Žaiskite į sveikatą!

Greta Vanagienė
2019-09-23
Kai vaikystė pamoja ranka ir pereinama į paauglystę bei brandos etapą, keičiasi ne tik domėjimosi laukas, bet ir įpročiai. Vienas ryškiausių – atsisveikinimas su žaislais. Specialistų teigimu, žaidžiama ne tik dėl patiriamo malonumo ar pramogos, bet ir siekiant atsipalaiduoti, susikoncentruoti, numalšinti stresą ar išvaduoti mintis nuo per didelio informacijos srauto.
Žaiskite į sveikatą!
Sensorinės priemonės, tokios kaip dygliuoti ar antistresiniai kamuoliukai, Rubiko kubikas, įvairūs suktukai, dėlionės dirbantiems įtemptą darbą yra greičiausias būdas nusiraminti ir pailsinti mintis.

Dirbantiems įtemptą darbą
Kaip aiškina kineziterapeutas Paulius Laguninas, sensorinės priemonės, tokios kaip dygliuoti ar antistresiniai kamuoliukai, Rubiko kubikas, įvairūs suktukai, dėlionės dirbantiems įtemptą darbą yra greičiausias būdas nusiraminti ir pailsinti mintis.
 

„Biurų darbuotojams dažnai tenka susidoroti su didžiuliu informacijos, kurią reikia dar ir „sukramtyti“, srautu. Deja, neretai stengiantis pailsėti per minutės pertraukėles lekiama parūkyti“, - pastebi kineziterapeutas Paulius Laguninas. Anot jo, šį žalingą įprotį puikiausiai gali pakeisti kelias minutes delnuose sukinėjant kamuoliuką ar Rubiko kubą.

 

Pažadinti mintis
Minėtos sensorinės priemonės ne tik atpalaiduoja ir sumažina nervinę įtampą, bet ir padeda sutelkti dėmesį, stimuliuoti protinę veiklą.
„Sensorinės priemonės, pavyzdžiui, dygliuotas kamuoliukas yra skirtas dirginti kūno vietas. Dirginimo sukeltas signalas keliauja į smegenų dalis, kurios atsakingos už vieno ar kito organo veiklą ir jutimus. Dėl kai kurių neurologinių ligų dirginimas būna nutrūkęs, tai yra smegenys nebegauna nervinio impulso ir nesugeba atpažinti pojūčių, pavyzdžiui, neatskiria šalto nuo karšto. Pirmoji pagalba siekiant „prižadinti“ šiuos jutimus yra tie patys žaidimai: Rubiko kubas, antistresiniai kamuoliukai. Be to, tinka visos priemonės, kurios skirtos vaikams ugdyti, pavyzdžiui, figūrėlių dėliojimas į kibirėlį su išpjautomis figūromis, suktukas, dėlionė“, - vardina specialias.

 
Suktukas
Paprastas iš metalo ar plastiko pagamintas žaislas su nedideliu guoliu viduryje. Jį malonu sukti ir balansuoti ant piršto. Kai kurie, labiau įgudę suktukų mėgėjai jais atlieka ir įvairius triukus.
 

Burbulinė plėvelė
Bene mėgstamiausias visų laikų antistresinis žaislas - paprasta burbulinė pakavimo plėvelė. Sprogdinti burbulus mėgsta ir jauni, ir seni, tačiau džiaugsmas greitai baigiasi, kai susprogdinami visi turimo gabalėlio burbulai. Visgi, kinai atrado išeitį sukurdami žaislą, kuris imituoja burbulinės plėvelės sprogdinimo pojūtį.
 
Streso kamuoliukas 
Tai - paprastas elastingas kamuoliukas, kurį malonu minkyti rankose, mėtyti ar ritinėti ant darbo stalo. Žmonės per kelis dešimtmečius įsitikino tokių žaislų efektyvumu - jie padeda atsipalaiduoti ir bent trumpam pamiršti slegiančius ir stresą keliančius rūpesčius.

 
Tarp kitko
Rubiko kubas pasiekė aukščiausią populiarumo tašką ir tapo popkultūros simboliu XX amžiaus 9 dešimtmečio pradžioje. Vien nuo 1980 iki 1982 buvo parduota daugiau kaip 100 mln. kubų. 1980 ir 1981 metais Rubiko kubas gavo BART Toy of the Year apdovanojimą kaip geriausias metų žaislas.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica