinėmis dėmėmis.

 
Vaistažolės veikia dviem frontais
Pasak S.Savickytės, arbatos gražina dviem frontais – ir geriant, ir naudojant kaip kompresą: „Galima per dieną išgerti vieną du vaistažolių puodelius, o vakare nuoviru nusiplauti veidą. Jis taps skaistesnis.“
„Žolinčiaus akademijos“ lektorė išskiria Lietuvoje augančias vaistingąsias žoleles, kurios pridės sveikatos ir grožio. Nors levandos papuošia kiemą, jų arbata irgi maloniai nustebins. „Levandose gausu eterinio aliejaus, kuris ramina odą, pasižymi priešuždegiminiu poveikiu. Žvarbiuoju metų laiku mūsų oda ypač kenčia, ją veikia ir žvarba lauke, ir sausas patalpų oras. Tad levandų arbata šiuo metų laiku labai naudinga“, - sako S.Savickytė.
 
Specialistė pamini ir arbatų klasiką – liepžiedžius. Pastaroji arbata praturtinta vitaminu C, kuris reikalingas imuninei sistemai ir odai stiprinti. „Liepžiedžiai švelnina odą. Tinka jie ir plaukams – reguliariai skalaujant šaknis šiuo nuoviru, plaukai bus tvirtesni, glotnūs ir blizgantys“, - pasakoja pašnekovė. Jos teigimu, mėtų arbata pagelbės nuvargusiems ar užsiimantiems įtampos kupina veikla: „Šios žolelės suteikia raminamąjį poveikį, mažina įtampos žymes.“
S.Savickytė priduria, kad paaugliams ir jaunimui ypač naudinga medetkų arbata: „Medetkos tinka jaunai, aknės pažeistai odai, malšina uždegiminį procesą, tad reguliariai geriant medetkų nuovirą, odos problemos gerokai sumažėja.“

 
Svarbus saiko jausmas
Nuo vieno ar dviejų vaistažolių puodelių oda stebuklingai neišsivalys. Reikalinga nuolatinė priežiūra. „Su vaistinėmis arbatomis patariu gyventi – gerti jas nuolatos, vieną keičiant kita. Tada pamatysite, kad švyti ir veidas, ir vidus“, - teigė S.Savickytė.
Vaistažolės pasižymi švelniu poveikiu, tačiau pašnekovė pabrėžia, kad svarbiausia – saiko jausmas. Nors rekomenduojama vaistažolių nuovirą gaminti į dvi stiklines vandens įbėrus du arbatinius šaukštelius arbatžolių, svarbu klausytis nuojautos. „Geriau mažiau nei per daug. Visada siūlau pradėti nuo silpnesnio skonio. Svarbiausia pajausti, kiek vaistinių žolelių reikalauja jūsų organizmas“, - akcentuoja specialistė.

 
Verta žinoti
Žinoma, ne visos vaistažolės išsaugo gydomąsias savybes. Svarbu atkreipti dėmesį, kur gėrimams ar kompresams naudojamos žolelės auga. Jei gyvenate prie gatvės, ant augalų nusėda dulkės, toksinai. Rekomenduojame įsigyti vaistažoles, augintas ekologiniuose ūkiuose arba skintas miške, toliau nuo taršos šaltinių.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris